PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792826}

Dom z papieru

La casa de papel
8,1 215 096
ocen
8,1 10 1 215096
4,8 6
ocen krytyków
Dom z papieru
powrót do forum serialu Dom z papieru

Majstersztyk! A zakończenie, ostatnie pięć minut - coś cudownego, pomimo tego, że sprawiło, iż płakałam. Strasznie polecam, jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia.

ocenił(a) serial na 8
ewelelina

Dla mnie byłby majstersztyk gdyby nie piramida absurdów, na szczęście fabuła nadrabia z nawiązką przez co o dziwo byłem w stanie zaakceptować te poważne niedociągnięcia.
Jeszcze dziwniejsze jest to, że to jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem mimo swoich wad.

ocenił(a) serial na 10
dedito

To w końcu serial, więc nie możemy być aż tak czepliwi co do małych niedociągnięć. Prowadzenie akcji zgodnie z rzeczywistością mogłoby się nieco dłużej ciągnąć (aż w końcu zanudzić), więc starali się to zrobić jak najkrótszą drogą. Cieszę się, że i tak i tak również przypadł Ci do gustu. ;)

ewelelina

Małych niedościągnięć xd

ewelelina

Tak jeszcze apropo "prowadzenie akcji zgodnie z rzeczywistością mogłoby się nieco dłuzej ciągnąć"- czy ty wogóle znasz 24 godziny- jeden z najbardziej przełomowych seriali w historii?:) Tam widzisz dobę minuta po minucie i nie ciągnie się, trzyma w nieustannym napięciu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
ewelelina

Na pewno znajdziesz bo to nie jest nic wyjątkowego

ocenił(a) serial na 10
wojtekbis_2

Takie jest Twoje zdanie, a moje jest inne. ;)

ocenił(a) serial na 6
ewelelina

Fascynujące jak odmienne są gusta. Coś co dla ciebie było czymś cudownym i wzruszającym, dla mnie było totalną żenadą która wprawiła w ciarki obciachu. Pozdrawiam :D

ocenił(a) serial na 10
ende

Nie wiem, co jest w tym fascynującego. Od zawsze każdy miał inny gust w odniesieniu do różnych rzeczy. Cały pomysł na serial po prostu mnie zaciekawił oraz urzekł, Ciebie nie. Prosta sprawa. Również pozdrawiam. :)

ewelelina

Naprawdęsądzisz, że chodzi o urzeknięcie tematem?XDXD Nie, chodzi o jego żałosną realizację.

ewelelina

Właśnie się zastanawiam od premiery serialu, obejrzałem kawałek pierwszego odcinka i nie mogę się wciąż przekonać czy warto. Nie przepadam za hiszpańskim kinem. To mnie właśnie hamuje od tego serialu, który ma strasznie pozytywne recenzje. Serio warto? Czego się tu mogę spodziewać, akcja non stop, fabuła, gra aktorska? Jakie plusy i jakie minusy są w tym serialu?

sztohas

"Nie przepadam za hiszpańskim kinem" - w takim razie nie warto, po co się zmuszać...

ocenił(a) serial na 7
ewelelina

współczuję tak niskiego poziomu potrzebnego do osiągnięcia satysfakcji

ocenił(a) serial na 10
krzysztof7

Współczuję braku świadomości o odmienności gustów.

ocenił(a) serial na 7
ewelelina

Świadomy też jestem, że dla niektórych goowno będzie luksusem. Mam tylko nadzieję, że łez już nie ronisz po tak wzruszającym i zaskakującym zakończeniu.

ocenił(a) serial na 10
krzysztof7

Chwała Bogu, że mamy takich odbiorców jak Ty, którzy trzymają jakikolwiek poziom. Strasznie przepraszam, że go psuję. Jednak naprawdę nie rozumiem tej zbędnej dyskusji. Wyraziłam swoją opinię od razu po skończeniu 2 sezonów, gdy trzymały mnie jeszcze emocje. Mi ten serial przypadł do gustu, skąd więc ta niepowstrzymana chęć zmienienia cudzych upodobań? Radzę pogodzić się z faktem, iż nie każdy będzie powielał Twoje zdanie, bo możesz tego nie znieść psychicznie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia! :)

ocenił(a) serial na 7
ewelelina

Możesz tego nie zrozumieć, ale oceniając coś na 10, a punktem odniesienia niech będą tu inne przeważające opinie o idiotyzmach tego serialu, sama sobie wystawiasz ocenę. Głupi nie wie, że jest głupi.

ocenił(a) serial na 10
krzysztof7

Jedyną osobą, która czegoś nie rozumie, jesteś Ty. Męczące jest tłumaczenie ludziom mniej bystrym, żeby nie powiedzieć - mniej inteligentnym, że każdy ma SWOJE ZDANIE, więc muszę się z Tobą zgodzić co do sformułowania, że "głupi nie wie, że jest głupi". I gdybyś zapomniał, pomijam fakt, że marnuję swój cenny czas, kiedy mogłabym obejrzeć jakiegoś kolejnego gniota, to przypominam, że oceniamy tutaj różnego rodzaju produkcje, nie ludzi. :)

ocenił(a) serial na 7
ewelelina

Ale ubaw, też płaczę, ale ze śmiechu. "Majstersztyk! A zakończenie, ostatnie pięć minut - coś cudownego, pomimo tego, że sprawiło, iż płakałam. Strasznie polecam, jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia".
Wiem, że jesteś tylko kobietą, ale czy wiesz co to majstersztyk?
Teraz Prison Break, który cierpi na tą samą przypadłość, co powyższy majstersztyk - zaczął dobrze, a potem goowno obrażające inteligencję widza. Ale jak widać nie dla wszystkich: "Oglądałam, gdy premierowo leciał w telewizji. Potem miałam z nim styczność jakieś milion razy. Nigdy mi się nie znudzi. Najlepszy serial."
Nadal płaczesz? A wiesz, ze to tylko fikcja, filmik.

ocenił(a) serial na 10
krzysztof7

Ahh, ale po co ten seksizm? Skoro "goowno" obraża Twoją "inteligencję", po co to oglądasz? Wystarczy wyłączyć. ;) Ja wiem, że to napisany scenariusz, ale od lat filmy, seriale służą temu, żeby oderwać nas od rzeczywistości i wywołać jakieś emocje. Mamy siedzieć przed ekranem jak kłoda, a po obejrzeniu o wszystkim zapomnieć? Jaki więc sens tej czynności? Chyba sam nie rozumiesz, że to fikcja, bo bardzo Cię to dotyka. Poza tym Twoim śmiesznym wywodem, czy każdy ma uważać po obejrzeniu to co Ty? Radzę zaprzestać, bo to do niczego nie doprowadzi.

ocenił(a) serial na 7
ewelelina

Nie seksizm, tylko fakt. Świat nauki ścisłej, nagrody nobla, matematyka - mężczyźni. Przypadek? No to mamy teraz przykład: obejrzała 2 sezony, przypadło do gustu ("coś cudownego", "płakałam", ocena 10). Dodajmy, że następne dwa sezony są mega żenujące i nie przez przypadek krytykowane. Majstersztyk!

ocenił(a) serial na 10
krzysztof7

Ale ja cały czas nie usłyszałam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie: dlaczego mam uważać to co Ty i dlaczego na siłę czepiasz się mojej osobistej opinii, pomimo tłumaczeń, iż każdy ma swoje zdanie? :)

ocenił(a) serial na 7
ewelelina

Może przewiń do góry i sprawdź, czy w ogóle takie zadałaś. Ale odpowiem - nie mam wątpliwości, że nie zmienisz zdania co do tego wyciskacza łez i majstersztyku i nawet nie oczekuję tego. Po prostu wyśmiewam osobę, której tak niewiele intelektualnie potrzeba do szczęścia.

ocenił(a) serial na 10
krzysztof7

Ah już wiem, skąd ten ciągły spór, z braku czytania moich komentarzy i umiejętności czytania ze zrozumieniem! No cóż, nie gniewam się, to nie Twoja wina, raczej dobrego wychowania, ale następnym razem, gdybyś chciał wyśmiewać kolejną osobę przez jej gust, radzę się lepiej przyłożyć, o ile w ogóle zaczynać. ;)

ocenił(a) serial na 9
krzysztof7

Wybacz, że wtrącę się do dyskusji, ale twoje podejście jest co najmnniej płytkie i żenujące. Oceniasz osobę i jej inteligencję, bo oceniła serial na 10, podeszła do czegoś emocjonalnie i... jest kobietą. Są opinie o rzekomych idiotyzmach, ale czemu nie wspomnisz o tych pozytywnych lub często obalających te 'idiotyzmy' opiniach, których jest jeszcze więcej (sam przykładów nie podałeś)? I co ma niby pokazać porównanie, że mężczyźni więcej osiągnęli z nauk ścisłych, skoro dyskusja dotyczy serialu? Nawet jeśli jakieś statystyki/badania pokazują w pewnych aspektach wyższość mężczyzn, to nie są to badania dotyczące jednostek i nie jest tak, że każdy mężczyzna jest lepszy w czymś, niż każda kobieta. Nie potrafisz napisać ani jednego postu bez obrażania i próby wywyższenia się, w przeciwieństwie do drugiej strony. A wyśmiewanie z tego, że ktoś płakał nawet nie skomentuję. Ja jestem mężczyzną i też płakałem (choć w innej scenie) i co...

ocenił(a) serial na 7
TheBestOfAvatar

kolejna płaczliwa mameja?

ocenił(a) serial na 9
krzysztof7

#stoptroll

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones