PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103882}

Gigi

Dash!! Kappei
7,8 5 423
oceny
7,8 10 1 5423
Gigi
powrót do forum serialu Gigi

W mediach co chwile pojawiaja sie nowe okreslenia na aktualne pokolenie 20-30 latkow.Jedni twierdza,ze to pokolenie JPII,inni znow ze 1200(brutto),albo web 2.0 itp.Ja proponowalbym ogloszenie istnienia pokolenia Polonii 1:)

Z tego co widze na Filmwebie,jest bardzo duzo osob ktore pamietaja krskowki wyswietlane kilkanascie lat temu na tymze kanale.Zreszta nie tylko je pamietaja,ale wychowywaly sie na nich i wspominaja to z wielkim sentymentem.

Co bysmy robili wracajac w brzydkie(i nie tylko) dni ze szkoly do domu,gdyby nie te trzy z rzedu bajki,ktore przenosily nas w ten lepszy,kolorowy swiat?Gdybysmy nie emocjonowali sie czy Tsubassa strzeli gola Vakashimazu,czy Kojiro odda swoj Tygrysi Strzal,albo czy Miss Dronyo przy najblizszym wybuchu spadnie ubranie i pokaze sie jej naga piers:)?Jakos nie wyobrazam sobie tych dni bez glupich min Gigi,albo wspanialych walk Tygrysiej Maski.A wy?Moze pokolenie Polonii 1 to fakt,z ktorego malo kto zdaje sobie sprawe?







dustman

Powstał parę lat temu artykuł o pokoleniu Polonii 1, więc niektórzy zdają sobie z tego sprawę :)
http://serwisy.gazeta.pl/tv/1,47060,2551608.html

dustman

A tutaj o "jednej z wielu" telewizji w naszym kraju:
http://www.polonia1.up.pl

dustman

O kurde,nie wiedzialem:)Dzieki za informacje.

dustman

To były genialne czasy i genialne bajki.Mam tez ogromna prośbę.Chodzi mi o bajkę emitowaną kiedys na TVP2 w godzinach porannych coś ok 1994 r.Bajka opowiadała o piłkarskiej druzynie, i nie byl to Kapitan Hawk.Pamietan niektore nazwiska min Lenny Newman(bramkarz z długimi włosami,bronił w druzynie Number One),Ricky Turner,Buudy Fox,no i glowny bohater czyli Rudi Master.Mam nadzieje ze ktos jeszcze pamieta ta bajeczke i moze przypomni jej tytul.

burnt_offerings

"Fight! Kickers" / "Piłkarze" :)

Pozdrawiam

Alexander

A kto pamięta tekst: "Normalny człowiek paląc papierosa wdycha dym poprzez jamę ustną... Październik robi to całym ciałem" ? :D

ocenił(a) serial na 8
Fettor

Z czego był ten tekst ?? Bo nie pamiętam??

A tu kilka odcinków GiGi do zassania z neciku :D

http://peb.pl/anime/119316-rapidshare-gigi-gigi-la-trottola-1981-a.html

Crazy_Ivan

No, wydaje mi się, że jest to tekst z filmu "W królestwie kalendarza", czyli z tego:

http://www.anikrodolls.com/Anime/WKrolestwieKalendarza.html

dustman

Ech bardzo lubiłem piosenkę z intra "Królestwa kalendarza".
Tutaj można jej posłuchać: http://pl.youtube.com/watch?v=NrF8lI-yzBQ
Aż łezka się w oku kręci...

Fettor

Ja pamiętam jak wyssał całą krowę z mleka :)

dustman

Dopisuję się do listy.
Pokolenie Polonii 1 :D
Ha! Jest coś w tym! Zdecydowanie.
Kiedy się wspomina dzieciństwo i tamten kanał, robi się sentymentalnie. Na początek bajki - byłam absolutną fanką Kapinata Hawka i Pojedynku Aniołów! :) Na 11 urodziny zażyczyłam sobie piłkę do siatkówki :P (potem zainteresowanie Aniołami zbladło na rzecz Hawka,) Gigi też był fajny, ale NIC nie pobije Tsubasy i tych wszystkich kaskaderskich wyczynów (wskakiwania na barierki bramek :P), spowolnione strzały z przewrotki, bieg przez boisko trwający całą wieczność, i gole tak silne, że przepalały dziury w rękawicach bramkarza XD

Z Kapinana Hawka jako dziewczynka dowiedziałam się na czym polega pułapka ofsajdowa (zatem była to również bajka edukacyjna ;)).


Ale jeśli mówimy o Polonii 1, to nie myślę tylko o bajkach, ale też o serialach.
Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że wychowałam się na MacGyverze (oglądając go, budowałam sobie pewien system wartości), a Polonię 1 wielbiłam za to, że zakupiła ten serial. Bywało, że przez MacGyvera opuszczało się dodatkowe lekcje angielskiego, żeby tylko obejrzeć powtórkę ostatniego odcinka (wynalazek magnetowidem zwany nie zaczynił wtedy jeszcze progów mego domu).

Ach... to były czasy. Te wszystkie anime i MacGyver, to spory kawał mego życia. A melodyjkę z czołówki MacGyvera umiałam nawet grać na dziecinnym keyboardzie :P Do dziś ją pamiętam, choć pewnie żeby zagrać, musiałabym poświęcić chwilę i zastanowić się.

ocenił(a) serial na 7
smagliczka1

Ja też się dopisuję
MacGyver Drużyna A ,Posterunek przy Hill Street i japońskie kreskówki
Wtedy Polonia 1 była Polsatem lat 90
Szkoda że tylko Polsat dostał koncesje
Nicoli Grauso utrudniano zycie
Pomyślcie co by się działo jakby było 5-6 stacji prywatnych ogólnopolskich
TVP by się pokichała z żalu

ocenił(a) serial na 7
dustman

Uwielbiałam (wszystkie!) te japońskie filmy. Oprócz "Yattamana", mojej ukochanej "Tygrysiej maski" i innych wymienionych filmów, pamiętam jeszcze "Zorro". Ach, jak ja uwielbiałam ten serial! A moi rodzice nie chcieli mi pozwalać oglądać anime! (fakt, miałam wtedy kilka lat, ale to nie wpłynęło na mnie jakoś negatywnie- mam nadzieję...;)

ocenił(a) serial na 8
dustman

Ja tez z pokolenia polonii 1 oj oglądało się ja w szczególności uwielbialam Yattamana i W królestwie kalendarza, ale oczywiście wszystkie inne bajki tez oglądałam, oj nie przepuszczałam rzadnego odcinka. To były czasy Sally Czarodziejka, Gigi, Yattaman, Generał Dajmos, Czarodziejskie zwierciadełko.............az sie płakać chce ze to juz nie wróci.

kamarza

tutaj http://anime.info.pl/ jest wiele informacji o bajkach z tamtego okresu, nie tylko polonia 1 czy super1 ale rtl 7, takich jak daimos, czy nawet wesje anime zorro czy snieżki i 7 kraznoludków. naprzwde przypomniało mi sie wiele bajek.

LeeHarveyOswald1986

Była jeszcze bardzo fajna pt Rodzina Trappów

użytkownik usunięty
dustman

kurcze ale na tej poloni 1 był wtedy klimat, wielu uważało ze to tandetna stacja, ale ja ogladałem tam kazda kreskówke yatamana, królesto kalendarza (takie lekko zboczone, ciągle szukali kamienia dokuro), gigi (który lubił tylko białe majtki :) ), tsubasa, ksiega dzungli, tygrysia maska. Chyba też leciał jeden z pierwszych programów o grach komputerowych "Esc" ?? nie jestem pewien, ale wiem ze cos takiego było. No i jeszcze leciała tam taka fajna lista przebojów, zaczynali chyba od 100 miejsca. leciały tez jakies włoskie filmy z lat 70tych i 80tych ich zabardzo nie ogladałem.

użytkownik usunięty

aa no własnie nawet saly czarodziejke ogladałem :)

ocenił(a) serial na 8

hehe, całkowicie się z Wami zgadzam.
Pamiętam te godziny spędzone przed tv: trójkę Drombo, Tsubasę, ale przede wszystkim właśnie Gigi i te jego niesamowite umiejętności koszykarskie i jego oczy jak widział Annę :)

Pozdrawiam maniaków z tamtych lat :)

Aaliszja1986

Tak, najbardziej zapadł mi w pamięć ten odcinek, w którym rozgrywano specjalny mecz koszykówki - trzeba było wrzucić piłkę do kosza umieszczonego na wysokości dwustu metrów. I kiedy jeden z zawodników drużyny przeciwnej wykonał rzut, to Gigi błyskawicznie wdrapał się po słupie od tego kosza i skoczył, "sprzątając" piłkę tuż przed jej trafieniem do tego kosza. :) I jakimś cudem przeżył skok z wysokości dwustu metrów i nic mu się nie stało. :D

Kultowymi serialami anime z tamtych pięknych lat były też: Baseballista, Tygrysia Maska, W królestwie kalendarza, Księga dżungli, Bia - czarodziejskie wyzwanie, Sally czarodziejka, Magiczne igraszki, Czarodziejskie zwierciadełko, Syrenka Mako, Candy Candy, Fantastyczny świat Paula i Czarodziejka z księżyca.

Aaliszja1986

Aha, jeszcze pamiętam odcinek, w którym Gigi brał udział w triatlonie - w pewnym momencie dostał takiego pałera, że ogłosił "Jestem motorówką i nikt mnie nie prześcignie!". ;)

dustman

i ja się dopisuje do pokolenia polonii 1 ahh te czasy i te anime

ocenił(a) serial na 10
marcinczernia

Ja takze jestem z tego pokolenia. I jestem z tego dumny;] !

ocenił(a) serial na 8
dogville

To były najlepsze lata mojego dzieciństwa.Wypisałam sobie tytuły tych bajek na kartce i wyszło mi ich 17.Aż trudno uwierzyc że to wszystko obejrzałam:)

Amaelamin

no to ja też musze się dopisać^^

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
Numer_44

Ja rownież sie dopisuje. Moge sie pochwalic ze Gigiego czy Generała Daimosa posiadam wszystkie odcinki z polskim lektorem. W dobie internetu nie ma problemu ze znalezieniem takze innych bajek :)
pozdrawiam

Terry25

Ja tez, ja tez!

Najlepszy był Daimos...Ech te czasy..

ocenił(a) serial na 7
Amaelamin

No też się zastanawiam, jak to możliwe, że oglądałam wszystkie te kreskówki...

Amaelamin

Ja doliczyłem się 14 tych seriali anime, które oglądałem w latach 90. To było ich emitowanych aż 17? A jakie to tytuły?

dustman

Pokolenie Polonia 1 ? Jak najbardziej ! To okres mojego dzieciństwa...
Ach, Boże... Łezka się kręci jak wspomina się te czasy... Gigi, Kapitan Hawk (nienawidzę piłki nożnej, ale tę bajkę oglądałam niestrudzenie), pojedynek Aniołów, Generał Daimos, Yattaman, Sally Czarodziejka i wiele, wiele innych...
No i oczywiście MacGyver, Drużyna A ... Człowiek biegł pędem ze szkoły, zeby nie daj Boże czegoś nie przegapić... A te rozmowy na korytarzach o obejrzanym odcinku, o kolejnym golu Cubbassy, losach Kazzui i Eriki, wygłupach Yattamanów...
Które dzieciaki teraz tak robią?
A rozpacz jak nastała, kiedy nam to wszystko odebrano ? Pamiętam jak dziś, ze akurat powtarzali odcinek MacGyvera i przerwali w połowie bez słowa... Polonia 1 przestała istnieć... Ale pokolenie Polonii 1 jak widzę ma sie dobrze...
Pozdrawiam wszystkich Poloniaków!

dustman

pokolenie poloni 1 łączmy się !
a tak poza tym chciałam nadmienić iż te anime cały czas lecą na poloni jeden tylko że rano poza tym w żadko której telewizji ona jest ale w związku z tym iż wogóle lecą to można już nawet ściągać z internetu ripy np na stronie bajki reloaded i download-anime.pl ( tą stronę szczególnie polecam fanom anime)
i pozdrawiam moich towarzyszy z pokolenia poloni 1 :)

powinniśmy sobie założyć gdzieś forum w interncie!

agnessa

JESTEM ZA FORUM ;] , mogę je stworzyć, tylko może wspólnie wymyślimy nazwę. Zajmę się organizacją ofrum ;] btw macie pomsyły piszcie do mnie na gg: 7663020, potrzebuję przynajmniej jeszcze jednego admina i będzie spokx ;]


Btw ostatnio przypomniała mi się jedna z moich ulubionych bajek "TAJEMNICZE ZŁOTE MIASTA", porstu dla mnie bomba.

fiorano599

www.polonia1generation.jakaśtamdomena.pl i wszystko jasne co się zastanawiać!

LeeHarveyOswald1986

http://www.polonia1generation.fora.pl/ ;] , dobra teraz forum istnieje tylko dajcie czas na rozkręcenie go ;], i potrzebuję jeszcze jednego admina ;]

fiorano599

Oczywiście potrzebuje moderatorów, bo sam tego nie dam rady ogarnąć, zgłaszajcie się !!:D

fiorano599

polecam stronke ful encyklopedia anime w polsce , kanałami, polonia 1 też jest http://anime.info.pl/

dustman

super sprawa z tym forum ja już się zarejestriren :-)reszte maniaków tez zachęcam pozdrowienia Generacjo SALOMON :-)

marcinczernia

LUDZIE DAWAĆ REJESTROWAĆ SIĘ NA FORUM ;]

fiorano599

Pamiętam jak oglądałem Gigi'ego i rodzice się skumali, że głównemu bohaterowi zależy tylko na białych majtkach :)
Później mieli pretensje, że Polonia 1 puszcza jakieś sprośne bajki.
Pomimo oglądania Gigiego la Trottoli, wyrosłem na gościa, który jest nieśmiały w stosunku do kobiet.
Chciałbym być znowu pięcioletnim smarkiem...
Zajebiste czasy.

ocenił(a) serial na 8
dustman

Ja też się dopisuję! Do wszystkich tu wymienionych anime dodaję oczywiście Bia-czarodziejskie wyzwanie ^^ Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 8
dustman

Przypomniało mi się jeszcze o "Księdze dżungli", która uwielbiałam. I ten francuski opening na początku "si la mowgli..." czy jakoś tak ;D

Scythe_2

To było "Si ma Mowgli".
https://www.youtube.com/watch?v=ty0OAtpEgLM - ta piosenka.

ocenił(a) serial na 8
dustman

Też sie dopisuje.. ogladałem z zaparty tchem każdą anime to było coś!!!
Ale tam nie tylko było anime a drużyna A, czy człowiek który z zapałki zrobi karabin maszynowy.
Jeszcze leciały jakieś włoskie filmy np.: kobiety z ogonami czy coś w tym stylu...
Esc o tyle był fajny bo muzyka i te komentarze, przy których leżało się na ziemi.

ocenił(a) serial na 7
dustman

Dopisuję się :) Też wychowałam się na anime wyświetlanych swego pięknego czasu na Polonii 1 :) I wspominam z wielkim sentymentem Kapitana Tsubasę, Gigi'ego czy Yattamana xD Gdzie się podziały te kolorowe lata... ;P

ocenił(a) serial na 10
dustman

Jeśli można to ja też się podpisuje pod tym. ;)
Pamiętam Sally Czarodziejka, Captain Tsubasa, Sailor Moon (jeśli dobrze
pamiętam to też leciał na Poloni 1), Gigi, Yattaman i inne anime... ach aż
się łezka w oku kręci jak sobie przypomnę ;(

Pozdrawiam fanów anime, Polonii 1 i RTL7 ;D

ocenił(a) serial na 10
dustman

Pokolenie Polonii 1 podoba mi się bardzo, w tym wieku o papieżu nie mieliśmy pojęcia a o web 2.0 nikt nie słyszał ba nawet mało kto miał komputer.

Oglądałem wszystkie anime w tym czasie jakie były dostępne najlepsze to Yattaman, zorro, gigi i capitain tsubasa dzisiaj chyba tylko tsubasa przestał mi się podobać (jeden mecz rozgrywany przez 10 odcinków )

ocenił(a) serial na 8
forest122

a pamiętacie taką anime (chyba anime) - praktycznie nic o niej nie pamiętam - byli to tak jakby nowocześni rycerze - z tego co pamiętam to było ich 4 w tym 1 dziewczyna - mieli też pojazd, który chyba zamieniał się w robota - to coś pomiezy ( nie smiac sie) Power Rangers a Daimos :] Szef tej bandy miał odznaczenia na swojej zbroi - coś takiego - pamięta ktoś?? Pozdro :)

dustman

W pełni się zgadzam bo sama należę do "Pokolenia Polonii 1" to były fajne czasy :)

KKU

dokladnie:) az sie lezka w oku kreci:) Dajmos, Yattaman, gigi i kapitan hawk najlepsi:)

dustman

Sobotnie wieczory z anime w Polonii 1.
Polonia 1 od 09.10.10 (sobota) utworzy specjalne pasmo poświęcone japońskim serialom anime. W każda sobotę w godzinach 19.35-22.40 stacja wyemituje najlepsze pozycje z tego gatunku. W pierwszych miesiącach będą to następujące tytuły: „W Królestwie Kalendarza” (19:35-20:05), „GIGI” (20:35-21.05), „Tygrysia Maska” (21:35-22:05).

„Sobotnie wieczory z anime” to nie tylko oferta programowa skierowana do dzieci, ale także do wszystkich tych, którzy na początku lat 90-tych wychowywali się na tych kreskówkach. Będzie to też z pewnością doskonała propozycja dla fanów tego gatunku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones