PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118763}

Morderstwa w Midsomer

Midsomer Murders
7,7 3 672
oceny
7,7 10 1 3672
Morderstwa w Midsomer
powrót do forum serialu Morderstwa w Midsomer

18 sezonów

ocenił(a) serial na 10

Jestem wielkim admiratorem tego serialu, trzyma poziom przez tyle serii- to prawdziwy ewenement. Ciekawi mnie, czy jakiś serial miał więcej sezonów (oprócz oczywiście "Mody na sukces" i takich tam) i był równie dobry. Może jakiś serialomaniak wie?

ocenił(a) serial na 9
grzybolub

Dużą ilością sezonów może poszczycić się serial o genialnym detektywie .Poirot trzyma poziom od początku po finałowy odcinek .

ocenił(a) serial na 10
babajaga0707

Prawda! Ale to było 13 sezonów i niestety więcej nie będzie..

grzybolub

Flinstonowie:)

ocenił(a) serial na 8
grzybolub

Genialny serial Sprawy inspektora Morsea

KaciorAlku

Prawda. Endeavour równie dobry. Moim zdaniem, ostatnie odcinki "Morderstw" nie trzymają już klimatu poprzednich sezonów. Wielka szkoda dla serialu.

ocenił(a) serial na 8
bemol33

No nareszcie ktoś kto zna oba seriale Inspektora Morsea i Endeavoura. A widziałeś może kontynuacje Morsea pt. Lewis. Ja niestety nie.Pozdrawiam

KaciorAlku

Niestety nie oglądałam, jakoś nie mogłam się skusić po śmierci Morse'a. Pewnie czułabym niedosyt. To jednak była osobowość i filar serialu. Jakże piękne było zakończenie. Strofy "Ensanguining the skies
How heavily it dies" - Alfreda Housmana.
Młody Endeavour, równie znakomity. No i ta muzyka:)

Wg mnie "Morderstwa w Midsomer" straciły poziom i klimat w przeciwieństwie do w/w seriali. Z tego co wiem, kręcą następne, może będzie lepiej?:)

ocenił(a) serial na 8
bemol33

A znasz może jakiś serial kryminalny, który dorównuje Sprawą inspektora Morsea?

KaciorAlku

Jestem fanką Poirota z Davidem Suchetem, a generalnie Agathy Christie i Arthura Conan Doyle'a. Uwielbiam Sherlocka, szczególnie z Jeremym Brettem. Ot, takie jak widzisz, angielskie klimaty:) Ostatnio Ripper Street.

Poza angielskimi, często wracam do amerykańskiego porucznika z wydziału zabójstw, Columbo. Czasami do Wallandera i innych szwedzkich seriali, o ile mam czas:)

ocenił(a) serial na 8
bemol33

Colombo to jeden z najlepszych seriali, ale juz obejrzany, Holmes z Jeremym Brretem rowniez...mamy widze podobne gusta. Z polskich filmow polecam morderca zostawia slad. Film genialny:-)

ocenił(a) serial na 8
KaciorAlku

A ksiazki kryminalne tez czytasz?

KaciorAlku

Ten polski film oczywiście znam, mam podobne zdanie. Polecam film "Wśród nocnej ciszy" z Henrykiem Bistą, bardzo dobry.
Kiedyś czytałam sporo, głównie klasyków powieści kryminalnej o których napisałam powyżej, teraz czasu mniej, czytam sporo, ale o innej tematyce:)

Polecam "Podejrzenia pana Whichera" Kate Summerscale, dobra książka oparta na prawdziwych wydarzeniach z 1860 roku i co ciekawe ukazuje pracę pierwszych detektywów Scotland Yardu. Świetna książka.

ocenił(a) serial na 8
bemol33

Super. "Wśród nocnej ciszy" rzecz jasna oglądałem. Bardzo dobry. Pozdrawiam

grzybolub

"Milczący Świadek" też ma już ponad dwadzieścia sezonów. Też porządny, brytyjski kryminał ale o zupełnie innym klimacie (bardziej surowy i realistyczny).

ocenił(a) serial na 10
szamgar

Jestem jego wielbicielem, teraz na BBC sezon chyba 23. Nie mogę się pogodzić z tym ,że starsze sezony są kompletnie niedostępne.

grzybolub

A ja uwielbiam oprocz endeavoura murdoch mysteries..geniale farsa

andrea_tonelli

On nadal się żegna przy zwłokach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones