PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=314209}
8,0 7,9 tys. ocen
8,0 10 1 7890
5,0 2 krytyków
Jane Eyre
powrót do forum serialu Jane Eyre

...jak było w książce?

ocenił(a) serial na 10

mam kilka pytań do osób, które przeczytały książkę:

- w wersji z 1996r o ile dobrze pamiętam pan Rochester po jakimś czasie odzyskał widzenie w prawym oku i nie miała problemów z lewą ręką, w tej wersji jednak był niewidomy a w książce...?
- ile tak naprawdę mieli dzieci?
- gdzie zamieszkali po ślubie?

Jeśli chodzi o ten serial to był świetny - nie myślałam, że po Dumie i uprzedzeniu z 1995r jeszcze mnie jakiś serial tak oczaruje.

ocenił(a) serial na 10
malewa4

w książce Edward odzyskuje wzrok po około 2 latach, ale jest wątek, że ma amputowaną zmiażdżoną dłoń.
co do tego gdzie mieszkają, to trudno określić, ale Jane pisze w zakończeniu, że " w tej chwili jest mężatką od 10 lat", wspomina też o pierworodnym synu, ale jakoś nie zauważyłam konkretnej podanej liczby dzieci.
Co do filmu zgadzam się , też myślałam, że nie ma nic lepszego od DUMY I UPRZEDZENIA, ale ten film to rewelacja, choć może się okazać, że jeszcze kiedyś coś mnie przyjemnie zaskoczy.

ocenił(a) serial na 10
iwona927

dzięki za odpowiedz.
chociaż szkoda, że autorka książki dodała wątek o tej amputowanej dłoni?/ręce? - moim zdaniem zbyt dużo dramaturgi, wolę żeby główni bohaterowie byli zawsze w całości ;)

ocenił(a) serial na 10
malewa4

zgadzam się, że autorka trochę przesadziła z tą dłonią, ale na szczęście czasem twórcy filmów dokonują szczęśliwych korekt, tak jak w tym przypadku. z tym wzrokiem to było tak, że Rochester go odzyskał, ale nie w stu procentach, bo nie zupełnie wszystko widział, ale ... my też wszyscy kiedyś oślepniemy od komputerów i telewizorów

użytkownik usunięty
iwona927

i oka jednego nie miał! straszne!

ocenił(a) serial na 9

Jeżeli o mnie chodzi żałuję, że Rochester w ogóle odzyskał wzrok. Nie rozumiem tego zabiegu, najpierw autorka odbiera mu go, po czym postanawia na sam koniec zakończyć swoją powieść w stylu Jane Austin. Wolałabym, aby zakończenie pozostało mroczniejsze, choć rozjaśnione szczęśliwym zejściem Edwarda i Jane.

Jeżeli chodzi o rękę to w chyba w serialu Rochester także trzyma, prawdopodobnie, mańkuta pod płaszczem.

Serialem jestem oczarowana. Nie mogę nawet wymyślić, co mogłabym o nim dobrego napisać, bo wszytko od Tobiego i Ruth, przez scenografię po zgodność serialu z książką jest rewelacyjne i w każdym calu perfekcyjne.

ocenił(a) serial na 7
domarka

Taa... z tym mańkutem to tak, ale chyba nie w tej wersji. Najlepiej widać to w końcówce, gdy Rochester trzyma maleństwo na rękach.

ocenił(a) serial na 10
karolka707_2

Dziewczyny: mańkut to osoba leworęczna - nie wiem czy zmieściłaby mu sie pod płaczszem i co miałaby tam robic :) A wam chodzi o kikut... :)
A wracając do głównego wątku, to mi się podoba, że pan R. stracił dłoń, ale z czasem odzyskał wzrok. Moim zdaniem to jakby kara za próbę oszukania Jane (i Boga), a później nagroda za częściowe chociaż odpokutowanie tej winy.