PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 464
oceny
7,9 10 1 269464
7,8 36
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

To przykre że animacje Disneya są tak mało doceniane. Naprawdę rzadko zdarza się żeby animacja została nominowana w kategorii najlepszy film. Nawet "Król Lew" nie był nominowany! Wygrał jedynie w kategoriach za najlepszą muzykę i najlepszą piosenkę, jak większość filmów Disneya. Co prawda "Piękna i Bestia" miała nominację ale oczywiście też nie wygrała, jak animacja miałaby wygrać w kategorii najlepszy film? "Zwierzogród" jest naprawdę genialnym filmem, ośmielę się nawet powiedzieć że najlepszym kandydatem do oscarów obok "Przełęczy Ocalonych" ma też świetny scenariusz któremu również należy się nominacja. Mam ogromną nadzieję że "Zwierzogród" zostanie wyróżniony przez akademię.

ocenił(a) film na 10
Dora132

Niedocenianie? Przecież w ostatnich latach Disney na przemian z Pixarem zdobywają Oscara za najlepszą animację. Tylko w 2012 roku wyjątkiem było Rango

maladzonaga

To oczywiste, bo Disney jest najpopularniejszym studiem produkującym animacje. Ale mi chodzi o to żeby zostały docenione nie tylko jako animacje, ale także jako filmy same w sobie.

maladzonaga

Czyli np. w kategoriach za najlepszy scenariusz, reżyserię, lub ogólnie film, w których konkurencją będą nie tylko inne animacje (bo Disney i Pixar z nielicznymi wyjątkami nie mają zbyt dużej konkurencji), ale też filmy aktorskie. To zawsze większe wyzwanie, i ważniejsza nagroda niż wygrana tylko w ramach gatunku filmowego.

ocenił(a) film na 10
Dora132

Z tego co wiem to Inside Out miało rok temu nominację za scenariusz

maladzonaga

I Odlot miał nominację w kategorii najlepszy film, ale ogólnie w tych kategoriach animacje pojawiają się niezbyt często.

ocenił(a) film na 10
Dora132

Pewnie byłyby częściej gdyby nie osobna kategoria

maladzonaga

Ale kategoria "długometrażowy film animowany" nie istniała od zawsze. A kiedy jej nie było, sytuacja filmów animowanych wyglądała tak samo.

ocenił(a) film na 10
Dora132

W latach 90-tych Disney tak nagminnie dostawał Oscara za najlepszą muzykę 94 nagrody dla Alana Menkena), że Akademia wymyśliła dodatkową kategorię - "Najlepsza muzyka w komedii lub w musicalu", ale po kilku latach z niej zrezygnowali, minęła też moda na musicale u Disneya.
Liczyłem na to, że "Zootopia" dostanie nominacje do Złotych Globów w kategorii "Najlepsza komedia lub musical" ale nic z tego.

ocenił(a) film na 10
Dora132

W Pełni popieram! Odlot był świetny, ale zwierzogród jest idealny pod każdym względem i zasługuje na wszystkie możliwe nagrody xD

ocenił(a) film na 10
Dora132

"Odlot" miał nominacje za Najlepszy film, a także za scenariusz oryginalny i montaż dźwięku (dostał Oscara za animacje i muzykę), "Wall-E" też miał pięć nominacji (scenariusz oryginalny, muzyka, piosenka, dźwięk i montaż dźwięku) ale nie miał w kategorii film, ostatnią nominację dostał chyba "Toy Story 3", prócz tego miał nominacje za scenariusz adaptowany, montaż dźwięku, Oscara dostał za animacje i piosenkę.
Myślę, że "Zootopia" dostanie nominacje za najlepszy film (jest w końcu 10 nominowanych filmów, a animacja jest w 10 tce najlepszych filmów roku) ale czy będzie więcej nominacji? Taki "Inside Out' też był świetny, a miał już tylko dwie nominacje (animacja i scenariusz) co może świadczyć o tym, że po zachwycie animacjami, Akademia przeszła już nad tym do porządku ... a i jeszcze Złote Globy nie napawają optymizmem (tylko jedna nominacja) oraz ten cały "Kubo", który ma już 11 nagród krytyków i może odebrać "Zootopii" nawet tego jedynego Oscara ...

lelen_lis

Też o tym myślałam, w nagrodach Annie "Kubo i dwie struny" miał tylko jedną mniej nominację niż "Zwierzogród" i ogólnie jest o nim głośno, no bo animacja poklatkowa, więc bardzo dużo pracy w to musieli włożyć więc trzeba to docenić, ale słyszałam że tam nieco gorzej z fabułą więc jest szansa ;)

ocenił(a) film na 10
Dora132

Mnie fabuła "Kubo" zniechęca do seansu, zwłaszcza ta cała makabreska. Szkoda by było, gdyby film zebrał wszystkie nagrody tylko za technikę wykonania. Swoją drogą, "Sfilmowani" na YT dali mu swa razy po sześć gwiazdek, czyli maksymalne noty - "Zwierzogród" miał u nich chyba pięć i pięć i pół.

lelen_lis

Wiem oglądałam, i Zwierzogród miał 2x5,5 jak dobrze pamiętam. Każdy ma prawo do własnej opinii. Zresztą pół gwiazdki różnicy to niewiele.

Dora132

EJ, ale zroy story 3 też dostało nominację za naepszy film.


A ty, myślisz że jakiś film oprócz Zootopi dostanie no.inację do best animate film?

LordVader345

Toy Story 3 to Pixar, i wiem że Pixar to też Disney bo to jest część Disneya, ale mi chodzi raczej o Walt Disney Animation Studios. A nominacje pewnie dostaną też "Moana" i "Kubo i dwie struny".

ocenił(a) film na 10
Dora132

Niestety, film dostał tylko jedną nominację do Oscara i zabrakło nawet nominacji za najlepszy film ...

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Jeżeli wygra w kategorii najlepsza animacja to nie będę narzekał

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Cóż, najlepszy film Disneya od 1994 roku i tylko jedna nominacja ... Pewnie, że wygra, ale czy zostanie zapamiętany?
Tyle pochlebnych opinii, zachwytów krytyków i? ... Cóż, mogli tę nominacje za najlepszy film dać.

ocenił(a) film na 8
Dora132

dawno temu "Piękna i Bestia" był filmem nominowanym w kategorii najlepszy film, akademia się obraziła, bo przecież kreskówce nie przystoi odbierać nagród prawdziwym filmom, i wtedy wpadli na pomysł żeby stworzyć osobną kategorii żeby nie było takich wtop.

ocenił(a) film na 10
ssendas

Od tamtej pory "Up" i "Toy Story 3" dostały nominacje zarówno jako najlepsza animacja jak i najlepszy film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones