Nie znalezlismy miasta lub kina odpowiadajacemu Twojemu wyszukiwaniu
Kino Teatr Apollo
Poznań, ul. Ratajczaka 18
Repertuar dla kina Kino Teatr Apollo jest odświeżany w każdą środę w godzinach popołudniowych. Aktualizowane są godziny seansów oraz filmy grane w danym kinie. Kup bilety przez stronę wybranego kina lub przez system sprzedaży biletów z jakim kino współpracuje.
Eva to więzienna strażniczka - perfekcjonistka i idealistka. Jej precyzyjnie poukładany świat zaczyna stopniowo się rozpadać, gdy w placówce pojawia się nowy osadzony. To początek ryzykownej gry, która na zawsze odmieni życie obojga.
Dokumentalny portret dziesięciu greckich drag queens o różnej ekspresji płciowej i seksualności, które wychodzą na ulice Aten, aby kwestionować, problematyzować i podważać obowiązujące społeczne normy i ograniczenia. Dekonstruują płeć, nacjonalizm, a także pojęcia przynależności i tożsamości. Wcielając się w barwne osobowości, wzywają do sprawiedliwości społecznej. Mierzą się z brutalnością policji, transfobią, konserwatyzmem, patriarchatem, rasizmem i seksizmem greckiego społeczeństwa.
"Pretty Red Dress" opowiada historię Travisa, Candice i ich córki Kenishy oraz ich relacji z tą samą czerwoną sukienką. Dla Travisa sukienka jest ofiarą pokoju dla Candice. Dla Candice jest to jej strój do musicalu Tiny Turner i bilet do innego życia. Dla Kenishy to symbol kobiecości, której nie dostaje; odnosi się do swojego męskiego ojca. Kiedy więc Travis zostaje odkryty w sukience, cała rodzina wpada w szał. "Pretty Red Dress" to przejmujące, zabawne spojrzenie na społeczne pudełka i wszystkie rzeczy, które robimy, aby być kochanymi.
Po opuszczeniu ośrodka dla nieletnich Wellington staje się bezdomny. W kinie dla dorosłych poznaje Ronaldo, który pomaga mu przetrwać na ulicy oraz zostaje jego kochankiem.
Od lat 70. XX wieku lesbijki z całego świata przybywają na grecką wyspę Lesbos – miejsce narodzin starożytnej greckiej poetki Safony. Znajdują raj w lokalnej wiosce Eressos i tworzą własną queerową społeczność, ale wśród rdzennych mieszkańców wioski rośnie napięcie. Obie grupy roszczą sobie prawo do rządzenia wioską, a reżyserka Tzeli Hadjidimitriou – pochodząca z Eressos lesbijka – tworzy filmową kronikę ponad 40 lat miłości, wspólnoty, konfliktów i tego, co to znaczy czuć się akceptowanym lub nie. To jej pierwszy film pełnometrażowy, który jest efektem 12 lat pracy. Ma formę osobistego eseju, który dokumentuje historię nie tylko jej własną, ale również konfliktów i powstawania bezpiecznych przestrzeni.
W świecie, w którym kobiecy futbol był skandalem, a queerowa wolność – aktem rewolucji, młode piłkarki z Gayvotas Football Club muszą zmierzyć się z konserwatywnym społeczeństwem, rodzinnymi konfliktami i własnymi pragnieniami. Wspierane przez czołowe postacie brazylijskiej walki o demokrację, przygotowują się do symbolicznego, międzynarodowego meczu – sportowego i egzystencjalnego starcia o prawo do bycia sobą.
Portret Pabla Picassa, jednego z najważniejszych artystów XX wieku, zrealizowany z okazji 50. rocznicy jego śmierci. Dokument przedstawia życie i twórczość Picassa w Paryżu, gdzie jako młody imigrant z Hiszpanii rewolucjonizował sztukę.
"Pocałunek" Gustava Klimta jest podobno najczęściej reprodukowanym obrazem. Plakaty z jego wizerunkiem wiszą w akademikach całego świata, wciąż zajmując w nich pierwsze miejsce. Kubki, magnesy, notesy, długopisy – na tym wszystkim można znaleźć wizerunek tego obrazu, szczególnie jeśli odwiedza się Wiedeń. W premierowym filmie z cyklu "Wystawa w Kinie" będziemy mogli przyjrzeć się detalom tego namalowanego prawdziwym złotem obrazu, który wisi w Belvedere Museum w Wiedniu. Poznamy też jego historię i historię samego Gustava Klimta, niedoścignionego mistrza Secesji Wiedeńskiej. Przyjrzymy się również innym obrazom tego artysty. Film ten przygotowali twórcy "Nowego Vermeera. Wystawy wszech czasów".