Daniel Day-Lewis

Daniel Michael Blake Day-Lewis

8,9
29 172 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Day-Lewis

Daniel Day Lewis to jeden z moich trzech ulubionych aktorów. Uważam, że każda jego kreacja jest wielka. Nie gra zbyt często, gdyż bardzo ostrożnie dobiera sobie role. Jest przede wszystkim aktorem teatralnym i na deskach teatru osiągnął aktorską perfekcje. Daniel Day Lewis i Jim Sheridan to jeden z najlepszych duetów filmowych ever. Ich wspólne projekty takie jak Moja Lewa Stopa, Bokser, W imię Ojca to już obecnie prawdziwe filmowe arcydzieła, w których Daniel stworzył genialne kreacje. Na każdy produkcję z jego udziałem czekam z wielką niecierpliwością. Osobiście nie mogę się już doczekać kolejnego obrazu z jego udziałem - mowa tu o Silence Martina Scorsese. Znając tego aktora i jego możliwości wierzę, że może to być kolejny Oscarowy film z jego udziałem. Tego mu życzę.

Dla osób które chcą się zaznajomić z jego aktorskim dorobkiem polecam obejrzenie następujących filmów(w których pokazał prawdziwą klasę): Moja Lewa Stopa(Oscar - genialna rola), W imię Ojca(nominacja do Oscara), Aż Poleje się Krew(Oscar - najlepsza rola pierwszoplanowa ostatnich 5 lat), Boker(wspaniała rola), Ostatni Mohikanin(film klasyka, genialny obraz M.Manna), Gangi Nowego Jorku(nominacja do Oscara, mistrzowska rola), Ballada o Jacku i Rose(film bez nagród, ale rola Daniela wspaniała). Wszystkie te filmy warte są obejrzenia.

morgo7h

To prawda, facet jest aktorem kompletnym. Ostatni Mohikanin średnio mi się podobał ale Aż Poleje się Krew to cudo. Podobno podczas zdjęc do filmu nie wychodzi z roli

ogrim

on podczas każdego swojego filmu nie wychodzi z roli

morgo7h

zgadzam się Daniel to geniusz, w każdej roli fenomenalny