Kathryn Bigelow

Kathryn Ann Bigelow

7,4
1 277 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Kathryn Bigelow
lew890

Zasłużenie.. .

Kilinski

zasłuzenie powiadasz ? ^^ yhym dobrze miec swoje zdanie :)))

lew890

avatar Camerona i sam Cameron nie zaslugiwal na Oscara. Wybór Akademii jak najbardziej trafiony. Sukces kasowy to nie wszystko i nie pełna miara jakości filmu.

aragorn_87

Ale nie tylko Cameron i ona byli nominowani.

aragorn_87

może Avatar i Cameron nie zasługiwali na Oscara, ale na pewno też nie zasługiwał na niego The Hurt Locker, moim skromnym zdaniem film nużący, przeciętny i niewyróżniający się niczym, takie naciągane 6/10. Ale tylko pogratulować pani Bigelow, bo z drugiej strony wiem, że jest wielu fanów filmu który wyreżyserowała.

mi szkoda tylko Tarantino i dla mnie Bękarty to film roku ;)

lkbm

Dokładnie, Tarntino pokazał wojnę w sposób nietypowy do tej pory,
reżyseria, dialogi, gra aktorska. A Hurt Locker to taki sobie wojenny
filmik, no nie powiem że jest zły ale na pewno nie jest to film roku...

Szeryf_Rottingham

A ja jednak stawiam na reżyserski warsztat pani Bigelow. M.in. za ten ogromny ładunek napięcia, jaki udało się jej wycisnąć z tej niezbyt porywającej fabuły.

Sqrchybyk

Ja rozumiem, ładunek napięcia faktycznie był niezmiernie duży :) Ale to już
było, tego typu przedstawienie wojny. A Tarntino przedstawił wojnę w nieco
inny niż do tej pory sposób i również momentami trzymał widza w
niesamowitym napięciu.

Szeryf_Rottingham

Jak dla mnie to raczej zasługa scenariusza, nie reżyserii. Scenariusz "Bękartów" też uważam za lepszy od tego z "THL".

Sqrchybyk

Scenariusz swoją drogą. Ale reżyseria moim zdaniem również jest lepsza. Np.
I scena rozmowy tego szkopa z tym gościem, który chował Żydów pod podłogą
albo scena w barze.

Szeryf_Rottingham

Oooo tak, pierwsza scena "Bękartów" to i moim zdaniem mistrzostwo. Ale potem było tylko gorzej i całościowo jak dla mnie jednak Bigelow, Tarantino znacznie niżej. Może jego styl zwyczajnie już mi się przejadł?

lew890

Wszystko jest kosztem czegoś. Ale wolałam Quentina..

Unimportant

dokladnie, oskara to bym jej dał w 1995 za DZIWNE DNI , a nie za tego gniota wojennego ktory powinien zostac wydany tylko na dvd, a nie na duzym ekranie !

Thomas1987

Jak dla mnie to jeden z tych filmów, który należy zobaczyć w kinie.

użytkownik usunięty
lew890

nie kosztem Tarantino i Camerona,tylko,bądźmy szczerzy, ofiarom wojny.

nie powinna go dostac, sama nominacja to dla niej za dużo.

lew890

Jak dla mnie ten oskar to duża pomyłka.
Sobie bajeczkę wymyśliła o bohaterku który się niczego nie boi.
Niby co takiego ma film.
Jednego dnia oglądałem oba filmy (avatara jeszcze w fatalnej jakości (TRAGICZNEJ)) i od razu wolałem Avatara.
Może ma prostą wręcz dziecinną fabułę ale Cameron stworzył w nim zupełnie nowy świat, czegoś takiego chyba jeszcze nie było.
A ten the hurt locker, ludzie oszczędzcie mnie, już czterej pancerni i pies są lepsi.

Lwie_Serce

BRAWO DLA TEGO PANA !!!!!! xD ALE Bękarty wojny ( Quentin Tarantino ) powinien zgarnąć całą pule nagród !!!!!!

dominik453

Bękarty wojny? Cóż, 7.5/10 całkiem zabawny był :)

Lwie_Serce

Zgadzam się, ogromna pomyłka. Absolutnie nie zasługiwała na Oscara. Amerykanie kupili historię, która dotyczyła bezpośrednio ich kraju, jak zawsze - rozczulili się i poddali historii, co skłoniło ich do wręczenia Oscara tej oto pani. No cóż, moim zdaniem zdecydowanie Cameron albo Jackson powinni być nagrodzeni ale jak to w życiu, zawsze musi być jakieś ale.

Caravan_Girl

Jako kobieta, życzyłam powodzenia kobiecie. Widać że wasza męska duma została boleśnie ugodzona hahah

Ulisseska

Hmmm... bardzo ciekawe :) Ja osobiście oceniałem ten film pod względem walorów artystycznych a nie w kategorii płci. Jeszcze śmieszniej Twój post wygląda, zważając na to, że odpowiedziałaś na post kobiety. Ale widać, że są kobiety, które potrafią w miarę obiektywnie ocenić film i nie mieszać do tego walki płci, jak np. Caravan_Girl :)

Ulisseska

Wydaje mi się, że zarówno mój profil, jak i nick oraz zdjęcie wskazują na to, że jesteśmy tej samej płci, więc nie rozumiem Twojego zarzutu. Poza tym, nie kieruję się tak błahym wyborem - jest kobietą, to niech wygra. Co to ma do rzeczy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones