Jakub Żulczyk

7,9
554 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Jakub Żulczyk

Nie często udaje mi się 'łyknąć' jakiś serial na raz... a z tym tytułem spędziłam ostatnią niedzielę i była to ciekawa niedziela. Czytałam już opinie, że Kuba jest 'drewniany'. Myślę, że właśnie taki miał być i idealnie spełnił swoją rolę. Frycz nie do końca mnie porwał ale to pewnie mój mały 'uraz' do tego aktora. Serial inny, ciekawy, wciągający. Ciekawa muzyka, mroczny klimat, przerysowane osobowości... Co do Nożyńskiego, to pogrzebałam troszkę w jego życiorysie, posłuchałam muzyki i mam nadzieję, że to niepierwsza i ostatnia rola, bo potrzebujemy nowych twarzy w kinie i na ekranie telewizorów. A ta twarz będzie mi się śniła po nocach.

the_rock

Serial jest po prostu doskonały. Pod względem realizacji, reżyserii, scenariusza i przede wszystkim aktorstwa. I nie zapominajmy o świetnie dobranej muzyce. Ale nawet na najpiękniejszym kruszcu ktoś będzie chciał szukać rys. Dla jednych rola Safula, dla innych nawet Frycza, innych razić może Pazura. Niemniej mamy chyba do czynienia z najlepszym serialem od 20 lat z okładem. Ja już dwa razy go wciągnąłem i to może nie być koniec. "Ślepnąc..." jest trochę jak temat, z którym Kubuś/Jacuś gonił.

Sajko_killer

"Nie mogę go znieść, bo jest taki jak dziesiątki tysięcy kolesi w Warszawie.
Ma kuta..., ale nie jest mężczyzną. Nie szanuje kobiet, nie słucha ich. Pieprzy je po to, aby odznaczyć kolejną kreskę na ścianie, pozacierać ręce przez chwilę, że teraz jest ich już 37, a nie tylko 36. Jest ciotą, której trzeba podcierać dupę, gotować obiadki, robić za nią pranie. Wszystko co mówi, brzmi piskliwie jak prośby małego dziecka o zabawkę. Tym głosem, pozornie niskim, ale ze schowanym gdzieś pod spodem piskiem, każdemu opowiada wszystko. Przykleja się do ludzi lepkimi, trzymanymi przedtem w gaciach paluchami, wpycha im do głów wątpliwej jakości informacje, aby wzbudzić ich zaufanie. Żongluje sekretami. Krótko trzyma w ustach, a następnie wypluwa wstydliwe fakty. Kłamie. Łasi się. Wije. Jest miękki. Jest z tego złego miotu, który nigdy nie ma własnej myśli, suchej ręki, pełnego wzwodu"
- Jakub Żulczyk, Ślepnąc od świateł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones