PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746309}

Shadowhunters

6,5 25 tys. ocen
6,5 10 1 25125
Shadowhunters
powrót do forum serialu Shadowhunters

Pewnie to już gdzieś tutaj było poruszane, ale wyjaśni mi ktoś, jak wiele serial ma wspólnego z książką? Różnice są tylko kosmetyczne, czy całkowite odejście od oryginalnej fabuły? Ostatnio skończyłam na trzecim tomie, gdzie wszystkie początkowe wątki się wyjaśniły, a jak daleko jest serial? I czy główny wątek Clary - Jace (ich domniemane pokrewieństwo) w serialu jest tak samo poprowadzony, czy zrobili z tym skok w bok? :D Spoilery mile widziane, nie obrażę się.

ocenił(a) serial na 6
Cherry_Z

Książki czytałam dość dawno i nie wszystko pamiętam ale powiem ci że serial jest lekko zainspirowany książkami np:
-szybko się wyjaśniło że nie są prawdziwym rodzeństwem
-Jocelyn zginęła
-królowa elfów zrobiła Simonowi znamię Kaina
-Izzi została narkomanką
-Luck jest policjantem
Mogę długo wymieniać,serial jest niezły ale z książką ma mało wspólnego.

basiula9

Dodam do tego, że Max nie został uśmiercony. Chyba, że jeszcze zginie.
A No i Simon nie był z Maią prawda? W sensie w książce? Bo nie przypominam sobie tego, chociaż mogę się mylić ja tez dawno czytałam te książki ;)

marcelina179

W pewnym momencie Simon działał na dwa fronty: z Maią i z Izzy :P Ciekawe jak to poprowadzą w serialu, bo tak szczerze jestem całym sercem z Jordanem

basiula9

Możecie mi przypomnieć, jak w książce Simon dostał znamię?
Ogólnie bardzo dużo mieszają i zmieniają, sama książki czytałam kilka lat temu i nie wszystko pamiętam.
Marcelina179 również zdaje mi się, że Maia z Simonem nigdy nie była. Ona miała do niego miętę, ale on zawsze ją traktował jako przyjaciółkę.
W serialu wszyscy aktorzy mi pasują oprócz najważniejszych: Jace i Clary :( Nie jest on wysokich lotów, lecz widać poprawę w stosunku do pierwszych odcinków.

ocenił(a) serial na 6
monina14

Clary zrobiła znamię Simon-owi przed jakąś bitwą.Postać Izzy i Magnusa w serialu bardzo mi się podoba,reszta to idioci.

ocenił(a) serial na 8
monina14

W książce to Clary nałożyła Simonowi znamię po jego prośbach, nie pamietam dokładnie jak to było, ale chodziło chyba o to, że wampiry domagały się "zwrotu" Simona, ponieważ inaczej by nie walczyły przeciwko Valentine'owi.
W książce (4 część) chodzący za dnia umawiał się jednocześnie z Maią i Izzy, jednak na początku nie wiedział, że spotkania z Maią są traktowane przez nią jako randki ;)

Cherry_Z

Uwaga spojler!

Teraz w 10 odcinku Clary została naznaczona przez Lilith i przez to póki ona żyje to Seba też będzie żył.
W książce to Jace był tak związany z Sebastianem ;)

marcelina179

Czyli co? Jak w 3B mamy odcinek z Niebiańskim Ogniem to w serialu Jace przebije Clary? Wgl szkoda, że akurat z tym nie poszli tak jak było w książce :( I że wzięli innego kolesia do zagrania Jonathana zamiast zostawić genialnego Willa Tudora T.T

Cherry_Z

Serial jest dość luźno oparty na książce, także trzeba się nastawić na oglądanie nowej historii o znajomych ramach. No i fakt, jest kilka zaskoczeń z tymi śmierciami i nowymi postaciami. Co do Clace to przez kilka dobrych odcinków ciągnęli motyw rodzeństwa. Ale bardzo szybko wyszło kim naprawdę jest Jace i to może być dla ciebie spojler, bo w książkach to się pojawia gdzieś chyba w 5 części. Aaaaa no i Malec ma swój comeout bardzo szybko <3