PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555763}
7,5 5,1 tys. ocen
7,5 10 1 5140
Kuroshitsuji 2
powrót do forum serialu Kuroshitsuji 2

Proponuję w jednym temacie dyskutować na bieżąco odcinki, bo już się pogubiłam w tych tematach. Jestem po odcinku 4. Bardzo fajny no i zapowiedź następnego odcinka też obiecująca. W końcu dowiemy się coś o Aloisie.

ocenił(a) serial na 9
Martus_2

No tak , w jednym temacie byłoby o wiele lepiej ^^'
Ja jestem dopiero po trzecim odcinku , ale już w środę oglądnę czwarty .
Alois interesuje mnie bardzo , ale nie przepadam za nim zbytnio . Ale za to robi się dzięki niemu ( i Claude'owi ) bardzo ciekawie w Anime . Wielki uśmieszek dla tego , kto wymyślił te postacie .
Wracając do odcinków , jak na razie są bardzo nudne ( nie licząc odcinka pierwszego ) , ale chyba to tylko chwilowe zaćmienie umysłu ( chyba tak mogę nazwać brak pomysłów ? ) rysowników tego Anime ? Czekam na 4 odcinek :]

Insensitive

Faktycznie, czwarty ep wzmaga apetyt :) bardzo ciekawie się robi, może wreszcie się dowiemy co ma piernik do wiatraka, tfu, Claude do Sebasa naszego.
Czy wy też tak tęsknicie za Greilem? On wnosiłam taki przyjemny powiew humoru.

ocenił(a) serial na 3
Eriis

Heh, wymyśliła ich oczywiście autorka mangi, bo ona pomagała tworzyć anime w końcu :) na początku nie podobał mi się pomysł z Aloisem i nowym butlerem, ale wtedy myślałam, że nie będzie Sebka i Ciela. Wielka niespodzianka :) i robi się ciekawie. Może nie ma tego klimatu co pierwsza seria, ale nie jest tak źle. Trzeci epizod zdecydowanie najlepszy. Czwarty utrzymywał poziom tak właściwie :)
Już tęsknimy za Greilem, oczywiście :P Greil to moja wielka miłość :D ale bardziej tęsknię za Undertakerem :( uwielbiam jego rechot :D

Yuzuki

Bry~! Mam pytanie, takie fajne. 4 nie do oglądałam do końca (ending i 'a w następnym odcinku...!') bo... tak wyszło. Powiedzcie mi, drodzy Kuromaniacy co jest w zapowiedzi następnego odcinka? ._.

ocenił(a) serial na 8
Martus_2

ja już po 5 jestem. I mogę powiedzieć - 1. Wreszcie coś się dzieje. 2. Odcinek minął mi niespodziewanie szybko 3. Czegoś się w końcu dowiadujemy 4. Pewna osoba niestety nie zdołała poprawić swojego image. 5. Odcinek 6 zapowiada się jeszcze ciekawiej. Czekam aż więcej osób obejrzy - zapraszam do dyskusji.

ocenił(a) serial na 9
Martus_2

hmm ... a gdzie oglądnąłeś/aś 5 odc. , jeśli oczywiście można wiedzieć ? :) I czy po polsku , bo jak po innym języku to ja poczekam do środy i sobie oglądnę po polskimi napisami =.=


ocenił(a) serial na 9
Martus_2

Chciałabym zapytać się Co sądzicie o tej pokojówce Aloisa ? Jeśli pojawiła się w openingu , napewno zagra ważną rolę w tym Anime . Niektórzy sądzą , że odegra czarny charakter ( że niby jest reinkarnacją tego złego anioła z pierwszego sezonu ) . Inni twierdzą , że to ona ukradła Aloisa jak był mały (?) , jeszcze inni ubzdurali sobie , że jest tak naprawdę ... matką Aloisa o.o'
Ja jednak nie zgadzam się z tymi .. wersjami .
A Wy co o niej sądzicie ?

ocenił(a) serial na 8
Insensitive

Oglądam po angielsku, ściągam ze strony aarinfantasy. Jeszcze nie jestem tak obeznana w japońskim żeby oglądać bez napisów :)
Ja też myślę, że pokojówka odegra jakąś ważną rolę. Już w pierwszym odcinku wzbudziła we mnie podejrzenia. Chociaż Alois się nad nią znęca to jednak nie mam wrażenia że jest ofiarą. Może mu coś zrobiła a on się mści? Z tym aniołem to też się zastanawiałam. Teraz jednak chodzi mi po głowie inne pytanie/a - SPOILER ODCINKA 5.
Dlaczego Alois chce Ciela i dlaczego Ciel stracił pamięć, czyżby Sebastian się nudził i zatęsknił za byciem lokajem?

ocenił(a) serial na 9
Martus_2

Ale co Ona mogła zrobić Aloisowi się pytam ? Gdyby coś mu zrobiła , nie pracowałaby u niego , tylko by gdzie uciekła , czy co .
Jeśli chodzi o Ciela . Zdziwiło mnie to , że pamięta Undertakera , ale Grella już nie . I nie pamięta o smierci Madame Red , a Sebastian nie raczył nawet go o tym poinformować . I nie kapuję jeszcze jednego : Najpierw Sebastian niby uśmiercił Ciela , a teraz go niby wskrzesił . Myślę , ze ma to związek z rodziną Trancy ...

Insensitive

Przepraszam, że tak się wtrącam do dyskusji, ale widzę, że zadajecie ciekawe pytania.
Tak, ta pokojówka jest podejrzana. Wersja z tym, że mogła coś zrobić Aloisowi wydaje się bardzo trafna, ale pozostaje też pytanie co mogła mu zrobić. I zgodzę się także z tym, że ofiarą to ona tutaj nie jest. Odnoszę wrażenie, że Alois coś na nią ma i dzięki temu jest taka pokorna.
W dodatku to małe blond coś (nie chcę nikogo urazić, jak co) bardzo mnie irytuje. Myśli, że jest Bogiem. Ogólnie zastanawia mnie relacja pomiędzy Trancym i jego lokajem. Dziwnie się do siebie odnoszą. Claude jest taki... sztywny?
Mam nadzieję, że Sebastian pokaże mu kto tutaj jest górą :D
jakby co to odcinki dosyć szybko pojawiają się na kreskówce.

ocenił(a) serial na 9
almadia

Ja myślę jednak odmiennie . Pokojówka być może wydaje się być podejrzana , ale ja jednak nie wierzę , że coś mogła zrobić Aloisowi . Chociaż ... faktycznie , może Alois coś na nią ma i dlatego mu służy ...
Hm , też na początku nie polubiłam Aloisa , ale teraz uświadomiłam sobie , że dzięki niemu i Claudowi jest bardzo ciekawie . Sama postać Aloisa wydaje mi się bardzo ciekawa , bo o Cielu to już wiem wszystko , a o Aloisie nic ( tylko to , że w dzieciństwie został porwany i jego matka w akcie rozpaczy popełniła samobójstwo , a jego tata zaczął go szukać po czyt też umarł ) . Nie wiem czemu wszyscy uważają , że Sebastian jest lepszy od Claude'a ? Przecież są tak samo silni . Tak samo piekni ( może nie dla wszystkich , ale dla mnie tak ) . Claude wydaje się być sztywny , ale się jeszcze rozkręci :D
A z resztą ... jak nie znacie dobrze Claude'a , to go nie oceniajcie , O ! :D
Ja mam dylemat . Którego wybrać ? Sebastiana czy Claude'a ?

Insensitive

Jeśli chodzi o pokojówkę to chociaż jej nie znamy tak dobrze, to dla mnie Alois traktuje ją jak szmatę, znęca się nad nią ( przecież wyrwał jej oko, kazał rozebrać się) jest mi jej żal, co ona takio mu zrobiła żeby zasłurzyć na takie traktowanie?
Pozatym Alois i jego chora obsesja na punkcie Ciela jest szczególnie ciekawa.
Claude wydaje się sztywny i niewzruszony na wybryki swojego pana, jak sam Sebastian przyznaje w 5 ep. jest wspaniały w zawodzie "piekielnie dobrego lokaja". Chociaż jak wiadomo ja sercem zawsze jestem za Sebastianem.
A zanik pamięci Ciela wydaję się trochę dziwny i podejrzany ale zobaczymy co autorzy wymyślą dalej.
Poza tym wiadomo że Sebastian ma słabość do Ciela, zaczynam wątpić czy w ogóla ma zamiar odebrać mu duszę.
Z niecierpilwością czekam na 6 epizod. Z tego co wiem ma być 27 odc.
Pozdrawiam fanów!!!

syauri

Zgadzam się, Alois i Claude są ciekawymi postaciami i mogą być nie wiadomo jacy, ale ja i tak murem będę stała za Cielem i Sebastianem :)
Taak, myślę, że Ciel odzyska pamięć, koniec końców kiedyś musi i z całą pewnością to będzie w najmniej oczekiwanym momencie.

ocenił(a) serial na 9
Martus_2

Oglądnęłam dzisiaj 5 odcinek na www.kreskowka.pl i jestem zaskoczona zachowaniem Ciela . Dla mnie się zachował jak zwykła świnia , a Sebastian był chyba zadowolony z jego zachowania . Ciel by Siebie ochronić był gotów , by Alois zabił jego wszystkich znajomych ( i innych ludzi , którzy byli na balu ) . Nie ważne już , czy tylko kłamał , czy mówił serio . Seba oczywiście uśmiechnął się i cieszył się , mówiąc w myślach : ,, Właśnie taka duszę chciałbym mieć ,, ( czy coś podobnego ^^ ) . Denerwuje mnie takie zachowanie . Bo w końcu Cielaczek kochany nasz musi żyć , aby zrealizować swoje plany , a jego bliscy przyjaciele są gówno warci w jego oczach . Stracił swoich rodziców i użalał się nad sobą , szukał zemsty ,a teraz to mówił : ,, A proszz bardzo ! Morduj Sobie Alois , morduj . Mnie to nie interesuje . Bo liczę się tylko ja , ja , ja . Bo muszę żyć , jestem najważniejszy , jestem przecież Hrabią rodu Phantomhive ! Morduj se ! Morduj Alois ! Zamorduj sobie całe miasto ! Mnie to nie wzrusza! ,, . Znaczy się nie mówił tak , ale ja tak to odebrałam . Wiem , może przesadzam , ale że stracił sobie pamięć i ,, nie zna ,, swoich bliskich , nie znaczy , że musi ich wszystkich skazać na śmierć ! Sebastian oczywiście zadowolony -.-'
Alois jest u mnie na pierwszym miejscu w rankingu ,, Naj hrabia ,, po tym incydencie Ciela -.-
Przesadziłam , nie ? Ale i tak jestem mocno zdenerwowana -.-

ocenił(a) serial na 8
Insensitive

mi się wydaje, że Ciel nie wierzył, że Alois naprawdę to zrobi i w pewnym sensie go testował. I miał rację Alois by tego nie zrobił.
Mam nadzieję, że Ciel w końcu sobie wszystko przypomni - ciekawe jak będzie wtedy jego reakcja.
Wydaje mi się, że odcinków będzie 24, ale mogę się mylić.

ocenił(a) serial na 9
Martus_2

O tym nie pomyślałam ... Gomene , myliłam się co do Ciela , jak zwykle przesadziłam ;D
Dla mnie nadal jest niejasne z tą stratą pamięci Ciela . I nic nie zapowiada się , żebym to zrozumiała . Ale oczywiście , jak to bywa , Ciel oczywiście przypomni sobie wszystko . Jeszcze nie mogę sobie wyobrazić jego reakcji .
Dla mnie wielką zagadką jest ta służąca Ciela . Bardzo mnie interesuje i nie wierzę , że będzie czarnym charakterem . Jeśli chodzi o te trojaczki , też są jakimiś super-służącymi co potwierdza 5 odcinek . Ale myślę , że nie są demonami ? 0.o'
Następny odcinek mnie mało interesuje . Mnie jakoś tak nie ciągnie do oglądania bijących się dwóch lokai :/ Ale oczywiście czekam , niecierpliwością czekam ;d

Insensitive

Patrząc na to obiektywnie, wina leży po obu stronach. Zachowanie obojga paniczów ma jakieś podstawy, Ciel może ma w dupie innych, ale z drugiej strony przecież Alois byłby tym, który zleciłby dokonanie tej zbrodni. Poza tym Phantomhive, że tak to ujmę 'nie odpowiada' za wszystkich znajdujących się w posiadłości, a przecież byli tam jeszcze inni goście zaproszeni przez właściciela ^^ Także oboje byliby winni.
Czemu na tydzień wychodzi tylko jeden odcinek?! Coraz więcej pytań i coraz mniej odpowiedzi. :(((

ocenił(a) serial na 9
almadia

No właśnie , czemu co tydzień !? Uploaderzy powinni się postarać , bo fani Kuroshitsuji się niecierpliwią ! xD
Tyle mam pytań i tyle muszę czekać !
Ja się jednak zastanawiam , czy CIel kiedyś ożeni się z Elizabeth ? x.x
Pff ... wiem . Tyle innych rzeczy do zastanawiania są , a ja wybrałam akurat ten x.x
Chyba , że znowu Ciel będzie musiał oddać duszę i the end -.- I ciekawe jak to Elizabeth przyjmie ? Nagadają jej bzdur , że terroryści zabili Ciela . Pff ...
Tyle ciekawych rzeczy jest do obgadania , a ja o Cielu i Elizabeth bredzę x.x
Ale dla mnie to jest dość ciekawy temat

ocenił(a) serial na 8
Insensitive

Nie wiem o co chodzi - odcinki wychodzą normalnie. W piątek odcinek leci w Japonii - po paru dniach jest wersja z napisami angielskimi. W zeszłym tygodniu już w sobotę obejrzałam aktualny odcinek. Polecam http://animecalendar.net/ . Większość seriali wychodzi chyba co tydzień. No może oprócz telenowel. Obecnie oglądam 6/7 serii anime na bieżąco więc jakby leciały częściej to bym chyba nie wyrobiła. Poza tym wydaje mi się, że w niektórych 25 minutowych odcinka anime jest więcej treści niż w niektórych serialach 45- minutowych.

Ostatnio czytałam na na anime list, że Alois robi to wszystko, żeby wywołać jakakolwiek reakcję u Claude'a. Hmm - na razie mu się to nie udaje. Zresztą już w pierwszym odcinku daje się to zauważyć.

ocenił(a) serial na 9
Martus_2

Ale po co chce wywołać jakąkolwiek reakcję u Claude'a ?

Insensitive

Pewie tak dla zabawy, ponieważ jak dla mnie Alois jest lekko stuknięty, może bardziej dziwny. Claude jest jak na razie najbardziej intryującą postacią. Alois widząc jak poważny jest jego lokaj postanowił się zabawić i zrobić wszystko żeby okazał jakeś emocje może nawet lekki uśmiech. Lizzy chociaż jak dla mnie zbyt cukierkowata ( ale jednak do lubienia) to nie sądzę żeby ślub był pokazany w anime. Jak narazie akcja się rozwija powoli...
A i jesze pamięć Ciela już w 5 odc. mamy pokazane że powoli mu się coś przypomina, mam nadzieję że odzyska pamięć.

Jeśli chodzi o wychodzenie anime to co tydzień wychodzi odc. ja już w piatek oglądam bez jakich kolowiek napisów potem w sobotę oglądam z ang. napisami i ściągam a w środę następnego tygodnia mam polskie napisy dopasowane i anime zapisane na twardym dysku aż do wypalenia płyty.

ocenił(a) serial na 7
syauri

no.. w końcu znalazła mchwilkę czasu żeby się tu pojawić ;)

hm.. Alois to dzieciak, bawi się wszystkimi i wszystkim ;-) próbuje wyprowadzić go z równowagi żeby napawać się widokiem swojego zwycięstwa... a im bardziej Claude nie ustępuje tym bardziej go to jara ;) przynajmniej takie odnoszę wrażenie ;) a o 5 epie powiem tylko jedno - nareszcie dzieje się coś konkretnego!!! ;DDD

hehe ja podobnie. w piątek, ew. sobotę RAWy, chwilę później wersja angielska, a polska na dokładkę. ;D normalnie... otaku xD

ocenił(a) serial na 9
Insensitive

Jaka świnia? Oglądałaś z polskimi napisami od Ninmu Group, czy coś w ten deseń? No to masz skutki, oglądając anime z niedopracowanymi napisami. Nie żebym robiła tu reklamę swoich, ale zwykle pracują na jednej wersji od Kachu-sama a ona niestety robi błąd na błędzie. Ciel powiedział "To znaczy, jeśli będziesz w stanie" Wskazuje to na to, jak mówiła Martus, iż Ciel nie wierzył w sukces Aloisa, ani trochę. Po pierwsze Sebastian (chyba główny powód) po drugie, większość z nich jest w stanie obronić się na własną rękę.

I WTH? Jaki ślub o.O Nie będzie żadnego ślubu O_O Przynajmniej w mandze, Yana Toboso to wielka fanka shota, wątpię, żeby leżał jej ślub Ciela z Lizzy, wątpię również by w anime coś takiego miało miejsce, a jeśli będzie miało. Serio, rzucę je w trzy diabły...

ocenił(a) serial na 8
Martus_2

Chciałabym się dołączyć do dyskusji xD
Widzę że piszecie tu swoje domysły i to fajna lektura ;))
Ja również chciałabym dowiedzieć się kim jest pokojówka,i nawet jeżeli Lizzy poślubi Ciela (swoją drogą,ciekawe jak ona by go na ślub odstroiła X.x) to i tak anime nie porzucę ;>
A mój osobisty domysł na temat zaniku pamięci jest taki,iż Ciel pamięta wszystko przed rozpoczęciem anime,jakoby jeszcze śledzenie w zamiarze zemsty nie weszło w życie,a Ciel dopiero zawarł umowę z Sebastianem.Z drugiej jednak strony,zastanawia mnie,to czemu puszka z "jego duszą" była w domu Aloisa...
Ze zniecierpliwieniem czekam na następny odcinek xDD

Wiedzma Issis

Pytanie: widział ktoś już odcinek 6 w wersji RAW? XDDD

ocenił(a) serial na 7
almadia

Jo!! ;) zazwyczaj wolę poczekać na wersję jakościowo lepszą, ale ostatni odcinek tak bardzo mnie zaintrygował, że wolałam jednak nie czekać ;)

oj dzieje się, dzieje... :) mimo że powoli co nieco się wyjaśnia, niewiadomych nie ubywa - ciągle pojawiają się nowe ;p
hm... co wspólnego z tym wszystkim ma nieżyjacy ojciec Ciela? zresztą... łudząco przypominajacy tego i owego xD - ale tego można było się domyślić już po 1ej serii... no i z jakiego powodu przeszkodzono Sebciowi w 'posiłku'..? może eng suby cos wyjaśnią... ;)

ciekawe.... w takich momentach chciałabym żeby tydzień trwał co najwyżej dzień.. może nawet krócej ;D xD

ocenił(a) serial na 7
melancolica

a.. i te róże... ;)

melancolica

no.. dokładnie :D Już się doczekać nie mogę! Napisy angielskie już jutro pewnie będą na anime44, a na kreskówce do poniedziałku powinien być odcinek *_* Jezu, akurat teraz muszę jechać na wakacje, kiedy zaczyna się robić ciekawie. Ten odcinek podobał mi się ze względu na sytuacje i muzykę (zawsze przyciągnie moją uwagę XD)...chcę już napisy! :D:D
Wgl... czyżby Sebastian 'zawarł' jakieś przymierze? i nareszcie się wyjaśniło czemu Ciel żyje! :D

ocenił(a) serial na 8
almadia

ja obejrzę jutro (mam nadzieję) z angielskimi napisami. A na wakacje najlepiej wyjechać na tydzień - wtedy jak wrócisz będziesz mogła obejrzeć dwa odcinki od razu. ;)

Martus_2

Właśnie tak jadę :D i ta myśl ogromnie mnie pociesza :D Napisy powinny już jutro być, powinny, ale czy będą? :)

almadia

Moment! Już są! (anime44)

ocenił(a) serial na 9
almadia

Aaaa ja właśnie skończyłam robić polskie napisy. Tak więc, co powiem o odcinku? Wychodzi na to, że zawarli ze sobą kontrakt, kto pierwszy się wykończy? XD Ciekawe, nie powiem ;3 Rezultat chyba znamy? Tak czy inaczej wiemy jak dusza Ciela znalazła się u Aloisa i dlaczego Cielak żyje. Pozostaje tylko pytanie na co on Alosiowi? Jakoś mnie inne pytania szczególnie nie nurtują...
Jako yaoistka muszę powiedzieć, że zachwyciło mnie nasilenie słów "mój, moje" w tym odcinku ;3 Jeśli wicie o co mi chodzi ;D

ocenił(a) serial na 7
Delianne

na to wygląda... umowa zawarta przy pomocy róż... nasączonych własną krwią... tylko demony tak potrafią xD
hm.. zastanawia mnie co mogło oznaczać "więc on naprawdę jest...". kim..? ciekawe o co mogło chodzić ;)

"mój, moje"? też zwróciłam na to uwagę hehe ;D

ocenił(a) serial na 9
melancolica

Zapewne chodziło o to, że jest przedmiotem jego zemsty. Szczerze mówiąc, naprawdę sprytne, przedłużyć serię pod pozorem straty pamięci o.o

Taak, Sebastian wyglądał na dość zaborczego. Nie przepadałam nigdy za shota, Kuro wszystko zmieniło xD Najpierw Alois x Ciel, teraz Claude x Sebastian, nie wspominając o kanonicznej parze. No i Gell x Każdy inny ;D Przepraszam za ten yaoi mode on, ech te zboczenia xD

ocenił(a) serial na 7
Delianne

Delianne - dzięki za napisy, jesteś wielka! ^^ :DDDDDDDD

racja. pomysł przejęciem duszy i utratą pamięci przez Ciela był na prawdę dobry ;) a to sprawia, że przeście z 1ej serii jest ciekawe, i co najważniejsze nie wymuszane i naciągane jak to się czasami zdarza z kontynuacjami anime. narazie zapowiada się interesująco. zobaczymy jak dalej rozwinie się ten wątek ;)

nooo. podtekstów nam nie żałują ;) jednak myślę że Grell x Seba to zestawienie niezastąpione, naprawdę wyjątkowe ;D reszta się nie liczy hehehe xD

ocenił(a) serial na 8
melancolica

hmmm. Więc ogólnie mówiąc to obaj lokaje zawarli umowę w celu poprawienia jakości obu dusz. Ciel będzie myślał, że Alois maczał palce w śmierci jego rodziców a Alois - no tego jeszcze nie wiemy. Dobrze myślę? Chyba muszę jeszcze raz obejrzeć odcinek. Chyba że mi ktoś wyjaśni - dlaczego Claude zabrał duszę Ciela.

ocenił(a) serial na 9
Martus_2

Ależ nie ma za co ;3

Ach nie, ja tam pairinguję Grella z Willem ;D

Ja to zinterpretowałam tak: Alois potrzebuje do czegoś, nie wiadomo jeszcze czego, Ciela rozkazał więc Claude'owi uprowadzenie go do siebie. Jako że akurat pakt został dopełniony i Sebastian zabierał się do pochłaniania Cielakowej duszyczki, Claude go uprzedził, opróżnił panicza i czekał na pojawienie się Sebastiana ze swoim panem, ponieważ potrzebowali również ciała, bo sama dusza była bezużyteczna. Nie udało się go schwytać za pierwszym razem, ale jako że niespodziewanym i niechcianym efektem ubocznym oddzielenia duszy od ciała była utrata pamięci zatoczyło się kółko. Królowa i jej anioł nie żyją, a więc ludzie odpowiedzialni za upokorzenie i cierpienie Ciela gniją w ziemi, Cielak jest bezużyteczny w takim stanie dla Sebcia. Bardzo dokładnie oglądałam moment zawarcia paktu między demonami i wydaje mi się, że zemstę przeniosą na Aloisa, dzięki czemu Trancy będzie miał, że tak powiem stały kontakt z Cielem i będą mięli ułatwioną robotę w chwytaniu Cielaka. Sebastian jak widać nie wieży w porażkę. Jakie to pokręcone, jestem ciekawa czy ktoś zrozumiał o.O

Ciekawa jestem co by było gdyby Ciel odzyskał pamięć i dowiedział się, że Sebastian mu kit wciska XDD

Delianne

Na pewno Ciel nie będzie zachwycony! Chociaż jestem szalenie ciekawa co autorzy dla nas mają?!!! Czekam na 7 odc. to już jutro!

ocenił(a) serial na 9
Delianne

Taak, oby napisy angielskie były szybko, byle nie od Kachu-sama^^, I przepraszam za to "wieży", jak mogłam? O_O XD Za inne błędy również, ale to już było przegięcie^^,

ocenił(a) serial na 7
Delianne

hm.. Grelluś x William? niezłe zestawienie, mi pasuje. William z pewnością by go trochę poskromił... zresztą mieliśmy okazję się już o tym przekonać… ;)

co do interpretacji 6 odcinka... na razie się powstrzymam ;) poczekam na rozwój wypadków, bo ostatnio za dużo spekuluję ;) jedyne co na 100% można wywnioskować to to, że Alois stanie się nowym przedmiotem zemsty Ciela, która de facto już dawno się dokonała ;) - stąd dokumenty wskazujące na to, że Alois rzekomo interesował się nim i jego ojcem, rzucające na niego podejrzenia że maczał palce w zabójstwie jego rodziców. ot taka mała podpucha ;) /z początku tego nie wyjarzyłam xD/. myślę, że Alois jest jedynie nędznym pionkiem w tej całej grze… zresztą wydarzenia z ep7 utwierdzają mnie w tym przekonaniu jeszcze bardziej…

odzyskanie pamięci przez Cielaka to tylko kwestia czasu. ciekawa jestem jak to wszystko się odbędzie ;)

błędy? oj czasem się zdarza ;) ja w którymś z postów napisałam 'zdąrzyłam' - jak widać przez 'rz', ale głupio mi było się do tego przyznać xD wstyd.. xD

ocenił(a) serial na 7
melancolica

a.. i jeszcze jedno. wydaje mi się że 2 seria Kuro jest znacznie bardziej brutalna, o perwesji i licznych podtekstach nie wspominając ;D wy też odnosicie takie wrażenie? ;) zresztą mogę zdradzić że w nowym odcinku jednego jak i drugiego z pewnością nie zabraknie... ;) ale może nt. ep7 na razie wypowiadać się nie będę, żeby nie zepsuć wam przyjemności oglądania ;) czekam na wasze opinie ;)

hmm.. zapowiedzi ep8 wskazują na to, że dostaniemy kolejną dawkę, w dodatku nawiązującą do 1 sceny ep1 /czego oczywiście z początku nie wyczaiłam i dowiedziałam się parę dni temu xD/. tak więc w końcu dowiemy się czegoś o mrocznej przeszłości Aloisa... :) i jak tu wytrzymać do kolejnego czwartku kurdeee.... xD

melancolica

Rzeczywiscie brutalności i krwawych scen jest więcej...
Ja już oglądałam 7 ep. i jestem podesksytowana poniewaz akcja się mocno rozwija, szczególnie postać Hanny ( właściwie to niepamiętam czy to tak się pisało) , Claude też pokazuje że nie jest takim sztywniakiem na jakiego wyglądał.
Sceny walki są o wiele lepsze od 1 serii!!!
Jeśli dobrze się przyjrzałam zapowiedzi 8 ep. to będzie ciekawie zobaczymy przeszłość Aloisa oraz powód dlaczego tak nienawidzi Hanny.
Zauważyłam też że Sebastian spoważniał jego sarkastyczne żarty, ustąpiły miejsca nienawiści do Claude.
SPOILER!!!!
w 7 jest scena gdy Claude i Sebastian rywalizują ze sobą ( kto upiecze lepsze ciasto czy coś tam) tyle że zamiast gotować wolą obrzucać się mąką i jajkami!!! Myślę że bądzie to jedna z moich ulubionych scen tego anime!!!
Czekam na ang. suby

ocenił(a) serial na 8
syauri

ja jednak obejrzę z napisami. liczę że dzisiaj będą,

ocenił(a) serial na 6
Martus_2

No cóż... Ja jestem po 6 odcinku i przyznaję, że druga seria jest ciekawa. Zastanawiam się tylko jak daleko może posunąć się nowy reżyser w kreowaniu olbrzymiej przestrzeni dla fandomu w tej części. Przykładowo w piątym i szóstym odcinku latające to tu, to tam biusty ( Hannah, służąca Elizabeth, Ran Mao - czy jak to się tam pisze, a nawet Maylene ) Ciekawi mnie układ lokajów, no i postać Aloisa jest dość intrygująca. Jednak brakuje mi tajemnicy i klimatu pierwszej części. Oglądałam sobie właśnie znaną dość amv'kę do Imperativy i ogarnął mnie smutek, że tamte niedopowiedziane emocje już nie wrócą. Nawet Sebastian był bardziej tajemniczy. No, ale za to dostajemy kilka nowych relacji. Chociaż za dużo nie siedzę w yaoi to przyznam, że gdy Alois lizał Ciela po uchu to ciarki mnie przeszły. No i ta rywalizacja lokajów...2, 3 i 4 odcinek były co prawda czymś w rodzaju pierwszych odcinków pierwszej serii, ale historia się rozkręca. Czy tylko ja mam wrażenie, że kolorystyka się zmieniła?

ocenił(a) serial na 7
maik1

niestety muszę się z Tobą zgodzić... nie powiem na początku, zresztą pewnie jak każdy, 2 serię oglądałam z niesamowitym zapałem. jednak z czasem ten zapał zmalał. brakuje mi tego "czegoś" co miała 1 seria. tego nieziemskiego klimatu.. w 2ej, mimo że jest wiele niedomówień i na razie niewiele się wyjaśnia, co z pewnością zachęca do dalszego oglądania, robi się troszkę monotonnie... nawet walki Claude-Seba nie są już tak emocjonujące i nie ukrywam, że zaczyna mnie to trochę męczyć. o licznych dobitnie ukazanych podtekstach nie wspominając, ale to dość często spotykany wątek wśród aktualnie emitowanych anime, więc jakoś za bardzo mnie to nie zdziwiło ;)
no nic, może jeszcze zmienię zdanie na ten temat... szczególnie, że 8 odcinek zapowiada się na prawdę ciekawie... myślę, że wiele się w nim wyjaśniło, także wiele zmieniło. chociażby np... ending? xD

ocenił(a) serial na 8
melancolica

po 9 odcinku - ale się porobiło. Podyskutuje jak jeszcze ktoś obejrzy.

Martus_2

Ogladalam i odcinek naprawdę robi wrażenie Sebastian został kompletnie oszukany a Claude pokazuje nam jak okrutny może być. Robi się coraz ciekawiej!!! Mam nadzieje ze Sebastian właściwie się odplaci poczekajmy zobaczymy !!! niestety szkoła się zaczyna :(

ocenił(a) serial na 8
syauri

po 8 odcinku byłam w ciężkim szoku. Z komentarzem czekałam na 9 żeby zobaczyć czy naprawdę stało się to co się stało. A co się wyrabiało na forum animelist....
Było mi normalnie żal Sebastiana. Ale chyba już niedługo zobaczymy zemstę - na dodatek w postaci demona - chyba wszyscy pamiętamy co się stało jak Sebastian przyjął postać demona w pierwszym sezonie jak walczył z aniołem. Będzie niezła jatka - zwłaszcza jeśli Claude też przybierze postać demona.

Martus_2

Claude był przeze mnie nie lubiany od samego początku. W moich oczach nico wzrósł Alois, ale jego lokaj podpadł jeszcze bardziej po ostatnim odcinku. Oglądałam w wersji anglojęzycznej i z niecierpliwością czekam na polskie napisy, których wciąż nie ma. -.-'
No cóż, w Sebastiana lekko uderzyło to, co usłyszał, ale był to rozkaz, któremu nie mógł się przeciwstawić. Tak, walka może być ciekawa, ale Claude ma po swojej stronie Ciela, a co za tym idzie ma też przewagę nad Sebastianem, bo wystarczy, że szepnie paniczowi to i owo, zostanie wydany kolejny rozkaz i po wszystkim.

ocenił(a) serial na 8
almadia

odcinek 10 - wow
SPOILER
Sebastian wykorzystujący swój "urok" w celu wykorzystaniu mocy Grella/ Sebastian i jego pozy -> bezcenne. Poza tym cieszę się, że wiele rzeczy wyjaśniono np spalenie wioski oraz, że w pojawił się Alois - liczę (może bezpodstawnie), że jeszcze wróci w bardziej cielesnej formie. Zastanawiam się też nad Hanną - co jest jej motywem i kim naprawdę jest.