film

Koszmar kolejnego lata

I'll Always Know What You Did Last Summer
2006

1h 32m
4,6 6,3 tys. ocen
4,6 10 1 6337
2,0 3 krytyków
Grupa nastolatków nieumyślnie przyczynia się do śmierci kolegi. Po roku zaczyna ich terroryzować mężczyzna z hakiem zamiast dłoni. Zobacz pełny opis
Horror
Koszmar kolejnego lata

reżyseria Damon Santostefano, Sylvain White

scenariusz Michael D. Weiss

produkcja USA

premiera

Czwórka nastolatków z małego miasteczka w Kolorado, jest terroryzowana przez nieznanego osobnika, po tym jak 4 lipca przypadkowo zabijają swojego kolegę. Pomimo sprzeciwu jednego z nich grupa postanawia zachować to w tajemnicy. Dokładnie w rok po tym nieszczęśliwym wypadku, czwórka przyjaciół otrzymuje wiadomość z informacją, że ktoś jeszcze zna ich tajemnicę. Czy grupa znajomych zdoła przeżyć i dowiedzieć się kto jest ich prześladowcą zanim sami zginą?

premiera 21 czerwca 2006 (Światowa)

na podstawie Lois Duncan (powieść)

studio Screen Gems / Sony Pictures Entertainment (SPE)

tytuł oryg. I'll Always Know What You Did Last Summer

inne tytuły I Will Always Know What You Did Last Summer (pełny tytuł) USA
I Know What You Did Last Summer 3 (tytuł roboczy) USA
I Know What You Did Three Summers Ago (tytuł roboczy) USA
I'll Always Know (tytuł roboczy) USA
więcej

Film kręcono w stanie Utah, w Stanach Zjednoczonych.
Czasem horrory mają wyjątkowo idiotyczne tytuły. Fantazja twórców jednak blednie, gdy skonfrontuje się ją z pomysłami polskich dystrybutorów. "I know what you did last summer" przetłumaczono u nas jako "Koszmar minionego lata", co samo w sobie nie było aż tak głupie, jak by się mogło wydawać. Problem pojawił się jednak, gdy Amerykanie, tworząc... więcej
TOP filmy z roku...
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
  • NETFLIX
  • MAX
  • DISNEY
  • AMAZON
  • CANAL_PLUS_MANUAL
  • SKYSHOWTIME
  • Zobacz wszystkie VOD
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Tragedia

ocenił(a) film na 1

Kopia pierwszej części i to baaardzo nieudana.Ciągłe migotające sceny,które mnie bardzo denerwowały,aktorzy jak z taniego filmu amatorskiego(oprócz Torrey).No i ten nieśmiertleny facet z hakiem.Mogli bardziej się przyłożyć.

Żenada

użytkownik usunięty

W tym filmie nie ma nic... koszmarne aktorstwo, zero klimatu,zero zaszkoczenia, pomysłowości, scenariusz.... do poprzednich części nawiązuje tylko tytuł

Ujdzie

użytkownik usunięty

Niestety ta część zaniża poziom całej serii, a postać Rybaka nie budzi już grozy.
Typowy, schematyczny teen slasher, ani zły, ani dobry. Fani tego podgatunku przebrną przez to bez bólu, ale i tak czuję lekki zawód.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

…,,Koszmaru minionego lata"? Bo widzę dopisek ,,wideo" i nie bardzo wiem, co to ma oznaczać. Jakiś projekt fanowski?