PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114862}

Babilon 5

Babylon 5
7,4 3 223
oceny
7,4 10 1 3223
Babilon 5
powrót do forum serialu Babilon 5

Czołem Babilończycy! :)

Jestem po obejrzeniu wszystkich części serialu Babylon 5. Chciałbym wymienić wszystkie rzeczy
które podobały mi się w tym serialu ale jest ich tak dużo, że nie byłbym w stanie tego zrobić(choć
się postaram). Gra aktorska nie budzi żadnych spostrzeżeń, akcja rozgrywa się z odcinku na
odcinek oraz z sezonu na sezon. Nigdy nie możesz być pewny do końca w 100% co się wydarzy.
Przebieg jest wyśmienity. Jak dla mnie znakomita ścieżka muzyczna(szczególnie z trzeciego
sezonu). Niestety ale nie wiem czy zobaczę jeszcze w życiu tak świetny serial Sci-Fi. Przez te 5
sezonów zżyłem się praktycznie z każdą postacią. Jedyne moje zmartwienie to koniec. Bardzo mi
było szkoda babilonu który musiał zostać zniszczony przez to, że już nie był potrzebny.

Co mogę powiedzieć więcej?

J. Michael Straczynski spisał się świetnie i mam nadzieję, że dla przyszłych reżyserów ten serial
będzie punktem odniesienia :)

Dziękuję i pozdrawiam za uwagę.

użytkownik usunięty
wajdzik23

Sam właśnie wczoraj dojrzałem do końca. Btw jest jeszcze jakieś Crusade w tym świecie, ale podobno lipne. I tak spróbuję. ;-) Anyways, nie rozumiem tego zniszczenia stacji pod koniec, tzn. po co twórcy to zrobili? Pomijając fakt, że to nielogiczne - w końcu stacja znajdowała się pomiędzy wszystkimi strategicznymi imperiami galaktycznymi, więc byłaby doskonałym miejscem do nawet jeśli nie polityki to handlu (poza tym nie niszczy się sprawnej konstrukcji, która pochłonęła tyle środków, to nieekonomiczne), ale po co sami twórcy to zrobili? O ile odlot Sheridana z B5 był wręcz wzruszający, to na zniszczenie stacji patrzyłem z pełnym zwątpienia niesmakiem. :-/

ocenił(a) serial na 10

Myślę, że po tym jak Ziemia przejęła władzę nad Babilonem 5 dążyli do tego żeby ta stacja została zniszczona. W piątym sezonie na samym początku jest przedstawione jak Ziemia w przyszłości chce podbijać inne cywilizacje, myślę, że właśnie dlatego Babilon 5 zostaje zniszczony. Ziemia nie chciała żeby istniał już projekt taki jak Babilon 5 i tyle. :)

użytkownik usunięty
wajdzik23

Hmmmm, w sumie logiczne, tylko dlaczego po 20 latach? :D

ocenił(a) serial na 10

Babylon 5 /według twórców/ został zniszczony krótko po śmierci Sheridana, ponieważ nie był już najzwyczajniej w świecie potrzebny. Przymierze utworzyło nowe drogi nawiązywania dialogu poprzez dyplomatów i jakby nie było szemrana stacja, stara, wymagająca ciągłej konserwacji, stała się zbędnym balastem; a że wszystkie rasy się zgodziły na takie rozwiązanie, i w uznaniu zasług, wszystkie się stawiły na "ostatnie pożegnanie".
Moim zdaniem świetny zabieg, równie świetnie pokazany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones