Freddie YoungI

Frederick Archibald Young

8,3
560 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Freddie Young

ZDJĘCIA DO LAWRENCE'A BYŁY MISTRZOWSKIE.

POZDRAWIAM

piter_sobiecki

Do Doktora Żywago też... ;)

Pozdrawiam

piter_sobiecki

Mistrzowskie? ARCYGENIALNE! Najlepiej sfotografowana pustynia w całej historii kina.

La_Pier

Do tego jaka wszechstronność krajobrazów. Lawrance z Arabii - pustynia, Doktor Żywago - zima (rzecz jasna jest jeszcze np. Alcott i Lśnienie), Córka Ryana - morze (nie wiem kto może zagrozić - jakaś sugestia ?) :)

Kamileki

Nawet nie tyle zagrozić, co zdetronizować totalnie. Jest taki jeden operator, również specjalista od epickiego kina. Nazywa się Storaro. "Wiek XX" - "Czas apokalipsy" - "Czerwoni" - "Ostatni cesarz" - "Pod osłoną nieba". Young niestety bez Leana nie istniał, co nie zmienia faktu, że to wybitny operator.

La_Pier

O właśnie. W czasie apokalipsy kadry na plaży są genialne. Duvall i jego chęć surfowania w czasie największej masakry hehe. Pod osłoną nieba ma wykwintne zdjęcia na pustyni. Raczej najlepsze po Lawrance z Arabii. Niestety pozostałych filmów z udziałem Storaro nie widziałem. Trzeba będzie nadrobić.

Kamileki

Moją uwagę jednak najbardziej przykuła scena bombardowania wioski pokazywana z wielu różnych perspektyw. To jeżeli chodzi o "Czas apokalipsy". Natomiast jeżeli chodzi o "Pod osłoną nieba", to chyba masz racje, drugie miejsce zaraz po filmie Leana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones