Jerzy Skolimowski

7,0
3 735 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jerzy Skolimowski

Cos dziwnego sie ze mna dzieje. Mysle o jego filmach kazdego dnia. Ciesze sie jak dziecko za kazdym razem gdy w telewizji puszczaja jego film. Wczoraj obejrzalam wrzask i dzisiaj obejrze znowu.
Jest Pan dla mnie wielki i oddalabym wszytko za minute rozmowy z Panem.

buddhabar

na pewno jest gdzieś w okolicy lekarz, po terapii pewnie da się z tym żyć

cezaryba

Zobacz go jeszcze jako aktora w niedawnym "Eastern Promises" Davida Cronenberga.

buddhabar

Rozumiem Cię i myślę, że mam bardzo prostą i prawdziwą odpowiedź. Otóż twórczośc Skolimowskiego jest twórczością adresowaną do 'sobie podobnych', to twórczość przesycona subiektywizmem ale takim szlachetnym, outsiderskim. Wreszcie Skolimowski adresuje swoje filmy do ludzi podobnie jak on wrażliwych, zwłaszcza jego wczesne dzieła z tetraptykiem polskim (Rysopis, Walkower, Bariera, Ręce do góry) na czele, ale także 'Na samym dnie'. Ja także kocham Skolimowskiego mimo, że Wajdę wyżej cenie. Wajda lepszy, ale wolę Skolimowskiego, właśnie dlatego, że on robi filmy 'dla mnie' i może 'o mnie'. Podobnie mam z Konwickim, jego filmy nie są może obiektywnie wybitne, ale za to do mnie trafiają!

pozdrawiam

hudba

z ostatnich wiadomosci: udalo mi sie oddac hold Skolimowskiemu:0 a tak na powaznie, bylam na spotkaniu
organizowanym przez GW i Skolimowski zrobil na mnie niesamowite wrazenie. Jest wybitnym tworca bo jest
rownie wartosciowym czlowiekiem.
co do Wajdy, sama nie wiem, nigdy do mnie nie trafial jak Skolimowski, Kieslowski, Fellini, Bergman.
mieszkam w Katowicach, jesli ktos jest stad, moze udaloby sie nam spotykac, wspolnie cos ugotowac a
nastepnie ogladac filmy. Ktos chetny?

buddhabar

sądząc po nicku to pewnie kuchnia buddyjska...:) i nie powiem, ja bardzo chętnie, ale co do gotowania to talentu mi brak niestety, więc mógłbym robić za pomocnika Mistrzyni patelni... a mieszkam prawie w Katowicach bo 2-gi koniec Polski....pozdrowienia

buddhabar

A ja... zrobię jajecznicę :)

Skolimowski jest wspaniały.

buddhabar

Ja chyba się też zaczarowałam jego filmami...
Nie są może wybitne, ale właśnie takie "dla mnie, dla nas", cudowne!

:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones