PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 464
oceny
7,9 10 1 269464
7,8 36
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

Połączenie thrillera z neo-noir. Dodatkowo interesujący komentarz społeczny na temat rasizmu, politycznej poprawności i obecnych problemów z nachodźcami. W USA ma kategorię PG, a nie G.

ocenił(a) film na 7
Marac

No i nic dziwnego. W Polsce też nie jest emitowany z oznaczeniem "bez ograniczeń wiekowych".

ocenił(a) film na 9
M_COL

> W Polsce też nie jest emitowany z oznaczeniem "bez ograniczeń wiekowych".

O, nie wiedziałem... Naprawdę?

Ale nawet jakbym wiedział, to i tak warto ostrzec. Wiesz, są ludzie - zwłaszcza w Polsce - którym się wydaje, że jak film jest animowany (często tacy ludzie mówią "rysunkowy"), to znaczy, że nadaje się dla trzylatka, bo przecież "rysunkowy" to dla dzieci, a ich trzylatek jest dzieckiem, nie? :)

ocenił(a) film na 7
Marac

No, masz rację.
Dziś w Polsacie był z oznaczeniem 7+, chodź może i powinien być 12+. Ale te te oznakowania filmów animowanych i przeznaczonych dla najmłodszych są dziwne ostatnio w Polsacie czy TVN. Potrafią walnąć 12+ do animacji takich jak "Auta", "Happy Feet" czy "Gdzie jest Nemo" mimo, że wczesniej miały łagodniejsze oznaczenia. Ale to głównie przez reklamy niezdrowych produktów przy filmach dla dzieci. Ale dziś o dziwo przy "Zwierzogrodzie" widniało oznaczenie 7+.

ocenił(a) film na 9
M_COL

> choć może i powinien być 12+

Wydaje mi się, że jednak 7+ jest akurat. Ja byłem w kinie z baaaardzo wrażliwą 6-latką i, chociaż bardzo się bała podczas fragmentów thrillerowych, to jednak nie aż do ataku paniki czy płaczu. Nie zdekompensowała się i w ostatecznym rozrachunku bardzo jej się podobał, mimo, że "straszny był". A, jak mówię, to wyjątkowo wrażliwa osóbka.

> 12+ do animacji takich jak "Auta", "Happy Feet" czy "Gdzie jest Nemo"

No nie no, to jest zdrowe przegięcie w drugą stronę!

ocenił(a) film na 7
Marac

Kiedys te filmy były emitowane bez ograniczeń wiekowych, ewentualnie 7+ w Polsacie i TVN, ale po wprowadzeniu zakazu emisji reklam niezdrowych produktów dla dzieci w czasie emsji tych filmów, przy wielu filmach w tych stacjach i ich stacjach córkach oznaczenia poszły w górę do poziomu 12+.

ocenił(a) film na 9
M_COL

Co za absurd...
Nie oglądam TV, więc nawet nie wiedziałem.

ocenił(a) film na 10
Marac

Żeby tylko "rysunkowy". Najczęściej mówią po prostu "bajka" i tyle.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Ech, aż się już nie chce pouczać :P Mam wrażenie, że tylko Polacy nie dbają o poprawność językową :/

ocenił(a) film na 9
lelen_lis

O o o! Dokładnie. Zapomniałem o "bajce". :-D

ocenił(a) film na 10
Marac

Dostaję epilepsji gdy słyszę to słowo ;)

ocenił(a) film na 9
DisneyPixarForever

Trzeba takim polecać "bajkę" "Kot Fritz":
http://www.filmweb.pl/film/Kot+Fritz-1972-32275
;->
Albo "Heavy Metal":
http://www.filmweb.pl/film/Heavy+Metal-1981-31471

ocenił(a) film na 9
lelen_lis

O wilku mowa... Prosto z komentarzy pod filmem "Big Hero 6" na FDB:

"Powinno być ograniczenie wiekowe – Film ogólnie ok, ale jak dla mnie powinien być od 9-10 lat. Byłam na tym filmie z 6-o latkiem, obok siedziały dzieciaki mniej więcej w jego wieku. Niektóre były wystraszone, niektóre płakały . Trochę za duzo przemocy, przerażających scen jak na bajkę."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones