Legenda Vox Machiny
powrót do forum 1 sezonu

LVM > Arcane

ocenił(a) serial na 10

Nie wiem jak wam ale Legenda Vox Machiny bardziej mi przypadła do gustu niż Arcane.

ocenił(a) serial na 9
Artista_89

Bez przesady, Vox Machina jest wyśmienita ale Arcane wciąż jest numerem jeden.

użytkownik usunięty
oleksiey2000

Kurde ale wy się tym Arcane podniecacie. Nigdy tego nie zrozumiem. Ty weź sobie obejrzyj takie seriale jak Family Guy, South Park, Futurama, The Boondocks. Arcane do ich poziomu nie dorasta. Wiesz co cechuje te seriale i czemu uważam je za najlepsze? 1. ZROZUMIAŁA FABUŁA 2. DUŻA ILOŚĆ ODCINKÓW 3. HUMOR 4. DRAMATYZM W DUŻEJ ILOŚCI 

ocenił(a) serial na 9

Family guy i south park to 20 - sezonowy shitpost.

użytkownik usunięty
oleksiey2000

I co z tego? Ma 20 sezonów i to jeden z największych plusów. Dzięki temu można zakochać się w serialu, oglądać go latami. A Arcane ma tylko 9 odcinków i trudno w tak krótkim serialu się zakochać. Są seriale które też mają mało odcinków - Invincible, Peacemaker - ale w nich można się zakochać od razu

użytkownik usunięty
oleksiey2000

Wiesz co wybacz za to co pisałem. Arcane to dla mnie strasznie przereklamowany serial, nie lubię go. W porównaniu do innych seriali jakie widziałem (nie tylko te co wymieniłem) - to on naprawdę wymięka. No cóż, umiesz uzasadnić czemu on ci się podobał to fajnie. Ja nigdy nie zrozumiem fenomenu.

oleksiey2000

Dzień Dobry. Powracam na nowym koncie.
Jeszcze raz chciałbym Cię przeprosić za to co napisałem. Mam duże wyrzuty sumienia i strasznie mi jest głupio jak wspominam sobie o poście który napisałem. Nie powinienem wspominać o tamtych serialach – roi się w nich od głupiego humoru, postacie są skończonymi debilami. Nie dziwię się twojej reakcji. Nie powinienem krzyczeć do Ciebie, to naprawdę głupie było.
Arcane to serial animowany, z mistrzowską oprawą wizualną, mrocznym klimatem, ze świetnie zarysowanymi konfliktami, świetnie napisanymi postaciami.
Jednak serial po prostu mnie rozczarował. Nie pamiętam z niego zbyt wiele, bo oglądałem go dawno, jednak w pamięć mi zapadł odcinek 3. Wielokrotnie go wychwalałem. Wychwalałem jeszcze 9 odcinek ale z niego za wiele pamiętam. Ogólnie to jestem w stanie zrozumieć oceny max 7 – 8. Ale z tymi 9-tkami i 10-tkami to spora przesada jest. Szczególnie że serial ma zaledwie 9 odcinków. Nie wiem jak można serial z taką ilością odcinków wychwalać. Lubię kiedy w serialu są sceny walk (niestety ale Arcane w mojej opinii miało ich mało, tylko ta z 3 odcinka mi najbardziej zapadła w pamięć), jednak nie wiem jaki geniusz wpadł na pomysł żeby serial animowany trwał do 50 min, szczególnie że większość czasu to gadanie i nic więcej. Długość odcinków nie ma znaczenia – widziałem sporo nudnych rzeczy, jednak żadna mnie nie znudziła do takiego stopnia że po prostu usnąłem podczas oglądania (bo na Arcane mi się zdarzyło przysnąć na końcówce 1 odcinka).
Domyślam się że 2000 w loginie to rocznik. Jesteś dorosłym człowiekiem, może nie masz zbyt wielu ocen, ale domyślam się że radykalnie i emocjonalnie podchodzisz do oceny.
Ja Ci powiem że wolę tamte seriale bo mam duży do nich sentyment, seriale potrafią mnie rozbawić, związałem się z postaciami jak mało z kim. Jednak rozumiem że możesz nie lubić głupich i wulgarnych komedii w których roi się od toaletowego, seksitowskiego humoru i w tym podobnych rzeczy. Moim zdaniem te seriale rozpowszechniły gatunek animacji dla dorosłych.
To tyle ode mnie.
P.S:. Chcesz jakąś mroczną, poważną, brutalną animację? Polecam Spawn z 1997, tam się nie ma do czego przyczepić.

ocenił(a) serial na 9
Ryszard_Mattox

Spoko, nie przejmuj się. Nie ma sensu się martwić starymi komentarzami. Mam nadzieje że dobrze sie trzymasz w święta i nowym roku.

oleksiey2000

Znaczy tak, nie myśl że ja codziennie mam depresję z powodu tych komentarzy, jednak no czasami jak wejdę na jakieś forum i zobaczę jakiś mój post to mi się głupio robi. Czasami nawet próbowałem pisać do filmwebu z prośbą o ich usunięcie, jednak no wiadomo że się nie udało (chyba że bym przeklnąl, to zawsze taki post można zgłosić). Tak czy inaczej Cieszę się że mogłem się z tobą pojednać i dziękuję za miłe życzenia

oleksiey2000

Dzień Dobry, przepraszam że ponownie do Ciebie pisze, pomimo iż się pogodziliśmy.
Dobra ja wiem, było minęło, zapomniałeś o tym co tutaj pisałem, jednak źle się czuje i chce komuś to powiedzieć.
To co napiszę wyda się być dziwne.
Jestem młodym, głupim człowiekiem.
Mam zaledwie 19 lat.
Jeśli 2000 w twoim loginie nie są przypadkowymi cyframi to jesteś ode mnie starszy o 4 lata.
Uwielbiam oglądać seriale animowane.
Lecę praktycznie z każdymi nowościami.
Arcane obejrzałem z polecenia kolegi który ocenił 10/10 i powiedział że ma dużo akcji.
Jednak nawet gdyby on mi nie polecał to bym i tak to obejrzał, bo lubię animacje.
Jestem w stanie zrozumieć fenomen tego serialu.
Już Ci tłumaczyłem. Zresztą bym coś jeszcze dopisał, ale po co. Każdy rozumie fenomen na swój sposób.
Zresztą - to co ja bym powiedział to co znalazłem w necie, nie moja opinia.
Oglądam obecnie dużo seriali na raz, każdy ma szansę stać się najlepszym serialem jakie widziałem. Strasznie mi ciężko robić rankingi.
Pewnie jak zacznę oglądać kolejny serial to znowu się stanie najlepszym serialem ever.
Lubię animacje, i seriale aktorskie, niektóre animacje cenie wyżej od aktorskich, niektóre aktorskie bardziej od animacji. Ja wiem, głupie problemy głupich ludzi, nie zdziwię się jeśli mnie wyśmiejesz, strasznie dużą wagę przywiązuje do tych seriali, a to nie jest najważniejsze w życiu. Jednak chcę to komuś powiedzieć
Powiedzieć Ci coś? Arcane wystawiłem prawie taka sama ocenę jak 99% społeczności na Filmwebie.
Strasznie mi jest głupio, bo jak myślę o wielu produkcjach to oceniałem je wysoko nie dlatego że mi się naprawdę spodobało, a dlatego że chciałem być taki sam jak inni.
Trochę dziwi mnie robienie z Arcane wielkiego halo.
Wyznaje zasadę że każdy ma prawo do własnej opinii, jednak nie rozumiem tego całego szału.
Co prawda jak kończyłem oglądać jakieś seriale to też się mega nimi ekscytowalem, jednak już tak nie robię.
Uważam że wszystko jest równie dobre i nic nie zasługuje na robienie z siebie nie wiadomo czego.

Ryszard_Mattox

*Wychwalałem jeszcze 9 odcinek ale z niego za wiele nie pamiętam

ocenił(a) serial na 9
Artista_89

Ja uważam tak samo, Vox Machina bardziej wciąga, mimo całej mojej sympatii do League of Legends :)

ocenił(a) serial na 8
Artista_89

Są równie dobre z różnych względów.

Artista_89

bez przesady. totalnie bez podjazdu

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
zaitsu112

Dzień Dobry, jestem biednym i spłukanym człowiekiem, proszę o przelanie pieniędzy które dostałeś od Netflixa i Riotu bo patrząc na twoją postawę wobec Arcane jesteś miliarderem i śpisz na pieniądzach, nie ładnie się nie dzielić z biednymi :-(

ocenił(a) serial na 8
Artista_89

Zacznijmy od tego że dwa różne seriale. Ale jeśli chcesz porównywać to Arcane zgniata.

Arcane ma:
-lata świetle lepszą animację
-o wiele lepiej rozbudowane postaci
-o wiele bardziej złożony i bardziej rozbudowany świat.
-jak dla mnie lepszą i ciekawszą linię fabularną.

Szczególnie że jeśli o "lolowe" lore chodzi to Arcane ledwie go skubnął.

Vox jest typowo przygodowym serialem fantasy, oczywiście jest co najmniej bardzo dobrą produkcją którą ogląda się świetnie. Jeśli szukałbym porównań to już prędzej do Castlevani i na tym polu Vox wypada lepiej w wielu elementach.

Do Arcane podjazdu nie ma i to nie upodobania a obiektywne spojrzenie na obie pordukcje.

ocenił(a) serial na 10
WTTW_FILM

Lepiej nie można było tego ująć. Masz Bojaka w avatarze więc swój znalazł swojego. Cheers

ocenił(a) serial na 1
Artista_89

trzeba być totalnym bezguściem i tumanem, żeby takie rzeczy pisać :D

trukomholek

Zgadzam się całkowicie, tylko nie wiem czemu pojazd po sobie ?

ocenił(a) serial na 5
Artista_89

Artista_89 - po prostu nie masz gustu :)

ocenił(a) serial na 9
Artista_89

artista_89 - masz gust

ocenił(a) serial na 8
Artista_89

Jak dla mnie porównywalne, chociaż Arcane jest "bardziej na poważnie", graficznie chyba też wygrywa. Vox wypada pół na pół, trochę jak czarna komedia, trochę dark fantasty.

Artista_89

Gdzie mozna obejrzec ...?

ocenił(a) serial na 9
Fury77

Vox Machina - amazon prime
Arcade - netflix

ocenił(a) serial na 9
adusiaklusia8

*Arcane

adusiaklusia8

Dziekuje. Arcane widziałem 2x. A o Vox pytalem . Dziekuje. Dla mnie Arcane absolutne nr 1 .

użytkownik usunięty
Artista_89

Uwaga. Uwaga. Uwaga | Nie wiem jak inni ale mi prawie każdy serial który oglądam przypada do gustu bardziej niż Arcane.

ocenił(a) serial na 7
Artista_89

Mnie jednak Arcane znacznie lepiej siadł, obejrzałem jednym tchem. Wciągnął z miejsca mimo że totalnie nie miałem wcześniej styczności z LoLem. Vox Machine obejrzałem na razie 4 odcinki i jest w porządku, ale jakiegoś parcia na dalsze oglądanie nie mam.

użytkownik usunięty
Anthrax91

Obejrzałeś 4 odcinki i oceniasz serial, toż to niezgodne z zasadami oceniania, oceniać najlepiej po całości (szczególnie że ten serial nie ma tak dużej ilości odcinków) albo po 1 sezonie przynajmniej

ocenił(a) serial na 7

Komentarz napisałem kiedy obejrzałem 4 odcinki, a ocenę wystawiłem po obejrzeniu całego pierwszego sezonu. Zdanie że Arcane jest lepszą i bardziej angażującą produkcją podtrzymuje. 

użytkownik usunięty
Anthrax91

A to przepraszam. Ogólnie to nie oglądałem LVM, Arcane oglądałem, za pierwszym razem mi się nie spodobało, ale im dłużej myślę o tym serialu, jak zaczynam go porównywać do innych "dzieł" jakie oglądałem, to wydaje mi się to być naprawdę porządną produkcją.

ocenił(a) serial na 8
Artista_89

Oj tak. To zupełnie inna liga. Vox wymiata.

użytkownik usunięty
Artista_89

Wszystko jest lepsze niż Arcane.

użytkownik usunięty
Artista_89

Masz 35 ocen dla seriali, 51% to 10/10. Arcane nie masz ocenionego. Takiej osoby nie można brać na poważnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones