PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10033074}

Imperium szympansów

Chimp Empire
7,7 340
ocen
7,7 10 1 340
Imperium szympansów
powrót do forum serialu Imperium szympansów

Kocham

ocenił(a) serial na 10

Co to było za połączenie gatunków. Sensacja, dramat, wojenny, polityczny, mamy tu wszystko. Czyta Mahershala Ali. Ja chcę drugiego sezonu, muszę wiedzieć czy centralni czy zachodniaki i kto liderem: Wilson czy Abrams!?

ocenił(a) serial na 9
albertoxxx

Dokument jest rzeczywiście bardzo dobry. Temat jest zdublowany, ale chce go użyć do eksploracji pewnej myśli.
Zastanawia mnie, na ile człowiek, ingerując w te społeczności, obserwując z zewnątrz, będąc nieznanym zagrożeniem - zmienia je?
Wyobraźmy sobie, że na ziemię wkracza nieznana nam cywilizacja. Bardziej rozwinięta, bardziej inteligentna, z nieznaną nam technologią. Na każdego padłby cień strachu. Kim oni są? Jakie są ich zamiary? Ten strach rozszedłby się po naszych społeczeństwach. Jedni widzieliby w nich sprzymierzeńców, a drudzy zagrożenie. Być może jedna grupa oddzieliłaby się i planowała atak. Druga miałaby inne zamiary. Dochodziłoby do konfliktów pomiędzy społeczeństwami ziemian o to, jak zareagować na nieznane zagrożenie, które wydaje się nas obserwować, ale narazie nie atakować.
Oczywiście to tylko ćwiczenie umysłowe, ale też ważne pytanie. Jak człowiek, pojawiając się w społeczności szympansów, wpłynął na to, jak ta społeczność się zachowuje?
Z dokumentu wiadomo, że szympansy żyły w jednej zwartej grupie, która się podzieliła. Czy stałoby się to, gdyby nie ludzie, którzy zaczęli je filmować?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones