Life
powrót do forum 1 sezonu

Polecam ten serial z branży medycznej, z uwagi na jego nieszablonowość. Serialów o medykach powstała cała masa, ale koreańską produkcję wyróżnia to, że stawia ważne pytania. W jakim kierunku ma iść współczesna medycyna? Leczyć pacjentów czy podtrzymywać zdrowie bogatych ludzi? Obok tych wątków, są też delikatną kreską zarysowane losy bohaterów. To dzisiaj rzadkość, aby o uczuciach można było bardzo subtelnie opowiadać na ekranie. W serialu nie ma czarnobiałych bohaterów. Z czystym sumieniem polecam ten serial i mam pytanie - czy komuś z Was wiadomo o ewentualnej drugiej odsłonie serialu?

ocenił(a) serial na 7
Euterpe_filmweb

Co prawda nic mi nie wiadomo o drugiej części, ale przyłączam się do pochwał. Serial rzeczywiście porządnie zrobiony, ze spójną i przekonującą koncepcją. Pokazujący nie tylko życie szpitala, ale też wszechwładzę korporacji.

ocenił(a) serial na 8
Bemowiak

Dziękuję za odpowiedź. Fajnie, że nie tylko mnie serial się spodobał. Tak teraz na chłodno, myślę, nie zdradzając nikomu szczegółów fabuły, że niekoniecznie musi zostać ta druga seria wyprodukowana. W serialu są naświetlone problemy. One i tak będą, niezależnie od tego, kto będzie dyrektorem szpitala. W szpitalu i tak muszą się leczyć ludzie. A co do losów głównych bohaterów? Może lepiej niedopowiadać.
Tymczasem, oczekując na ewentualną dokrętkę serialu, mogę śmiało polecić inną koreańską produkcję - ,,Stranger", w którą się wciągnęłam. W tym serialu gra kilku aktorów z ,,Life", a w roli głównej występuje Cho Seung - Woo (czuli pan Gu z ,,Life").

ocenił(a) serial na 7
Euterpe_filmweb

Tak, Stranger jest niesamowity :-0 Znam już. Dzięki :-)) Tylko jeszcze za II sezon się nie zabrałem. Ale już niedługo to zrobię.

Bemowiak

Autorka scenariusza w obu przypadkach to ta sama osoba. Warto iść jej tropem:-) Ciekawa jestem jak bardzo rozwinie się jej kariera. Cieszę się, że coraz więcej porusza się ważnych społeczno-medycznych ciężkich tematów, z którymi zmaga się świat biznesu próbujący jak najwięcej ugrać dla siebie. Czekam na kolejne tytuły, które wyjdą spod pióra Lee SeoJeon i role Seung Woo Jo.

ocenił(a) serial na 9
Euterpe_filmweb

najpierw obejrzałam Stranger, teraz jestem w trakcie oglądania Life. lubię koreańskie seriale, są inne. Wciągające na tyle, iż chce się oglądać od razu kilka odcinków ;) Oglądałam też Hospital Playlist - super polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones