Janet GaynorI

Laura Augusta Gainor

8,3
393 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Janet Gaynor

Bardzo ją polubiłem, szczególnie po obejrzeniu "Lucky Star". Zadziwiła mnie jej doskonała umiejętność zagrania odmiennych ról; w Lucky Star zagrała młodą, sprytną dziewczynę, w "Anioł ulicy" kobietę, która, by pomóc chorej matce, próbuje wejść na drogę prostytucji, a we "Wschód słońca" żonę, która przeżywa kryzys małżeński. Grała bardzo przekonywająco, jej interpretacje wyróżniały się na tle interpretacji innych aktorów tamtych czasów.
Lubię grzebać w starych rupieciach kinowych, czasem można znaleźć wspaniałe rzeczy. Ja dla siebie znalazłem "Lucky Star" z Janet Gaynor Frank'a Borzage.

Jaromil

anioł ulicy- warte obejrzenia? i skąd miałeś film?

k0cham_BIEBERKA

cześć. czy warty obejrzenia? nie chcę polecać ani odradzać. z gustami bardzo różnie bywa - jednemu coś może się podobać, a drugiemu to samo już nie.
film dostałem:)
hej!

Jaromil

Pewnie widziałeś, ale ja polecam też "Siódme niebo" - świetne kino, a Gaynor jest tam znakomita - ta rola też zalicza się do jej oskarowego konta, w pełni zasłużenie.
Swoją drogą - ciekawe za którą rolę otrzymałaby Oscara, gdyby zasady wręczania nagród aktorskich były takie, jak dziś - tj. za rolę w konkretnym filmie, a nie dla aktorki.

czipsy_dwa

Wydaje mi się, że otrzymałaby oskara za Sunrise,ale to tylko moje skromne zdanie.
Co do samej Janet, cóż...ładna, utalentowana i niezwykle naturalna aktorka,.
Za role w Sunrise,7th heaven i Lucky star na zawsze ma miejsce w moim sercu .
PS
Podoba mi się Wasza stronka o filmach, zwłaszcza tekst o Nietolerancji wydał mi się bardzo zachęcający. Wcześniej nie sięgałem po filmy starsze niż te z lat 30stych, teraz wiem że wiele bym stracił, za bardzo Wam dziękuję i pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones