Łukasz LewandowskiI

7,3
5 548 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Łukasz Lewandowski

Jednym z motywów przewodnich na tym forum jest głos. i to właśnie głos, jeden z najważniejszych narzędzi aktora przyciągnął mnie do Pana Łukasza. Czasem srebrzysty i aksamitny, czasem trochę przekorny i piskliwy. (nie podobało mi się że w SPONIE jego głos został zastąpiony głosem Pana Bednarka) Dlatego chciałam się dowiedzieć kim jest jego właściciel. Trochę niepozorny blondyn, jakby nieśmiały i niepewny siebie. Lecz jego wywiady i wspomnienia pokazują go jako osobę dla której teatr jest wielką miłością i pasją, i której zależy żeby sztuka sceniczna sztuką pozostała. Nauczyciel wykładowca właściwie który uczy swoich studentów że w sztukę trzeba się angażować. i patrzeć zawsze inaczej.

diefremde

Może nieszczęśliwego sformułowania użyłam - a na edycję trochę już za późno. W każdym razi e chodziło mi o to że nasz bohater jest Humanistą przez duże H.

diefremde

świetny aktor, i kapitalny pedagog... zajęcia aktorskie z nim, to rozwój w czystej postaci.

kino_pl

Tylko pozazdrościć talentu, żeby dostać się do Zelwerowicza i pracować z takimi wykładowcami. :) Ach marzenie

diefremde

To zdawaj ;)

Pierwszy monolog z Iluzji, w jego wykonaniu, słuchany na żywo, jest niesamo-k***w-wity.

Widziałem go w rzeczonych Iluzjach i w Amazonii i w życiu bym nie skojarzył, że to ten sam facet, dowiedziałem się przypadkiem.

Awdar

Nie mam na tyle talentu żeby się dostać.

Ale Monolog z "Iluzji" był miażdżący, efekt oddziaływania musiał być tym silniejszy jeśli ktoś mógł go wysłuchać na widowni Teatru Dramatycznego,

Kolejnym mistrzostwem jest podobno rola Pana Łukasza w "Ożenku" w Teatrze Studio. Strasznie bym chciala zobaczyc.

diefremde

Te dwa spektakle nie są tak naprawdę grane w Dramatycznym, w Pałacu Kultury, tylko na Scenie na Woli, która formalnie podpada pod Dramatyczny, ale w rzeczywistości jest osobnym teatrem. Nie wspominając, że dojeżdża się tam autobusem, ponad 10 minut ;) Ta scena jest mniejsza, bardziej kameralna, więc było to jeszcze lepsze przeżycie. Tu dygresja, teraz tyle się narzeka, że nie ma w kinach dobrych, współczesnych polskich komedii, a na tej scenie takich właśnie przedstawień nie brakuje. Amazonia (choć już schodzi w tym miesiącu po 2,5 roku) czy teraz Exterminator, to sztuki, które dzieją się tu i teraz, są o współczesnej Polsce, a publiczność śmieje się od pierwszej do ostatniej minuty. Polecam.

W Studio widziałem go w trzecioplanowej roli w Annie Kareninie i... też nie kojarzyłem, że to ten z TnW ;)

Awdar

Chciałaby, znaleźć się bliżej Warszawy. Co prawda mieszkać i żyć bym tam nie chciała ale potrzebowałabym tygodnia żeby zobaczyć i "Ożenek" i "Iluzje" na żywo. Z "Amazonią" jest to niestety niemożliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones