Ireneusz Czop

7,6
17 714 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ireneusz Czop

krótki opis pierwszego:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474 ,title,Jeden-z-najnikczemn iejszych-filmow-Trzeciej-Rzeszy,wid,15107109,wiadomosc.html :

- "Filmowa historia rozgrywa się od marca do września 1939 roku na polskim Wołyniu w miasteczku koło Łucka. Niemcy – potulni i prawi obywatele II Rzeczpospolitej – są prześladowani przez brutalnych, żądnych krwi prymitywnych Polaków. Sceny konfrontacji polsko-niemieckich pełne są przemocy – m.in. lincz niemieckiego doktora, który odmawia śpiewania polskiego hymnu czy napad polskich bandytów na bezbronną Niemkę zakończony ukamienowaniem. „Powrót do ojczyzny” kończy się sceną, w której komendant polskiego więzienia wydaje rozkaz rozstrzelania – nomen omen 1 września 1939 roku – Niemców (m.in. kobiet i dzieci) przyłapanych na słuchaniu radiowego przemówienia Hitlera. Na moment przed egzekucją słychać silniki nadlatujących Messerschmittów... Bohaterskie Luftwaffe pojawia się z odsieczą niemal w ostatniej chwili – wyrwani śmierci Niemcy będą mogli w końcu powrócić do swojej ojczyzny. "

Laureatka literackiej nagrody Nobla Elfride Jelinek (Austriaczka) powiedziała o filmie „Powrót do ojczyzny”:
„Heimkehr z udziałem Wessely był jednym z najnikczemniejszych filmów propagandowych Trzeciej Rzeszy. Perfekcyjnie zrobiona rozrywka służąca podjudzaniu mas”.

Wydaje się, że podobną opinię można spokojnie przypisać drugiemu filmowi cyklu "Źli sąsiedzi": "Pokłosie".
Czekamy na część III, nakręconą przez Ukraińców o latach 1943/44.

Kalas66

mi się też wydaje że będzie III część. Choć w sumie ukraincyi nakręcili ,,Tarasa Bulbę", i jedyne czym się ten film różni od pierwowzoru, to to że ukraincy rozbudowali tortury dokonywane przez Polaków. Oczywiście jak Hoffman nakręcił ,,Ogniem i mieczem", to musiał równoważyć okrucienstwa. A gdzie by się kiedy na to zdobył jaki twórca z sąsiednich krajów. Mimo to wszyscy pierniczą, że to my jesteśmy najgorsi i żadnych swoich win nie widzimy. Mam już tego dość

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones