PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 215 684
oceny
8,9 10 1 215684
8,6 37
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

merytoryka

ocenił(a) serial na 10

Znam temat katastrofy w Czarnobylu dogłębnie (pisałem o tym pracę magisterską) i ten serial od strony chociażby merytorycznej (pomijając póki co katastrofę heliktopetra, która w rzeczywistości miała miejsce dopiero jesienią, a nie zaraz po samej awarii reaktora) to jest istne arcydzieło, fakty się zgadzają właściwie jeden do jednego, sceneria, postacie (i ich wygląd), chronologia wydarzeń. Nie dało się tego zrobić lepiej (no jeszcze gdyby serial był rosyjskojęzyczny to już by była wisienka na torcie). Chapeau bas HBO!

ocenił(a) serial na 10
lukibse

A co z tym możliwym wybuchem pary?

ocenił(a) serial na 7
lukibse

Arcygówno.

ocenił(a) serial na 10
adam_zielinski_7121

Tak cie mama na obiad wola?

ocenił(a) serial na 10
hatti69

Hah:D

ocenił(a) serial na 10
adam_zielinski_7121

Jak to mówi mój "ulubiony" Krzysiu Bosak - Nie karmm trolla ;-)

ocenił(a) serial na 4
lukibse

"fakty się zgadzają właściwie jeden do jednego" - na przykład z mitycznym "Mostem śmierci". Jeśli taki masz pogląd na prawdziwość zdarzeń zawartych w serialu, to niezbyt dobrze świadczy o poziomie tej pracy magisterskiej.

ocenił(a) serial na 8
vouk

a kto z mostu umiera, czy jest to pokazane albo wspomniane?

ocenił(a) serial na 4
inkawa

Chodzi o to że nikt się nawet w rzeczywistości na tym moście nie zebrał, żeby oglądać pożar elektrowni. Poza tym jak stosuje się w tej scenie zwolnioną pracę kamery w momencie kiedy na ludzi rzekomo zgromadzonych na moście (zwłaszcza dzieci) opada pył radioaktywny i stosuje się odpowiedni podkład muzyczny dodający dramatyzmu, to jest to ewidentne nawiązanie do tego mitu. Serial jest pełen takich zagrywek, jak choćby scena z chmurą dymu (którego też nie było) przelatująca przez "czerwony las" i martwy jeleń. Swoją drogą kolejna ciekawostka, osoby z elektrowni które dostały największe dawki promieniowania rzędu 15-25 grejów żyły jeszcze od kilku do kilkunastu dni, a jeleń padł od razu. Pewnie zaraz ktoś powie, że może padł ze starości i się niepotrzebnie czepiam, ok, tylko po co w takim razie taka scena w filmie.

ocenił(a) serial na 10
vouk

Film ma bardzo wysokie oceny, a ty chcesz kogoś pouczać jak się robi filmy??

ocenił(a) serial na 4
Leszy2

W którym miejscu pouczam twórców serialu, jak się powinno robić filmy? Serial jest bardzo sprawnie i fachowo zrealizowany od strony technicznej, jeśli chodzi o scenografię, grę aktorską, dbałość o szczegóły, budowanie napięcia, te elementy są naprawdę bardzo wysokich lotów. Tylko że poutykano w nim pełno mniejszych lub większych konfabulacji, które mają wywołać w widzu strach. Oczywiście strach w filmie z pograniczna dramatu i thrillera w filmie jest potrzebny, bo inaczej nie osiągnąłby zamierzonego celu (czyli by się dobrze nie sprzedał). Tutaj jednak ten strach wywołał efekt dodatkowy, stanowi zalążek dla społecznej radiofobii, na tym forum zaroiło się momentalnie od osób które 'z dobrze poinformowanych źródeł' wiedzą o tym, że katastrofa wywołała masowe poronienia, albo "a moją matkę cały dzień bolała głowa". a to z kolei "a mi ktoś opowiadał że tego dnia pszczoły nie wyleciały" albo "a ja mam wadę wzroku czy deformację i to na pewno przez Czarnobyl". Niewiele się to różni od zabobonów zza wschodniej granicy prezentowanych na łamach książki Aleksijewicz. Być może te konfabulacje są przypadkiem, ale trochę za dużo tych przypadków jak na 4 odcinki serialu które widziałem do tej pory. Myślę że jakby przeprowadzić wśród widzów referendum, czy w ich okolicy zgadzają się na wybudowanie nowoczesnej siłowni jądrowej najnowszej generacji przed, a później po projekcji serialu, to wyniki tegoż referendum byłyby od siebie drastycznie różne.

A to że setki tysięcy dyletantów nie odróżniających uranu od plutonu i tony TNT od megatony dało 10, cóż mnie to może obchodzić? Pomijając oczywiste mankamenty w postaci kłamstewek zawartych w tym serialu oceniłbym go na 8, może nawet na 9, bo 10 jak dla mnie jest zarezerwowane dla filmów o przełomowym znaczeniu dla kinematografii, ewentualnie takich do których mam wybitny sentyment z osobistych względów.

ocenił(a) serial na 10
vouk

Widzę, że wiesz lepiej jak powinno się robić filmy, nie tylko ten, ale też wszystkie inne.
Szacun

ocenił(a) serial na 4
Leszy2

Powtarzasz jak katarynka w kółko to samo bo widać kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem, dlatego dalszą rozmowę z Tobą uważam za bezcelową.

ocenił(a) serial na 10
vouk

Cóż. Typowe zakończenie rozmowy, w przypadku braku sensownej argumentacji lub niezrozumienia. Pozostawiam cię z tym niezrozumieniem. Natomiast dla tych rozumiejących: przypomina mi się pewna audycja radiowa z 1938 roku, Orsonowi Wellsowi udało się wywołać u słuchaczy, w pewnym stopniu, analogiczne emocje. A wikipedia mówi: "Radiowa adaptacja powieści jest uważana za możliwie najlepiej przygotowaną produkcję radiową w dziejach."

ocenił(a) serial na 9
Leszy2

obawiam się że to jednak ty nie zrozumiałeś jego :)

ocenił(a) serial na 10
vouk

Rosjanie wspominają, że chcą też taki film nakręcić, tylko, że ... 'prawdziwy'!
Może powinieneś się u nich zatrudnić? Aby czasem nie wzbudził nieuzasadnionych lęków i wspomnień.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Leszy2

Kiedy czytam Twoje komentarze, to przykro mi, ze kolega vouk tyle pracy wlozyl w napisanie odpowiedzi dla kogos, kto ma balast w glowie.
Z drugiej strony dzieki niemu wiem, ze sa ludzie z ktorymi mozna na argumenty rozmawiac.
Co do filmu - pretenduje on do miana dokumentu, wiec powinno byc (w tym filmie), tak jak bylo naprawde. Fakty sa inne, serial/film pokazuje co innego, wiec co tu dyskutowac? Podkoloryzowuja dla wiekszego dramatu.

ocenił(a) serial na 10
knjaz_gromowladny

Film nie pretenduje do miana dokumentu. To jest film fabularny.
Jest bardzo dobry, o czym świadczą fakty wokół nas. Jest bardzo dobry bo zrobili go ludzie, którzy wiedzą jak wzbudzić emocje i zrobili to skutecznie. Z drugiej strony mamy zastęp ludzi znikąd, którzy chcą go poprawiać. Zupełnie jak władza radziecka, która mówiła naukowcom jak budować reaktory. Potrzebujesz faktów? Są książki, filmy dokumentalne, artykuły... ale nie cieszą się one takim powodzeniem jak ten serial. Dlaczego? Bo fakty nie są tym ludziom potrzebne, bo i po co im widzieć, czy ludzie na moście zginęli czy nie i ilu ich było. Co im taka widza da? Ludzie pragną emocji. Przede wszystkim emocji. A emocje można wzmocnić ocierając się o fakty. Co ten film właśnie czyni.
Na koniec: "sa ludzie z ktorymi mozna na argumenty rozmawiac."
"...wiec co tu dyskutowac?"
???????

ocenił(a) serial na 10
Leszy2

Dokładnie. Podpisuję się pod tym. Brakowało filmu, który pozwoliłby widzowi zobaczyć te wydarzenia z perspektywy ludzi, którzy w nich brali udział. Dokumenty mają dystans do wydarzeń, pokazują fakty z perspektywy dokonanej...

ocenił(a) serial na 10
Scrach

Pamiętam ten czas, pamiętam płyn Lugola, pamiętam niepewność i strach ludzi. Te wszystkie opowieści o poronieniach, pszczołach, bólu głowy, itd. są elementem wynikającym z emocji tych ludzi, którzy w tym choćby w małym stopniu uczestniczyli. A ten film właśnie oddaje emocje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 4
radoslaw_kedzierski

Co nie zmienia faktu, że spora część z nich to dyletanci.

W którym momencie film fabularny może uzyskać miano "opartego na faktach", gdy faktów jest 90% a 10% przeinaczeń, czy gdy jest pół na pół, a może 1/3 faktów a 2/3 kłamstw to też film na faktach? Bo w końcu dalej są tam jakieś fakty.

Czy "Opór" z 2008 to film na faktach, czy już nie? A może "Bękarty wojny" to też film na faktach? ;) W końcu sporo w nim prawdziwych wydarzeń i postaci. Gdzie rysuje się granica między filmami opartymi na faktach, a tymi opartymi na przeinaczeniach i konfabulacjach?

Żeby nie było, nie pytam ciebie, bo ty już sobie wystawiłeś laurkę powyższą wypowiedzią. Pytanie jest raczej retoryczne, ewentualnie do przemyślenia dla reszty czytelników.

vouk

Ale spojrz, teraz taki film pasuje, bo jest antyradziecki, a co bedzie, jak takie same przeklamywanie prawdy bedza w filmie, gdzie Polacy wraz z Faszystami mordowali Zydow w POLSKICH obozach koncentracyjnych?

ocenił(a) serial na 4
knjaz_gromowladny

Wystarczy wejść na forum wspomnianego przeze mnie "Oporu" - "przecież tu nie ma za grosz prawdy", "kolejne kłamstwo filmowe fuj", "niezła ściema" i tak dalej. Oczywiście są też tam forumowicze, którzy oceniają osobno warsztat filmowy, reżyserię i grę aktorską bez wnikania w kwestie merytoryczne, ale jednak film ma dużo niższe noty z powodu oburzenia naszych rodaków. Podobnie oberwało się serialowi "Nasze matki, nasi ojcowie", za wybielanie niemieckich zbrodni i hańbiące pomówienia AK o antysemityzm. A przecież ilość "podkoloryzowań" w obu tych filmach jest nie większa niż w "Czarnobylu". No, ale w "Czarnobylu nikt nie obraził polskich turbopatriotów, więc problem nie istnieje. :)

ocenił(a) serial na 10
vouk

Stary, śmigaj na reżyserkę i działaj. Chętnie ocenimy to, co dowieziesz. Bez żadnej ironii... Serio

ocenił(a) serial na 4
Scrach

-Ten samochód ma ładną linię nadwozia i ergonomicznie zaprojektowane wnętrze, ale źle trzyma się drogi i ma niezadowalającą kulturę pracy silnika.
-Stary, załóż fabrykę motoryzacyjną i zacznij produkować lepsze, zobaczymy co dostarczysz.

Też żadnej ironii, raczej facepalm.

ocenił(a) serial na 10
vouk

Mam na myśli to, że gdyby się doczepić szczegółów, to wszędzie znajdziesz jakieś "buble", kwestia tego na ile one wpływają na jakość odbioru całości. Trochę Cię rozumiem, bo sam jestem analitykiem i perfekcjonistą, ale też mam świadomość że to jest trochę chore rozbierać wszystko na atomy

ocenił(a) serial na 4
Scrach

Buble są istotne dla osób mających świadomość ich występowania w danym dziele, pewnie jakbym obejrzał film o balecie i by mnie zachwycił, też bym ocenił go wysoko, mimo że mógłby zawierać kompletne bzdury w tematyce baletu o których nie wiem, bo jestem dyletantem w tej materii.

"Czarnobyl" poza ciekawym przedstawieniem historii ludzkiej lekkomyślności i głupoty, bezduszności aparatu państwowego i tragedii narodów ukraińskiego i białoruskiego, a także nienagannym wykonaniem samego serialu, jest niestety społecznie szkodliwy, bo w przeciętnych, nie mających większego pojęcia o fizyce jądrowej widzach, zaszczepia nieuzasadniony lęk przed atomem.

ocenił(a) serial na 10
vouk

Człowiek zawsze się boi tego, czego nie rozumie. To nie wina serialu ;-)

ocenił(a) serial na 4
Scrach

Ale jak serial w nim podsyca te lęki, to już jest jego zasługą. A ten serial nie tłumaczy "słuchaj widzu, wydarzyła się straszna rzecz, z ludzkiej głupoty i niefrasobliwości w stosunku do atomu, który może być tak samo groźny jak i pożyteczny, ale w przyszłości tak już nie musi być". On pokazuje jedną stronę atomowego medalu i to mi się nie spodobało.

ocenił(a) serial na 10
vouk

No tak, ponieważ serial przedstawia katastrofę. Trudno żeby dla równowagi tam upychali argumenty równoważące te wydarzenia, nie sądzisz?

ocenił(a) serial na 4
Scrach

Z jednej strony masz rację. Z drugiej strony ten serial nawet nie przedstawia wydarzeń w sposób rzetelny, tylko poupychano tam różne wyssane z palca bzdury w celu podkręcenia dramaturgii. Często tu czytam o "podkoloryzowaniach" czy "przeinaczeniach", dla mnie to są w najlepszym wypadku konfabulacje, a bez ogródek mówiąc, zwykłe kłamstewka. Po serialu który w ostatnim odcinku zadaje pytanie "jaka jest cena kłamstw" spodziewałem się braku hipokryzji.

Jeśli komuś serial się podobał i nie widzi problemu w tym o czym mówię to ok, ja na siłę niczyjego zdania zmieniać nie zamierzam.

ocenił(a) serial na 10
vouk

Jasne, wiesz każdy ma własne zdanie i należy je uszanować. Ja po prostu staram się zrozumieć odmienny punkt widzenia. Co do rzetelności przedstawienia faktów, pozostanę przy stanowisku że rzadko kiedy można spotkać serial/film, który tak mocno trzyma się faktów, a nie jest dokumentem...

ocenił(a) serial na 10
vouk

Ja na przyklad tych konfabulacji i zabiegow wywolujacych strach w ogole nie potrzebuje. Ta historia jest sama w sobie wystarczajaco przerazajaca. I z tego co czytalam o Czarnobylu to bylo jeszcze straszniej niz w serialu. mam wrazenie ze tworcy wielu rzeczy widzom oszczedzili

Lunasol

No i okazało się, że jednak ten most istniał ;)

ocenił(a) serial na 9
krzychaldm

To istniał czy nie istniał? Oglądałem w międzyczasie kilka materiałów z wycieczek po czarnobylu, ludzie również o nim wspominają.

ocenił(a) serial na 9
derczy

bez oficjalnych danych nie można jednoznacznie potwierdzić że most śmierci istniał :) może to być zwykły mit a to że wiele ludzi o tym mówią to nic nie zmienia
podobną sytuację miałem za dzieciaka kiedy czytałem wiele artykułów poświęconym katastrofie w Czarnobylu i w nich pisało że nurkowie poświęcili życie żeby wypompować wodę spod reaktora kilka lat minęło od przeczytania tych artykułów a w wiadomościach mówią jak ci sami nurkowie odbierają odznaczenia :)

ocenił(a) serial na 9
kolarz47

No, właśnie dziś wiadomo, że Ci nurkowie przeżyli. Raczej władzą zależało, aby nie siać dodatkowej paniki, tak więc nawet jeśli umarliby krótko po wykonaniu zadania, to jednak bardziej widziałbym to, jak tuszują ten fakt. W tym przypadku jest natomiast odwrotnie. Chyba że władzę mieli po prostu gdzieś tych ludzi i z góry założyli, że umrą, a dalej ich losy już ich nie obchodziły. Jakieś dodatkowe info w tej sprawie?

ocenił(a) serial na 9
derczy

gdzieś czytałem że oficjalnie nikt z miasta nie zachorował na chorobę popromienną więc wynika z tego że most śmierci to mit
lecz jak dobrze wiemy oficjalne stanowisko zsrr nie zawsze jest zgodne z prawda
a dwa to nie jestem pewien czy artykuł w którym to wyczytałem był dość rzetelny żeby ufać mu na słowo :)

po cichu liczę że przyjdzie ktoś kto ma wiedzę podpartą dowodami i nam jednoznacznie odpowie na pytanie które ty zadałeś wyżej czy most śmierci " istniał czy nie istniał"

ocenił(a) serial na 10
vouk

Ale rozumiemy, że żeby dobrze się oglądało serial fabularny oparty na prawdziwych wydarzeniach trzeba stosować pewne zabiegi w scenopisie i reżyserii. Serial dał mi na tyle do myślenia, że przestudiowałem wiele opracowań dot. katastrofy i energii jądrowej. A ty widzisz jakieś teorie spiskowe, że ma to służyć lobbowaniu promieniofobii, nie do końca jest dla mnie argument na 5/10.
W ostatnim odcinku pięknie pokazali, że to ludzie zawiedli po całości i rozbujanie tak reaktora było wręcz nieprawdopodobne. Mi tam się podobało i nie popadłem w radiofobię.

ocenił(a) serial na 4
marcin_niewiadomski

"Ale rozumiemy, że żeby dobrze się oglądało serial fabularny oparty na prawdziwych wydarzeniach trzeba stosować pewne zabiegi w scenopisie i reżyserii." - na przykład kłamać? To po scena na rzekomym "Moście Śmierci", podczas gdy wiadomo że nikt się tam nie gromadził w nocy? Huku wybuchu też wcale nie było słychać tak jak w filmie i niebieskawa poświata nie wystrzeliła w nibo jak słup reflektora przeciwlotniczego, ani czarna chmura nie poszła w stronę Prypeci (bo nie było żadnego czarnego dymu), ani czerwony las nie zrobił się w kilka godzin czerwony, ani jeleń (czy tam daniel) nie padłby w kilka godzin na chorobę popromienną, bo najcięższe przypadki choroby popromiennej uśmierciłoby tak dużego ssaka dopiero po 1-2 dobach (najcięższe czyli takie jakich w Czarnobylu nikt nie otrzymał - Leleczenko otrzymał dawkę 25 Gy a zmarł dopiero po ok. tygodniu), ani kilkaset ton wody nie grzmotnie z siłą kilku megaton, ani populacja Europy nie byłaby wymazana z mapy świata. To są te wasze "zabiegi", ja to zwyczajnie nazywam kłamliwą propagandą. Ty nie popadłeś w radiofobię, ale 10 razy więcej widzów po seansie już "czuje się jak napromieniowane" i wyciąga ze wspomnień rodziny jakieś bez przypadki bez związku z katastrofą, a to że jego matkę bolała głowa, a to że pszczoły nie latały, a to że ktoś poronił, albo że kury przestały się nieść. Zabobony jak u chłopów na Ukrainie i Białorusi 30 lat temu, a niby mamy szkolnictwo na tak wysokim poziomie.

ocenił(a) serial na 10
vouk

..."" trzeba stosować pewne zabiegi w scenopisie i reżyserii." - na przykład kłamać? "
Tak! Bo wszystkie filmy fabularne to kłamstwa.
Nie wiem co tu robisz. Bo to portal, którego 99.9% dotyczy filmów pełnych kłamstw. A i filmy dokumentalne w dużej mierze składają się z nieprawdy, nie mówiąc już o wiadomościach czy publicystyce w mediach. Świat nurza się w nieprawdzie.

ocenił(a) serial na 4
Leszy2

Ja już Ci raz pisałem, że rozmowa z Tobą jest bezcelowa, ale jak chcesz to powtórzę Ci to ponownie. :)

ocenił(a) serial na 9
vouk

podzielam twoje zdanie co do "faktów" w tym serialu i życzę dużo cierpliwości do ludzi z którym dyskutujesz bo z tego co widzę co najmniej jeden ma duży problem z czytaniem ze zrozumieniem :)

ocenił(a) serial na 9
kolarz47

dodam że choć dałem wysoką ocenę to jestem świadom że ten serial nie miał za wiele wspólnego z rzeczywistością a moja ocena wynika z tego że ja nie traktuje tego działa jako dokument tylko jako film fabularny więc wydaje mi się że ocena jest dość sprawiedliwa

"A to że setki tysięcy dyletantów nie odróżniających uranu od plutonu i tony TNT od megatony dało 10, cóż mnie to może obchodzić?"
rozumem że to zdanie wynika raczej z rozgoryczenia tym że ludzie łykają "fakty" z serialu jakby to była jakaś bezwzględna prawda i nie potrafią zaakceptować że to są tylko kłamstwa scenarzystów które miały dodać większej dramaturgi całości :)

ocenił(a) serial na 4
kolarz47

Może wyraziłem się zbyt ostro, bo ja np. swego czasu dałem 10 takim filmom jak "Dodsno", bo po prostu mam słabość do głupawych filmów o nazi zombie, choć obiektywnie to przeciętniak i absolutnie nie czepiałbym się ludzi, którzy daliby "Dodsno" jedynkę, bo im się taka konwencja filmowa nie podoba. W przypadku "Czarnobyla" bardziej mam na myśli ludzi, którzy wciskają 10 bo film nimi tak wstrząsnął, bo "nie mieli pojęcia" jaka tam tragedia się wydarzyła i czym to groziło. Niestety dalej nie mają pojęcia. Poczytałem trochę obecnych przekazów medialnych zza wschodniej granicy i przynajmniej likwidatorzy uczestniczący w akcji wypowiadają się o filmie bardziej krytycznie, ale nawet nie chce mi się ich przytaczać, bo obecnie znajomość rosyjskiego w naszym społeczeństwie jest znikoma więc i tak prawie nikt by nie zrozumiał.

Dramaturgia dramaturgią i pół biedy kiedy się konfabuluje a to nie przynosi żadnych konkretnych szkód, ale problem energetyki światowej to zagadnienie z którym będziemy musieli się zmierzyć w najbliższych latach. Tylko jacyś ostatni naiwniacy wierzą, że Polskę można zawalić wiatrakami i panelami słonecznymi i to ochroni nas przed blackoutem. Na węglówki Unia naciska coraz mocniej, zresztą nie wiadomo nawet na dobrą sprawę na ile nam tego węgla starczy, bo na świecie zasoby gdzieniegdzie są duże, ale wydobycie poniżej granicy opłacalności. I co jak zakażą węglówek i węgiel zacznie się kończy? Pedałowanie przed laptopem? Bo przecież nikt nie chce drugiego Czarnobyla...

Czarnobyl największą krzywdę zrobił ludzkości nie z powodu skażenia, tylko ze względu na gwałtowne wstrzymanie rozwoju energetyki jądrowej z powodu radiofobii społeczeństw. A ten serial idealnie się wpasowuje w radiofobową retorykę, pół biedy jak ktoś jest w stanie to zrozumieć, gorzej jak myśli zero-jedynkowo, a takich ludzi jest niestety większość.

ocenił(a) serial na 9
vouk

Warto przeczytać to:
https://belsat.eu/pl/news/czarnobyl-serial-a-rzeczywistosc/
https://belsat.eu/pl/news/serial-czarnobyl-uklad-zamkniety-peka-recenzja/
https://belsat.eu/pl/news/strazak-z-serialu-czarnobyl-czy-bialorus-pamieta-o-rod aku/
https://belsat.eu/pl/news/smierc-przeszla-obok-mnie-bialorusin-wspomina-jak-gasi l-reaktor-w-czarnobylu/

ocenił(a) serial na 4
torrent

Otwieram pierwszy link z brzegu i czytam na przykład:

"Akurat Amerykanie od 1978 nie wybudowali żadnego reaktora. A mieli ich ponad 100. Dla Ameryki ten problem został rozwiany – więc ten serial tylko przekonuje ich o słuszności swojej decyzji."

A potem wchodzę tu:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_nuclear_reactors

Zjeżdżam w dół aż do United States i sprawdzam reaktory według "Commercial operation" i okazuje się, że po 1978 roku wybudowano w USA 54 nowe reaktory, 2 kolejne są w budowie i 16 kolejnych w planach. Facet na pewno w niejednej kwestii ma rację, ale czytać warto, różne źródła.

ocenił(a) serial na 9
torrent

„bombami atomowymi produkującymi prąd”. to dość kontrowersyjne zdanie jak na fizyka :)

ocenił(a) serial na 9
vouk

tak masz racje że przez Czarnobyl energetyka jądrowa znacznie spowolniła a seriale takie jak ten tylko pogłębiają strach przed elektrowni jądrowych
teraz rozumiem twoje krytyczne podejście do tego serialu :) lecz pamiętaj że to nie jest tylko wina twórców tego filmu ale też ludzi którzy oglądają i łykają wszystko jak leci bez chwili zastanowienia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones