PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721631}

Black Butler: Book of Murder

Kuroshitsuji: Book of Murder
8,0 1 687
ocen
8,0 10 1 1687
Kuroshitsuji: Book of Murder
powrót do forum serialu Kuroshitsuji: Book of Murder

przypuszczam, że to będzie o "morderswie" Sebastiana.

ocenił(a) serial na 10
Finni

Idzie zgodnie z mangą, w posiadłości ktoś zaczyna mordować i Ciel razem ze służbą (bez Sebastiana!) musi skumać o co chodzi. W sumie tyle.

ocenił(a) serial na 8
Finni

Właśnie skończyłam oglądać pierwszy sezon Kurosza (w sensie ten z 2008) i tak dziwnie tam już Sebastain zabrał dusze Cielowi, a tu znowu są, tak jak i w Book of circus (nwm czy dobrze napisałam). Może lepiej gdyby od razu kręcili jak w mandze, a nie zrobili po swojemu i teraz są te dodatkowe serie. Wiem, że trochę nie na temat, ale nie ogarniam no. xd

A co to samego tematu to też mi się tak wydaje - choć z tego o pamiętam w mandze nie działo się tam aż tyle, żeby robić z tego serial, ale tu też pewnie po swojemu zrobią...

Azille799

Nie mogli robić tego anime od samego początku zgodnie z mangą, bo nie było materiału, w 2008 roku manga nie liczyła tyle "chapterów". Dlatego też twórcy zrobili pierwszy sezon do połowy zgodnie z mangą, a potem dołożyli swoją wersję (Anioła, demonicznego psa i resztę dopełniającą ten wątek). W sumie dla siebie zrobili dobrze, bo wyszło im otwarte zakończenie (wcale nie pokazali momentu odbierania duszy, obraz się zaciemnił ;p) i tym samym wyszedł sezon drugi (filler).

Co do Book of Murder, to nie będzie to serial, a OVA w dwóch częściach. Coś jak z dodatkiem Ciel in Wonderland. Tyle, że tu już stricte trzymają się mangi. Warto to zobaczyć, bo z reguły OVA jest dużo bardziej dopracowana, przynajmniej wizualnie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones