PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 266
ocen
7,9 10 1 269266
7,8 35
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

GENIALNY film. Oglądając co rusz to jakieś trailery bajek, gdzie prawie w każdej były pierdzące żarty i inne tego poziomu, myślałem, że naprawdę ten segment kinematografii jest już stracony, bo po prostu inteligentnych bajek już nie robią. I tym bardziej byłem niesamowicie zaskoczony po obejrzeniu Zwierzogrodu - INTELIGENTNA bajka, bez grama żenady! jasne, były tam elementy nowoczesnych technologii czy popkultury, ale wszystko podane w mądry i śmieszny sposób, z klasą. Nie było w tym filmie ani sekundy, gdzie widz poczułby się zażenowany. Dialogi są genialne, grafika cudna, fabuła bardzo fajna, no i pokazanych bardzo wiele smutnych/fajnych rzeczach o otaczającym nas prawdziwym świecie, trafne i pouczające morały, uczenie tolerancji i zrozumienia. Naprawdę, jak na "bajkę" (chociaż raczej nazwałbym to filmem familijnym, bo inteligencją i dialogi idealnie pasuje również dla dorosłych), to ten film jest o wiele lepszy niż masa zwyczajnych filmów dla dorosłych. Polecam koniecznie KAŻDEMU.

No i lis <3

ocenił(a) film na 10
szefu3

No tak, największy plus tego filmu chyba to brak ułomnych żartów tylko postawienie na humor wyższych lotów :>

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

W ogóle humor nie jest dodany na siłę, a wynika po prostu z fabuły, z rozwoju akcji.

ocenił(a) film na 10
szefu3

oscar będzie i to obowiązkowo...

szefu3

JEŚLI OSCARA ZDOBĘDA PTAKI LUB ZWIERZATKA DOMOWĘ ALBO TO "SING", TO JA CHYBA POZABIJAM AKADEMIĘ!


Ale jak zdobędzie Dory czy KFP 3 to gniewać się nie będę... :P

ocenił(a) film na 10
LordVader345

KFP 3 Jest o wiele słabsza od Zwierzogrodu. W sumie to najgorsza część, ze wszystkich trzech. Najlepsza jest dwójka :)

Artemisek

Dwójkę uważam za najlepszy film Dreamworksa :-) widziałeś trójkę?

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Tak, widziałem i oceniłem w zeszłym tygodniu. Nie ma jej u mnie w profilu w najwyżej ocenianych bo oceniłem ją na 8 czy tam 9.

Kung Fu panda 2 &gt; Shrek 2 = Madagaskar &gt; Shrek = Kung Fu Panda &gt; Madagaskar 3 = Skok Przez Płot &gt; Turbo > Reszta xd (U mnie jest coś w tym stylu jeśli chodzi o DW)

U mnie zawsze była taka kolejność, ale Shrek i Madagaskar to już starocie xD

Artemisek

Gdzie ją obejrzałeś?


No raczej :P

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Dostałby Oscara chyba tylko za nazwę i wyrobioną markę

maladzonaga

A w sumie jest tylko jeden kandydat na oscara(za najlepsza animację):Zwierzogród :D

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Na chwilę obecną tak. Ale pewni będzie 5 nominacji. Zwierzogród(wiadomo), KFP 3(dla zasady), Moana(bo Disney), Gdzie jest Dory(bo Pixar i kontynuacja po 14 latach) i Secret Life of Pets(bo głupawy humor i fejm z dużej ilości wyświetleń zwiastunów). Taka logika akademii, oby tylko zwycięzca byl słuszny.

maladzonaga

Przecież Zwierzogród to też disney. A nominacje będą takie:


-Zwierzogród
-Gdzie Jest Dory
-jakaś głupwa zagraniczna animacja
-anime
-tutaj nie wiem, piatej kategorii allbo nie będzie,albo wsadzą do niej KFP3.


BTW: https://m.youtube.com/watch?v=wgRbej35swE

Zootopia parodiuje World War Z


ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Żeby tylko Disney nie strzelił sobie w kolano tą Moaną i nie odebrał szans Zootopi.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Moana jest typowana na hit pokroju Krainy Lodu, ale czytając zarys fabuły to nic nowego nam Disney nie zaoferuje. Kolejna typowo baśniowa animacja.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Swoją drogą, w tym roku " W Głowie Się Nie Mieści " dostał nominację w kategorii najlepszy scenariusz ale zabrakło takowej w kategoroo najlepszy film - myślicie, że " Zwierzogród " ma szansę na nominację za scenariusz, a moze i coś więcej?

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Osobiście nie podejmuje się nominacji do Oscarów na ten rok skoro nie było jeszcze gali za poprzedni. Myślę że za najlepszą animację po prostu. Swoją drogą ciekawe że ten gatunek filmowy kategoryzują i nagradzają osobno

LordVader345

KPF3? widziałem trailer - naprawdę śmieszą Cię pierdzące żarty i machanie gołą dupą? przecież to jest żenada... już nie mówiąc o tym, że sam trailer był po prostu... nudnawy. pandy lubię, obejrzałbym nawet, ale zniechęcił mnie ten trailer.

szefu3

Wiesz, im bliżej do premiery KFP3,tym bardziej się zniechcam,żeby go obejrzeć. Bardziej mi się podobało 1 i 2.


Niezbyt mnie śmieszą,ale przecież będa w kinie śmieszniejsze nie?

szefu3

No bez przesady. Film stoi wyzej niz "Toy story" czy "Gdzie jest Nemo". Jesli chodzi o mnie to licze, ze Oscara dostanie Dory, bo mi kompletnie ta bajka nie lezy, a zwykle bajki Disney'a oceniam osiem wzwyz.

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Ale o czym mówimy? O " Zootopii " czy o " Kung Fu Panda 3 "?
Myślę, że Dory nie będzie lepsza niż " Inside Out ", a po tym filmie Pixar raczej nie dostanie Oscara za coś słabszego, a " Zootopia " ma bardzo dobre recenzje i przychylność krytyków, więc zdziwiłbym się, gdyby Disney Oscara nie zdobył.
Zauważyłem jeszcze, że obok humoru na poziomie i braku infantylizmu, " Zootopia " ma jeszcze to " coś ", dzięki czemu historia opowiadana w filmie jest wiarygodna - być może film nie jest efektowny, nie ma w nim jakiś szalonych scen akcji, ale dzięki temu ta opowieść jest mocno osadzona w realiach i widz w nią wierzy.

lelen_lis

Mowie o Zootopii - nie jestem w stanie sie nia zachwycic. Wynudzilam sie. Za Pande nawet sie nie zabralam - widzialam pierwsza czesc i starczylo mi za wszystkie nastepne - wybitnie tej animacji nie cierpie. Nie lubie w niej wszystkiego, wiec wierze na slowo, ze Zootopia jest lepsza, ale dla mnie nie jest tak dobra jak inne bajki Pixara - Inside Out czy Nemo. Nawet Good Dinosaur wydaje mi sie byc lepszy.
Czyli uwazasz, ze Zootopia jest lepsza od Indside Out? Szczerze wierze, ze nastepne dwa Oscary trafia do Pixara - ale licze, ze statuetke zgarnie Dory, o ile nie zawiedzie moich oczekiwan. A w przyszlym roku wychodzi najbardziej wyczekiwany przeze mnie film - Toy Story 4, a tej bajce dalabym Oscare we wszystkich kategoriach.

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Dobry Dinozaur? Haha no nie błagam. Film jest świetny audiowizualnie i wsruszający momentami, ale jednak przewidywalny i niczego nowego nie wnosi. Po prostu dobra animacja, ale nie zasługuje na miejsce w czołówce w swym gatunku.

maladzonaga

Dlatego wcale nie uwazam, ze jest swietna animacja - dalam tylko siedem. Ale Zootopia w moim odczuciu jest na tym samym lub nizszym poziomie. Chcialabym, ale nie wiem, co jest w tej bajce takiego, ze zasluguje na dziesiec? Ja wyszlam z kina znudzona.
Nie da sie jej nawet porownac do Inside Out.

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Wiesz, ze mnie już stary koń ;) 37 lat na karku. Wynudziłem się na " Epoce Lodowcowej 4 " i na " Shreku 3 ", nie wciągnęły mnie ostatnie filmy Pixara, ani zachwalana " Wielka Szóstka ' i dopiero " Zootopia " przywołała to uczucie, które miałem ponad 20 lat temu, oglądając klasyki Disneya z ich drugiej Złotej Ery - od " Małej Syrenki " do " Pocahontas ", więc ja nie nudziłem się w ogóle i teraz większość animacji wydaje mi się po prostu infantylna i dziecięca.

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Zootopia ma spókną fabułę, świetnie opowiedzianą historię od początku do końca. Bohaterowie zyskują twoją sympatię już od pierwszego momentu pojawienia sie na ekranie. No po prostu jest wciągający jak cholera i mimo że mówi o banałach to nie robi tego w typowy dla większości tego typu produkcji sposób.

Ogólnie to nie wiem czego się spodziewałaś po tym filmie, ale nie rozumiem jak mozna z tego filmu wyjść znudzonym ;)

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Czy audiowizualnie świetny to bym się kłócił, jak dla mnie szpetny jest jak noc listopadowa.

ocenił(a) film na 10
AdDur

Ponoć krajobrazy zasługują na uznanie, ale postaci już nie.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Postaci nie porywają, ale krajobrazy to majstersztyk.

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Nie widziałem jeszcze " Inside Out " ale wątpię, że bohaterowie pod postacią emocji przebiją Judy i Nicka. Poza tym, krytycy uważają, że " Zootopia " jest na równi z filmem Pixara, lub zaraz za nim.
" Dobry Dinozaur " został przez krytyków niemalże zmiażdżony i nawet się do " Inside Out " nie zbliżył. Zresztą, ostatnie filmy Pixara, po " Toy Story 3 " są przeciętne: " Merinda Waleczna ", " Auta 2 " czy " Uniwersytet Potworny ". Niestety, ale Dory musi się nieźle wysilić, bo nie jest to jakiś szczególnie potrzebny sequel, gdyż opowieść została skończona.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Ogólnie zauważyłem, że Zootopię krytykuje mało ludzi, ale łączy ich to że zaczęli to robic dopiero jak film zyskał dużą popularność i uznanie krytykow oraz widzów.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Inside Out miło się oglądało, ale genialne nie było, lepiej mi podeszła Merida. Aut 2 i Uniwersytetu nie oglądałem i chyba nie mam czego żałować. Dory... Może będzie dobre, ale sprawia wrażenie jakby nie mieli za bardzo pomysłu na ten sequel...

ocenił(a) film na 10
AdDur

Dory jest zrobiona tylko dla kasy i dla fanów.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Hm, a jakie opinie krążą o nowej Pandzie? 2-ka była naprawdę dobra, 3 część się wybitnie nie zapowiada, ale może przynajmniej znośnie...

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Największe zarzuty, jakie wobec tego filmu słyszałem, to: " lewackie " przesłanie, zbyt inteligentny humor, zbyt straszne sceny dla małych dzieci, oraz spowolnienie tempa akcji poprzez niepotrzebne rozdzielenie pary głównych bohaterów, choć było wiadomo, że będą musieli się pogodzić.

maladzonaga

Zapytam: popularnosc gdzie? W USA ciezko o plakat z tym filmem w kinach. Miala nawet gorsza promocje niz Dinosaur. W sklepie Disney'a pelno zabawek z Inside Out, Autek czy nadchodzacej Dory i moze jedna koszulka z nadrukiem Zootopii... stad nawet Disney nie wierzy, ze jest to film na miare Oscara. Zootopia wyszla w takim a nie innym terminie, tuz po Oscarach, wcale nie bez powodu. Tegoroczna gwiazda ma byc Dory - to na niej skupiono uwage i promocje.
Zootopia spelnila swoja role - wyszla, zarobila i miala zostac zapomniana, tak jak Merinda czy The good dinosaur - bez widokow na nagrode, ale z porzadnym zyskiem. Tak ja ja widze.
Ale zdecydowanie jest mi obojetne co zdobedzie Oscara - nie przezywam tego jak dziecko. Rownie dobrze statuetke moze zgarnac The secret life of Pets - chociaz prawdopodobnie skonczy sie tak jak w Minionkach - na dobrym trailerze i nic poza tym.

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Ok, Disney jest trochę zaskoczony, choć to już jest u nich norma ( pamiętajmy, że w " Króla Lwa " też nikt nie wierzył i ówczesny szef animacji twierdził, że film nie zarobi nawet 50 milionów dolarów, a jak to się skończyło? ) ale skoro film jest tak niepopularny, to dlaczego sprzedaje się tak dobrze i zaliczył najlepsze otwarcie w historii wytwórni? Lepsze niż " Frozen "?
Poza tym, nie łączyłbym filmów Pixara z Disneyem, bo obie firmy pracują raczej na siebie i jeżeli Disney na coś w tym roku liczy, to nie na Dory, tylko na " Moane ", ale może się przeliczyć.
Co do Oscarów to do nich jest jeszcze tak daleko, że Disney spokojnie może o nich jeszcze nie liczyć - poza tym, premiera była ustawiona na 4 marca 2016 roku już ok. trzy lata temu.

lelen_lis

Najlepsze otwarcie niestety o niczym nie swiadczy - wystarczy spojrzec na Jurassic World. Chociaz jestem zaskoczona ta informacja, bo wsrod moich znajomych, nawet majacych dzieci, niewielu slyszalo o tym filmie, a juz zaden nie potrafi wskazac postaci. Stad nazywanie tego filmu klasyka, co zdarzylo mi sie przeczytac troche mnie bawi - klasyka jest Shrek, bo nawet ten kto nie ogladal filmu wie kto to jest. Swoja droga swietne wejscie zaliczaly tez inne bajki, chociazby Rybki z ferajny - a czy teraz ktos o nich pamieta?
Niestety nie umiem rozdzielic Dory, bo to bajka Disney Pixar, a nie tylko Pixara. W kazdym razie Disney z pewnoscia juz liczy zyski ze sprzedazy zabawek, ubranek i innych rzeczy z wizerunkiem Dory. Wiem, bo moj syn nie wyszedlby ze sklepu gdyby nie dostal pluszaka z Nemo.
A o Zootopii... cicho.

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Co to za brednie? Jak na razie zootopia radzi sobie najlepiej ze wszystkich animacji disneya jakie do tej pory powstały.

Jeśli jacyś rodzice jeszcze nie słyszeli o tym filmie, to znaczy tylko że fala zachwytów przed nami - najpierw DVD, później telewizja.

Wyobraź sobie, co by się działo gdyby film miał odpowiednią promocje, przecież zootopia to hicior jak się patrzy i ja uważam, że to najlepsza do tej pory animacja disneya jaką widziałem. (a już na pewno z tych w 3d)


Porównaj sobie na Box Office Mojo jak wyglądają spadki i wzrosty oglądalności względem Frozen.. ten drugi miał 30m milionów (w 2 tygodniu wyświetlania) a Zootopia 50m

3 tydzień? frozen 22 zootopia 35

ocenił(a) film na 10
Artemisek

Tak, tylko Frozen potem zaczęło wolniej pikować i doczłapało do tych 400 milionów

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Skoro frozen 'doczłapało' to statystycznie zootopia powinna doczłapać do większej sumki, bo wzrosty/spadki są podobne (a nawet na korzyść zwierzogrodu)

Artemisek

Nie rozumiem skad ten zachwyt? Ja sie bynajmniej nie zachwycilam. Wydaje mi sie, ze mam prawo do wlasnego zdania i nie musze ulegac presji forumowiczow, dla ktorych ta bajka to arcydzielo.
Dla niektorych rownie dobrze arcydzielem sa anime. Nie dyskutuje co sie komu podoba i dlaczego ma sie to komus podobac. Narzucanie zdania mi nie lezy.

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Przepraszam bardzo ale co mnie to obchodzi i co ma piernik do wiatraka, a tym bardziej kto niby narzuca Ci swoje zdanie?

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Jurassic mimo oczywistej kiepskości zarobił kupę szmalu... Jest 4-ty w zestawieniu box office'u.

Całkiem możliwe, że po prostu Zwierzogród trafił w inny target niż zazwyczaj robią to filmy Disneya.

ocenił(a) film na 10
AdDur

Mi się jurrasic podobał (aż się zdziwiłem, bo nie lubiłem zbytnio tej serii) na pewno nie żałował bym seansu w kinie (o ile był by w wersji dub+3d) xd

ocenił(a) film na 10
Artemisek

Jurassic Park to rozrywka na poziomie Godzilli - poszedłem wiedząc że chcę obejrzeć dinozaury i dostałem to co chciałem - i byłem zadowolony. Nie chodzi się na takie filmy oczekując doświadczenia artystycznego.

ocenił(a) film na 10
AdDur

nie przesadzajmy. " Jurassic World " jest całkiem fajny i znacznie lepszy niż " Jurassic Park 3 ".

ocenił(a) film na 10
cumartesi

Te argumenty są tak słabe, że zastanawiam się czy nie jesteś trollem. O Zootopii cicho? To chyba z innego internetu korzystam :P

ocenił(a) film na 9
maladzonaga

Zootopia w Polsce podbiła deadpoola, jest obecnie u nas najpopularniejszym filmem. A czy jest nudny? Niektórzy byli już na Zootopii 2/3 razy.. Więc raczej nie. Co do humoru - jako jedyny śmiałem się na sali z nawiązania do Breaking Bad, ludzie na mnie dziwnie patrzyli. (osoby w moim wieku, 14-17 lat) więc humor filmu zrozumieją raczej osoby obeznane w temacie popularnych filmów, klasyków czy seriali. Ot taka prawda.

ocenił(a) film na 9
Leon_Szodon

Chyba że ktoś będzie się śmiał, bo innych to śmieszy. :f

ocenił(a) film na 9
Leon_Szodon

Btw, Nemo ma ponad 10 lat.. Zootopia w Polsce miesiąc, więc nie ma się co dziwić że dzieciaki lecą na zabaweczki z Dory.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones