PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 215 852
oceny
8,9 10 1 215852
8,6 37
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

nieporozumienie

ocenił(a) serial na 5

ten serial zawiera tak wiele skrotow i niescislosci ze rownie dobrze moglby nie powstawac. nie rozumiem zachwytu. jaja z ofiar, jaja z kgb, jaja z komunizmu. nie dziwie sie ze ruscy ten serial wysmiali i wola stworzyc swoj niz brac udzial w takiej parodii.

ocenił(a) serial na 10
janek_obwarzanek

Hehe, już widzę jak rosyjski film o Czarnobylu będzie pełny prawdy...

ocenił(a) serial na 5
Tillig

a ja to powiedzialem? a poza tym uwazasz ze ten serial jest prawdziwy?

ocenił(a) serial na 10
janek_obwarzanek

"a poza tym uwazasz ze ten serial jest prawdziwy?"
A ja to powiedziałem?

ocenił(a) serial na 5
Tillig

lol

ocenił(a) serial na 10
janek_obwarzanek

To jest serial nie dokument, i wiadomym było że bedzie wszystko podkoloryzowane tak żeby jak najbardziej zachecic widza do oglądania co przyznam wyszło im fenomenalnie ponadto duży plus za podanie prawdziwych informacji na koniec serialu. Nie wiem po co się tak czepiać?

ocenił(a) serial na 5
Brimstonee

na koniec serialu nie podano prawdziwych informacji. podano częściowo prawdziwe informacje. a to zasadnicza różnica.

ocenił(a) serial na 10
janek_obwarzanek

Konkrety panie, konkrety, a nie tylko gołosłowne rzucanie tekstów "jaja z ...".

ocenił(a) serial na 5
gonzo78

np kuluarowe rozmowy z szefem kgb w o uwalnianiu wiezniow i ten wiezien od razu jest uwalniany. postawa gornikow wzgledem ministra gornictwa. i ci sami gornicy biegajacy nago. te przyklady mozna mnozyc

ocenił(a) serial na 10
janek_obwarzanek

1. Chomiuk to poniekąd postać zbiorowa, jak wyjaśniono na końcu ostatniego odcinka. Nawet jednak gdyby ją odbierać jako konkretną osobę, to była ona naukowcem badającym bezpośrednio przyczyny katastrofy. Każdy jej ruch jak doskonale widać był inwigilowany i owszem w systemie komunistycznym, w przypadku osoby interesującej się najistotniejszą sprawą jeżeli chodzi o interesy państwa, przewodniczącemu kgb raportowano by nawet o tym kiedy się taki ktoś sika.

2. Górnicy mieli zostać wykreowani jako faktycznie zahartowana i nieustępliwa grupa ludzi. Owszem zostali oni przedstawieni nieco karykaturalnie, ale myślę, że każda osoba która zetknęła się akurat z tą grupą społeczną wie, że ich bezpośredniość jest faktycznie specyficzna. Po prostu jak masz tak ciężką robotę to faktycznie jest ci dużo bardziej wszystko jedno niż innym. Kiedy przyjechał do nich obsrany minister - a trzeba wiedzieć, że w systemie komunistycznym rządził komitet centralny, a nie rząd czy ministrowie, to faktycznie mogli go zbagatelizować. Jeśli nie wierzysz przejrzyj listę premierów ZSRR i zastanów się o którym z tych ludzi w ogóle słyszałeś.

Zgadzam się, że serial miał fabularyzowane momenty, szczególnie ostatni odcinek, ale przecież nie miał być to serial historyczny. Mimo to, podano faktyczne przyczyny katastrofy, zarówno te techniczne, jak i wynikające ze specyfiki życia w państwie totalitarnym oraz przedstawiono dramat ludzi, którzy musieli się z tym zmierzyć.

Moim zdaniem serial 10/10. Myślę, że reżyserzy zrobili dokładnie to co zamierzali i wyszło im to świetnie.

janek_obwarzanek

Tak tak ruscy w swoim serialu pokażą całą prawdę i tylko prawdę ahahahahah.

ocenił(a) serial na 5
SidLeniwiec

no pewnie tak jak ja pokazali w swoim serialu hamerykańce eheheheheh.

ocenił(a) serial na 9
janek_obwarzanek

No właśnie rozchodzi się o to, że zarzucasz amerykanom film niezgodny z faktami, a pisząc "nie dziwie sie ze ruscy ten serial wysmiali i wola stworzyc swoj niz brac udzial w takiej parodii.", dajesz do zrozumienia, ze rosyjska wersja będzie odzwierciedleniem kłamstw. Pożyjemy, zobaczymy.

ocenił(a) serial na 5
torrent

wez napisz jeszcze raz ten komentarz bo jest bez sensu...

janek_obwarzanek

No właśnie chodzi nam o to że zarzuciłeś amerykanom iż ich serial jest niezgodny z faktami, a pisząc "nie dziwie sie ze ruscy ten serial wysmiali i wola stworzyc swoj niz brac udzial w takiej parodii"(ich twór ma 5,4na filmwebie) dajesz do zrozumienia że rosyjska wersja będzie trzymała się prawdy na każdym kroku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones