PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607315}

Atlantis: Zapomniane opowieści

Atlantis: Secrets d'un Monde Oublié
8,1 475
ocen
8,1 10 1 475
Atlantis: Zapomniane opowieści
powrót do forum gry Atlantis: Zapomniane opowieści

ta gra wyszła również na psx. Sam takową posiadam, na 3 CD :).

ocenił(a) grę na 10
robert163

A wyszła też polska wersja językowa na PSX?

ocenił(a) grę na 7
smolar22

Na PSX po polsku?! Haha, co ty ;) Dziś na konsole gry ledwie, znaczy, łaskawie dostają polską wersję, a co dopiero 20 lat temu.

ocenił(a) grę na 10
robert163

Tak się tylko zastanawiałem, chciałem mieć informację z pierwszej ręki ;-). Sony akurat wydaje sporo gier po polsku na swoje konsole.
Ściągnąłem ostatnio emulator PSX na system android i do tego romy Atlantisa. Rozczarowałem się bardzo angielską wersją językową. Większość głosów brzmi tak samo(jakby jeden aktor tam podkładał głosy) do tego mega drętwo. Polskie dialogi są dużo lepsze. Posiadam na PC wersję 4 płytową PL, więc mam porównanie.
Poza tym gra na PSX posiada trochę drobnych błędów, których na PC nie uświadczyłem i jest dość mocno... wykastrowana;). Może część z tych błędów jest spowodowana emulatorem, ciężko powiedzieć.
Swoją drogą ciekawy byłby artykuł porównujący obie wersje. A i Wikipedia twierdzi że jest jeszcze wersja na Sega Saturn.

ocenił(a) grę na 7
smolar22

Zazwyczaj wersje na PC są bardziej dopakowane. Nie wiem nawet czy ten atlantis to nie był taki port, ot by być. Co do wersji PL, można zobaczyć nawet jak traktują konsolę w przypadku tej ostatnio wydanej Syberii HD. Na PC masz pl, na konsole oczywiście nie, choć gra wydana 10 lat później. No taki kraj, nic nie poradzisz. Jak chcesz mieć wszystko pl to musisz grać na pc. Konsolowy runek w tym kraju przypomina zombie, niby się rusza, ale i tak jest martwe.

ocenił(a) grę na 10
robert163

Zgadzam się. Szczególnie widać to na konsoli od Microsoftu. Wiem bo sam posiadam. W produkcjach multiplatformowych jest podobnie. Mam wrażenie jednak, że Sony dba bardziej o polskiego klienta. Wszystkie tytuły przez nich wydawane mają polski dubbing lub napisy.
Perełka którą ostatnio znalazłem na youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=yrRfd5Ic6B4

smolar22

Zgadza się również powstała wersja na Segę Saturn, której wydanie jest mega unikatowe (zapłaciłem 250zł za nie ale warto było:) Wczoraj ją sobie ogrywałem, no cóż do wersji PC niema porównania zarówno pod względem lokalizacji (oczywiście PL rządzi) jak i graficznym. Ale jestem wielkim fanem tej gry i zapragnąłem ją mieć na wszystkich platformach i mam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones