Bartłomiej Topa

8,2
46 203 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bartłomiej Topa

Wyrobił się.

użytkownik usunięty

Pamiętam jeszcze jak grał jakiegoś wieśniaka w Złotopolskich!...i kto by by pomyślał że parę lat później zagra główną rolę na wielkim ekranie! Brawo. Ale nie dziwię się bo jest bardzo dobry. Powoli piął się co raz wyżej pokazując na co go stać! W Drogówce zagrał świetnie! Więcej takich filmów z jego udziałem :)

fajnie grał Zenka w Złotopolskich a drogówki nie widziałam Pan Topa to świetny aktor co udowodnił to w Złotopolskich i w zróbmy sobie wnuka mam nadzieję że będzie dużo grał w komediach bo ma talent.

kinomanka_13

Musisz obejrzeć koniecznie!! W Drogówce jest WYBORNY!!!!!

gargus01

nie proponuj dzieciom i niepełnoletnim filmów dla dorosłych :)

użytkownik usunięty
kinomanka_13

Dokładnie. Jeżeli ci się już w Złotopolskich podobał to w Drogówce się zachwycisz :D

kinomanka_13

do póki nie jesteś pełnoletnia nie obejrzysz

kinomanka_13

dopóki jesteś niepełnoletnia nie obejrzysz, poza tym to film dla dorosłych, za dużo ostrych scen

jego role u Smarzowskiego są świetne, a w "Drogówce" wybitnie dobrze zagrał

Drogówka - profesura od Topy, gość jest jak wino. Kto by pomyślał ... :D

Ale rola wiesniaka nie wypadla tak, poniewaz BT nie potrafil grac. Wypadla tak wlasnie dlatego, ze on jest swietnym aktorem. PRzeciez te jego gesty z odgarnianiem grzywki, mimika twarzy. Wlasnie dobrego aktora poznaje sie po tym, ze potrafi zagrac swietna role w dramacie, jak i swietnie wiesniaka w telenoweli a'la Zlotopolscy. Dla mnie wielki aktor. I zobaczycie z czasem jakie bedzie dostawal role. Mysle, ze facet po latach w koncu ma swoje 5 minut. Zasluzyl na to swoim talentem. Wg mnie jeden z lepszych polskich aktorow. Nie porownuje go do starej ekipy, bo wiek i doswiadczenie nie to, ale mysle, ze talent, mozliwosci na rownym poziomie. Zycze Panu Bartkowi jak najwiecej ciekawych rol. I tych trudnych dramatycznych, i tych lekkich, komediowych:)

użytkownik usunięty
narayanka

Nie wiem jak tam wypadła bo w sumie nie oglądałam tego serialu, widziałam tylko parę odcinków :) Topa długo grał role drugo i trzecioplanowe ale przyznam że zawsze zwracał moją uwagę. Cieszę się w że w końcu mogłam go zobaczyć jako gł bohatera :) Jest naprawdę dobry.

Ja tez nie ogladalam namietnie, ale kilka razy widzialam go w roli Zenka. Rowniez cieszy mnie, ze w koncu facet wyplynal. Czekam jeszcze na duze role 1planowe dla Dziedziela i Braciaka:)

użytkownik usunięty
narayanka

o Braciak też jest świetny. Tego policjanta-alkoholika super zagrał.

narayanka

Co do Dziędziela to miał swoje 1:30 w Taxi A - nie ujmując mu świetnych ról (Wesele, Kret, Dom zły) to nie daje rady pociagnac widza przez caly film jak np. Gajos, Stuhr, Pazura. Topa w Drogówce strzał w dziesiątkę, ciekawe czym teraz nas Smarzowski zaskoczy?

użytkownik usunięty
Tomaszi12

też jestem ciekawa :)

Tomaszi12

Tj. mówisz @Tomawszi12 o Drogówce w kontekście Dziędziela? Nie widziałem filmu, ale widocznie Smarzowski nie chciał znów na pierwszy plan wstawiać pana Mariana tak jak w genialnym Weselu czy Domie Złym. Gajos, Stuhr, Pazura to świetni aktorzy, ale Marian Dziędziel w niczym im nie ustepuje. W sumie jeśli mowa o Gajosie to najbardziej zapadła mi w pamięć (prócz oczywiscie Janka z Pancernych) jego rola w Psach - genialnie zagrał SBecką gnidę co rozkręca poważną mafię w nowej rzeczywistości po 1989r. Major Gross. Przesłuchanie - też genialnie zagrana gnida. Może jeszcze 3 kolory biały Kieślowskiego i Szwadron (tu też zapijaczona gnida na ruskich usługach). Plus oczywiście Laguna z piłkarskiego Pokera oraz niezapomniany Benek z Pitbulla. Czyli w sumie jest tego sporo, ale nie aż tyle, by cenic Gajosa wyżej niż Dziędziela. Jednego tylko mi szkoda. Topa jak Dziędziel byli niemal nieobecni w filmie polskim lat 90tych. Oboje grali w niewielu filmach w tamtym okresie w dodatku same drugie plany. Pierwsza duża rola M.Dziędzilela to była rola gliniarza w sezonie na leszcza. Potem poleciało Wesele, Wino truskawkowe itd. A Bartek? Pamiętam go młodziutkiego w Prowokatorze u boku Lindy w 1995r. - świetny film, świetnie zagrał. Potem chyba dopiero zauważył go Smarzowski i osadził go w Weselu, gdzie wysmienicie zagrał chciwego na kasę cwaniaczka i wsioka. Do ról cwaniaczków, pijaczków, flustratów, gnid trzeba mieć wyjatkowy talent.

aliveinchains

W Drogówce Dziędziel gra drugorzędną rolę stwarzając w filmie ciekawy klimat - taki doświadczony człowiek, jak ojciec dla tych policjantów. Aktorsko to każdy gra inaczej, jednak chodzi mi o tą magię, która sprawia że chce się oglądać bohatera. Tak, w Weselu było to widoczne, ale już w Taxi A nie. Możliwe że wynika to z tego że był tłem dla innych aktorów. Oni wypadali przy nim lepiej, on nie był zapamiętywany. W filmie Show, w tle Pazury, w Sezonie na leszcza w tle Lindy, w Krecie w tle Szyca. Albo dla tego, że jest troche starszy, mniej energiczny. Tak jak napisałeś, los mógłby się inaczej potoczyć jakby grał w latach 90. Co do Gajosa: rewelacja w Żółtym Szaliku (podobno sam miał problemy z %, dlatego świetnie mu wychodzą role alkoholików). Wymieniłeś tyle jego ról gnid, że musze czymś zrekompensować, o np. Tam i z powrotem. A pamiętajmy że każdy mu mówił że się nie nadaje, ileś tam razy zdawal do szkoly aktorskiej. Jeszcze coś napisze o Bartku - tak Prowokator pamiętam jaki młodziutki był ;] Bardziej pasuje mi taki jak w Drogówce ( jak przeklinał w chwili oskarżenia, to Linda ze swoim kultowym tekstem mógł się schować). Chociaż role komediowe też niczego sobie, Kawa w zróbmy sobie wnuka - genialne jak tą siekierą machał. Szkoda że nie udało mu sie wybić po Demonach wojny, wielki sentyment. Aliveinchains dzieki za film Szwadron - musze zobaczyć.

Tomaszi12

Demony Wojny.he he - ile razy to widziałem:) Topa się tam nie nagrał - "Młody", czy "Mały". Został zastrzelony na łace przez partyzantów Szkliji. Linda w postaci majora Kellera wypowiedział wtedy kultowe słowa do rozpaczonego Johnnego (Pazura) "Patrz! Mlody modlił sie do Boga, ale Bóg go nie wysłuchał, żołnierzu musisz bronić się sam!". W 3 kolorach biały też gra, ale już totalny epizod - na placu budowy. Ma wtedy długie włosy zapiete w kuc:) Dobrze, że pojawił się Smażowski - zresztą to Smażowski zaproponował Lindzie by w Sezonie na Leszcza obsadzić Dziędziela. Super jest zobaczyć obu w jednym filmie, niestety, Linda zagrał w sposób zbytnio pozerski. Nie powinien reżyserować tego filmu, gdyż nie było nikogo, kto by mu powiedział jak ma grać!

Tomaszi12

Szwadron - film na czasie bo mamy 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Gra tam młody Pazura, jedna z lepszych jego ról, miał wtedy 24 lata, a może i mniej. Świerzynka. Gajos - też grał i to narąbanego non stop Polaka który zrobił karierę w carskim wojsku i ostro walczy z powstańcami. Faktycznie, Gajosowi granie pijaków wychodzi doskonale. Może to kwestia faktycznego doswiadczenia? Benek w Pitbullu też był na cyku, ale kto tam nie był?

narayanka

dokładnie tak jest jak piszesz - to pokład talentu. Złotopolscy to była właśnie jedyna sielankowa telenowelka traktująca życie z żartem i z przymrużeniem oka, gdzie wymagano sporo gry teatralnej, dlatego tam przewinęło się sporo dobrych aktorów.
Starano się podtrzymać tradycję wsi. To tu pokazano listonosza, księdza, plebana, "sklepowego", polityka - rolnika, przybysza z USA.
O ile Ranczo jest ok, tak Złotopolscy są protoplastami takiego typu komediowego serialu w naszym kraju

malyfromhell

Fakt o ile sceny "warszawskie" no może poza niektórymi scenami na dworcu z udziałem Wieśka i dworcowych meneli, były takie sobie, to sceny "wiejskie" z udziałem dziadka Dionizego, listonosza Józefa, Kleczkowskiej, organisty Antoniego i właśnie jego bratanka Zenka były genialne.

jest świetny

...i właśnie tego wieśniaka w Złotopolskich zagrał wyśmienicie.

Meg_18

Złotopolscy to był jedyny tasiemieć, przynajmniej w pierwszych 2-3 latach emisji jaki dało się oglądać. Własnie z uwagi na to, że to był serial z jajem, traktowany z przymrurzeniem oka. To nie było szambo na poważnie jak Klany, M jak Drewno itd. Lubiałem dawno temu oglądać Złotopolskich m.in. z uwagi na Zenka:) Jak zobaczyłe Wesele to pierwsza mysl - Zenek tu gra:) W 3 Oficerze - znów Zenek. Na szczęście Bartek już zagrał w tylu filmach, że chyba z Zenkiem już nie trzeba go kojażyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones