PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=152990}

Złodziejka

Fingersmith
7,5 4 937
ocen
7,5 10 1 4937
Złodziejka
powrót do forum serialu Złodziejka

posiada ktoś może książkę "Złodziejka" Sarah Waters na komputerze??? jeśli tak to bardzo proszę o przesłanie mi jej na maila.

użytkownik usunięty
McLuna

Książka jest sto razy lepsza niż film. Akcja jest wartka, szybka, wysublimowana. Autorkę cechuje niezwykła dbałość o szczegóły.
Szkoda, że większość opisywana jest z punktu widzenia Sue, bo wersja Maud jest o wiele bardziej wyrazista.
O wiele bardziej pobudza wyobraźnię i pozwala wczuć się w atmosferę wiktoriańskiej Anglii.
Po przeczytaniu książki film mnie troszkę zawiódł, był za wolny, za bardzo rozwleczony i rozklapciały. Oczywiście, jakbym zobaczyła go przed przeczytaniem książki byłabym zachwycona, ale to tylko dizeki geniuszowi autorki!

ocenił(a) serial na 10

hmm ja miałam odwrotnie... najpierw obejrzałam film (i to czysto przypadkowo natrafiłam w tv) a dopiero później dowiedziałam się o książcę. film mi się b.podobał, a czytając później książkę miałam już w głowie wyraźne postaci bohatere z wersji taśmowej, co było plusem. podobało mi się, że książka jak i film w welu kwestiach się trochę różniły jednak, co dodało ciekawości. również wolałabym szerszą wersje Maud, ale ogólne książka była świetna. odrazu później przeczytałam muskając aksamit (również po filmie)... sarah waters jest mistrzynią "papierowej branży" :]

McLuna

http://chomikuj.pl/notmemna20?fid=197345630

ocenił(a) serial na 9
Dodi_3

Mam pytanie do osób, które czytały obie książki S.Waters czyli "Fingersmith" i "Affinity"... Która Waszym zdaniem jest ciekawsza... albo inaczej, od której należałoby zacząć lekturę? I jeszcze jedno pytanie: czy fabuła filmowa wiele różni się od tej w książce?

_AGENT_NSA_

Złodziejka jest dopracowana na maxa. Niebanalna więź (Affinity) pozostawia niedosyt, jakby niedopięta była

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones