PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=152990}

Złodziejka

Fingersmith
7,5 4 937
ocen
7,5 10 1 4937
Złodziejka
powrót do forum serialu Złodziejka

Świetny

ocenił(a) serial na 8

Jak dla mnie jest to jedna z lepszych adaptacji. Pomijając fakt, że mam do tego filmu szalony sentyment i to właśnie przez niego poznałam twórczość Sary Waters - jeśli ktoś lubi wiktoriańskie klimaty to na pewno mu się spodoba.
Zdecydowanie polecam przeczytanie Złodziejki, notabene jest to jedna z moich ulubionych książek.
Moim zdaniem film ten jest zrobiony 100 razy lepiej od Muskając Aksamit, który pomimo osadzenia w takich samych realiach nie przypadł mi do gustu i wydał mi się dużo mniej dojrzały od Złodziejki a szkoda, bo z kolei książka jest moim zdaniem genialna, czytałam ją chyba z 6 razy :)

ocenił(a) serial na 6
Kasiuur

A ja powiem tak- punkt za BARDZO BARDZO BARDZO wierne oddanie fabuły książki XD Nie pamiętam żeby jeszcze kiedyś ktoś do tego tak się przyłożył ;p A co tak uwielbiasz w Muskając Aksamit? ;)

ocenił(a) serial na 8
Sanichi

Tylko widzisz, jak już ktoś postara się wiernie oddać fabułę książki to zaraz podnoszą się krzyki, że film się dłuży. Nie da się dogodzić :P
Ach, tu mogę pisać i pisać ale postaram się nie przedłużać :)
Niesamowicie podoba mi się w tej książce ukazanie takiego stopniowego przechodzenia z dziecięcych mrzonek w dojrzałość, co jest notabene spowodowane brutalną rzeczywistością. Widać przemianę Nancy, zmianę w jej postrzeganiu świata, kompletne odwrócenie priorytetów. Poza tym czasy wiktoriańskiej Anglii są takie klimatyczne... :))
Akcja rozbudowana jest w bardzo ciekawy sposób-kojarzy mi się w motywem podróży, pomimo, że toczy się głównie w Londynie.
Podoba mi się nakreślenie postaci, każda zostawia coś w osobowości bohaterki przez swoją odmienność i barwność.
Motyw rewii jest świetny! Te wszystkie występy, teatralne niuanse... Kurcze, wciągnęło mnie to niezmiernie :P
A już poza wszystkim mam do niej zwyczajny sentyment, pewnie dlatego też patrzę na nią tak przychylnym okiem.
Tak czy siak polecam, polecam i jeszcze raz polecam :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones