Daniel Day-Lewis

Daniel Michael Blake Day-Lewis

8,9
29 172 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Day-Lewis
Savio_Dan

Popieram, o ile nie jestem zwolenikie najnowszego filmu Spilberga, to mam nadzieję że Daniel zgranie złotego golasa ;)

Savio_Dan

dla mnie rewelacyjny był zarówno film jak i po raz kolejny Daniel, jakże różna rola od tej z "Aż poleje się krew", a mimo to niesamowicie wiarygodna i charyzmatyczna. W ogóle "Lincoln" stał aktorstwem. Jak dla mnie DDL przerósł Roberta.

bezimienny

On jest kimś więcej, niż tylko aktorem. Czytałeś, co wyczyniał, gdy przygotowywał się do roli Plainview?

Savio_Dan

w ciekawostkach nie ma zbyt wiele na ten temat, możesz przybliżyć :)

bezimienny

Napiszę tyle, co pamiętam. Jego żona wkurzała się ostro na niego, że nawet w domu nie był sobą, tylko odgrywaną przez siebie postacią. Nawet mówił głosem Daniela Plainview.

Savio_Dan

podobnie było ponoć z Javier'em Bardem'em, tak się wczuł w rolę ponurego psychopaty w "To nie jest kraj dla starych ludzi", że osoby z ekipy filmowej bały się do niego podchodzić i omijały go szerokim łukiem

bezimienny

A o tym nie słyszałem, ale w końcu zagrał wspaniale.

Savio_Dan

Inne możliwości są,ale Lincoln to film,który prawdopodobnie najbardziej spasuje żydom z Hollywood.Tak od lat było ze Spielbergiem więc pewnie Lincoln zdobędzie kilka statuetek.

użytkownik usunięty
kondi143

Wiesz może, kiedy ostatnio film wyreżyserowany przez Spielberga dostał oscara?