PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843582}

Stacja Jedenasta

Station Eleven
6,8 2 468
ocen
6,8 10 1 2468
6,8 4
oceny krytyków
Stacja Jedenasta
powrót do forum serialu Stacja Jedenasta

Fenomenalna podróż, która finalnie wynagradza wszelkie oczekiwania. Realizacyjnie i emocjonalnie pierwsza liga.
Przeraża tak słaba promocja i niski odbiór tego arcydzieła. Sam natrafiłem na ten serial kompletnym przypadkiem.
Nie żałuje ani minuty.

Murdoc

Serial miał premierę jedynie na HBO Max w kilku krajach. Dlatego w Polsce nikt o nim nie wie. Chociaż fakt że nawet na zachodzie serial dostał marny marketing i promocję, mimo bardzo dobrych ocen jakie zbierał. Tak to już jest że HBO promuje bardziej jakieś crapy young adult zamiast ambitne seriale.

ocenił(a) serial na 9
Murdoc

Właśnie skończyłam, jestem zachwycona. Przepięknie opowiedziana historia. Moi ulubieni aktorzy, mój ukochany Szekspir, świetnie dobrana muzyka, głęboko humanistyczne przesłanie. I te detale - kostiumy sceniczne Symfonii to mistrzostwo.

ocenił(a) serial na 10
Murdoc

Włączyłam przypadkiem i jestem pod wielkim wrażeniem. Obawiam się, że nie zostanie doceniony tak, jak na to zasługuje.

ocenił(a) serial na 9
Murdoc

Ja też, w sensie tych minut :) Niska ocena jest serio zaskakująca, tym bardziej, że nie jest to produkcja tak ambitna, że aż niezrozumiała dla mniej wymagających widzów.. Ten serial nie wyklucza, powinien łączyć, a jednak...

ocenił(a) serial na 8
Murdoc

Cudowny serial, o ludzkości o miłości o przyjaźni o byciu człowiekiem, HBO rządzi :) Mackenzie Davis jest cudowna

Caladan_Brood

Bardzo dobry serial, moje klimaty. Proszę więcej takich. Co ciekawe, caly czas myślałem, że oglądam Elizabeth Lail w głównej roli, ale coś mi do końca nie pasowało :)

d_devil_2

O, żesz.. No przecież obejrzałam prawie do końca i dopiero mnie uświadomiłeś.
Są jak cholerne bliźniaczki. Mówią tak samo, maja ten sam wyraz twarzy, te same miny.

ocenił(a) serial na 6
Caladan_Brood

oj tak, o byciu człowiekiem. zwłaszcza wtedy, gdy wszyscy świetnie się bawią z własną grupką uprzywilejowanych, a o ludziach z samolotu totalnie zapominają. tak :)

ocenił(a) serial na 10
Murdoc

Dawno się tak nie emocjonowałem! Kocham tą opowieść za jej "szkatułkowość", jak z pozoru obce wątki i osoby potrafią zgrabnie się spleść w odpowiednim momencie; Ile tu archetypicznych motywów, traum, autentyzmu. Mógłbym się tak rozpływać i zatapiać. Najlepszy serial tego strasznego roku 2022...

Murdoc

Właśnie skończyłam oglądać. Również natrafiłam na ten serial całkiem przypadkiem, po obejrzeniu odcinka The last of us wyskoczył w proponowanych.
Pierwszy odcinek bardzo mnie wciągnął, jednak kolejne jakoś wybiły mnie z rytmu. Jednak oceniając to jako zbita całość, to niesamowicie opowiedziana historia, przeplatane wątki, odpowiedzi na wątpliwe pytania i ta refleksja.
Mam tak dużo do napisania, jednak nie będę zachęcać, to trzeba po prostu zwyczajnie włączyć i przeżyć. Jeśli ktoś spodziewana się akcji, jakichś zwrotów to się rozczaruje. Jednak klimat, muzyka, gra aktorska jest na bardzo wysokim poziomie. :)

ocenił(a) serial na 6
Murdoc

Na razie to takie postapo nudy, ubrane w psychologiczne szaty. Zmęczyłem 5 odcinków, im dalej w las tym bardziej mi się chce przewijać.
Chciałem poczuć taki vibe jak z 'The Leftovers', ale to inna liga, niestety.

ocenił(a) serial na 6
era

edit:
Oczywiście nie mówię, że dalej będzie cienko. Obejrzę całość i zobaczymy czy będzie update oceny.

Murdoc

Oczywiście nie mogło zabraknąć giejów i całego tego gówna. Dno

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones