Catherine Hardwicke

Helen Catherine Hardwicke

5,8
521 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Catherine Hardwicke

Zniszczyla wizerunek sagi Zmierzchu, zrobila z niego plytkie romansidlo dla gowniar. Wiekszosc z jej filmow to jakies nieporozumienia, dlaczego ona wziela sie za rezyserke??

Usagi_V

A czym innym jest "Zmierzch" jeśli nie - jak to określiłeś - 'płytkim
romansidłem dla gówniar'? Ot co, film jest lepszy od książki, która
zyskała popularność jedynie wśród dziewcząt zakochanych w Edwardzie.
Książka < Film.

Usagi_V

W filmie brakuje wielu ciekawych książkowych momentów, ale to nieuniknione podczas adaptacji/ekranizacji. Zgadzam się, że to romansidło, ale w fajnym klimacie, za to książka to większe romansidło w lepszym klimacie^^ I nie uważam, żeby była aż tak kiepską reżyserką. Szacun za filmy Trzynastka i Królowie Dogtown.

Usagi_V

A ja się całkowicie zgadzam z autorką wątku. Wcześniej ta książka miała jakąś wartość... A teraz? pff... Każdy to czyta i się zachwyca jaki to Edward jest boski... =.='
A poza tym przez nią po części będzie zwalona 2 część filmu... W "Zmierzchu" nie było morderstw tylko w "Księżyc w nowiu"
Więc dziękujemy p. Hardwicke za spapranie za przeproszeniem kolejnej części :/

Doraniqua

A od kiedy ta saga była głęboka?
Autorka zniszczyła wizerunek wampira i wilkołaka, robiąc z nich ciepłe kluchy.
Zero pazura, żadnych znaczących walk...

Jak ktos wspominał: ksiażka < film.

citrus_limonum

ale to jest niepisana zasada że zawsze będzie tak , że film będzie gorszy od świata przedstawionego..w książce. a ludzie narzekają na to !

nie mozna porównywać 'oka' kamery z naszą wyobraznią , to smieszne.
wyobraznia / fantazja nie ma granic i nigdy nie bedzie taka wspaniała i piękna co w filmie który jest ograniczony przez rzeczywistość :P

Usagi_V

Zgadzam się!!! To głębokie, poruszające, wzruszające, inteligentne, emocjonujące, mądre, odkrywcze, oryginalne, zmuszające do refleksji dzieło literatury światowej zostało potraktowane jakby było zwykłym romansidłem dla nastolatek!!! :(((( TYLE kluczowych scen zostało usuniętych!!! Np. ta na stronie 345, w pierwszym akapicie kiedy Edward spojrzał się na Bellę a ona pomyślała, że wygląda on jak młody grecki bóg!!! Albo ta na 234 w drugim akapicie, kiedy Edward uśmiechnął się do Belli a ona nawet nic nie pomyślała!!!

Dzieci. Obudźcie się. To JEST zwykłe romansidło dla nastolatek. Jeśli jest w nim coś niesamowitego to to, jak wtórne ono jest.

"Zniszczyła wizerunek sagi Zmierzchu"...jakiż to wizerunek?

Usagi_V

ja tam osobiście uważam, że należą się jej brawa za zrobienie czegoś z niczego. wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale książka to płytka paplanina. film natomiast całkiem niezły.

i nie wiem, czemu w ogóle powstaje taki wątek. wystarczy porównać pierwszą i drugą część kinową zmierzchu. która jest gorsza? odpowiedź chyba jasna. a pani Hardwicke dwójką się, niestety, nie zajęła. ;]

lunatyczken

zgadzam się, akurat 1 część zmierzchu jest jedyną którą fajnie się ogląda i daje radę. reszta części jest taka że można zasnąć po 10 minutach albo zwymiotować z ilości 'edwardowobellowej' papki dla nastolatków.

Usagi_V

dżizaaas! ale sie sadzicie.. ej, jesli chodzi o mnie to patrzac z innej strony mysle, ze Catherine Hardwicke odwalila kawal solidnej roboty. co prawda niektore momenty z ksiazki zostaly pominiete, ale na milosc boska litosci.. osobiscie wolalabym aby to ona nagrala wszystkie czesci sagi. film wyglada bardzo realistycznie.. w new moon - tam to dopiero komercha sie sypie, LOL! do twilight czesto wracam, a NM nawet nie chce mi sie ogladac.. Chris spierdzielil, taka prawda :/

kamaopr90

hejka,zgadzam sie z powyzszym,zmierzch byl lepszy niz new moon.calkowicie inny,z dobra muzyka, ladnymi krajobazami wplecionymi w fabule.edward nie byl tak wymalowany i nudny.ciekawa jestem jaki byl by new moon gdyby reżyserowała go hardwicke pozdr:)

bejbe89

Moim zdaniem zrobiła to o wiele lepiej niż Chris Weitz reżyserując drugą część sagi. Tu widać przecudowne widoki i klimat książki jako taki zachowała nie to co Pan Weitz, który zniszczył cała "magię" i zrobił z tego komercyjny gniot.

alinka05

Pani Hardwicke jako jedyna stworzyła dobrą adaptację Zmierzch ma klimat i fascynuje i tylko u Niej pokazała się pisarka
następne części sagi to poracha i dno
do takich filmów nadają się jak widać tylko kobiety-reżyserki mają w sobie romantyzm i pasję

użytkownik usunięty
dorota70760

dorota70760 - zgodzę się z tobą w 100% Hardwicke jako jedyna z trzech jak do tej pory reżyserów sagi, używała jak najmniej efektów specjalnych, pracowała przy użyciu tradycyjnej kamery a komputerów używała z umiarem dzięki temu film stał się bardziej realistyczny. Chris Weitz całkowicie zniszczył film, ja oglądając Księżyc w Nowiu czułam się jakbym oglądała grę komputerową oczy aż bolały, dopiero reżyser trzeciej części David Slade próbował to jakoś zregenerować i rzeczywiście udało mu się lecz to nie jest to samo co stworzyła Hardwicke. Usagi_V - uważasz że Hardwicke ze Zmierzchu zrobiła płytkie romansidło parzcież nie mogła zmieniać całej fabuły. Moim zdaniem Hardwicke w filmie powiązała i skróciła wszystko jak najlepiej szkoda że producentom zależało tylko na szybkiej kasie nie docenili tego co zrobiła dla nich Hardwicke.

A ja kiedyś lubiłem wampiry, a ten gejowski zmierzch sprawił że mam ich na razie dość.
Ale, jak mnie wku****ją nażelowane blade wampiry suchary ze zmierzchu bo jest ich za dużo na plakatach i w reklamach i w internecie to włączam sobie filmy o PRAWDZIWYCH wampirach, np: "Wywiad z Wampirem", ewentualnie "Nosferatu" bądź "Drakula 2000". Polecam wszystkim, którym na widok zmierzchowych postaci chce się wymiotować.

PS: Na poprawę humoru: Co by było gdyby Blade (Wesley Snipes) spotkał się z edwardem.... niahahahaha :D

Kristofio

Fakt, autorka (S. Meyer) w "Zmierzchu" całkowicie zniszczyła wizerunek wampira. A "Wywiad z wampirem" też polecam, to klasyk.

Cleaa

zmierzch a wywiad z wampirem kur**a co ty Cleaa porównujesz..to jak zestawić gówno ze złotem..

Tommy_Filmweb

To nie było porównanie.

użytkownik usunięty
Kristofio

Tak abstrahując co by się stało jakby Buffy (z serialu Buffy:the vampire slayer) oraz Blade napotkali na swojej drodze Edwarda. Rzeźnia totalna, pięć sekund i Cullen przemieniłby się proch i pył;)
"Where are Buffy and Blade,when We need them?";)

Kristofio

Gdzieś słyszałam coś takiego: "Dlaczego Edward nie pomógł Belli w Królewnie Śnieżce? Bo spotkał się z Bladem".

Usagi_V

Zgadzam się! To pani Hardwicke zrobiła ze " Zmierzchu" romansidło dla nastolatek.

Usagi_V

http://4.bp.blogspot.com/-bgiGRhBfRiE/T0_YH000QNI/AAAAAAAAKIc/XRVdLvasPE8/s1600/ emergency-toilet-paper-twilight-new-moon-book.jpg
Ale gówna gównem nie wytrzesz... I tak można o każdej części napisać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones