PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 448
ocen
7,9 10 1 269448
7,8 35
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

W filmie oprócz różnego rodzaju nawiązań do innych produkcji, udało mi się znaleźć również coś ciekawego. W scenie, kiedy Nick rozdaje lody, można zaobserwować chomiki wychodzące z banku. Przy czym nazwa banku to "Leming Brothers" (czy jakoś tak), jest nawiązaniem do niedziałającego już, amerykańskiego banku "Lehman Brothers", nawet czcionka była ta sama.
Jestem ciekawa, co jeszcze ten film ukrywa. Trudno wszystko wyłapać w natłoku szczegółów i akcji.

ocenił(a) film na 10
Schwarzii

Też to zauważyłem. Jest to bank, którego upadek doprowadził do kryzysu finansowego w USA. To podobny smaczek, jak nadgryziona marchew jako logo smartfona Judy.

lelen_lis

Judi korzysta z przeglądarki zoogle czyli nawiązanie do google

ocenił(a) film na 10
Mati_1313

W biurze wiceburmistrz zwróciłem uwagę, że nie używa się tam myszki komputerowej, tylko jakiegoś rodzaju panelu dotykowego, ale nie na ekranie, tylko obok klawiatury.

lelen_lis

Ale z zoogle korzysta ze swojego marchewkoPhona

ocenił(a) film na 10
Mati_1313

Ten "MarchewkoPhone" to iPaw, tak gdzieś czytałem ;D

lelen_lis

Jestem mocno przekonany, że ten panel dotykowy to nawiązanie do Magic Trackpad od Apple. http://www.apple.com/pl/shop/product/MJ2R2ZM/A/magic-trackpad-2

lelen_lis

a urządzenie z którego Judy słucha muzyki to iPod Nano 6 generacji :)

ocenił(a) film na 8
Schwarzii

nawet w tym kartonowym standzie metra gdzie możesz sobie osiąść do zdjęcia jest parę takich smaczków:

-lulu lemmings sportwear - lulu lemon - stroje gimnastyczne
-preyda - prada obuwie i torebki
-just zoo it - oczywiscie nawiazanie do Nike i ich "just do it"

a film można obejrzeć drugi raz i patrzeć w tło gdzie widać żywy ruch uliczny , albo zobaczyc z czego jest zrobione oświetlenie w chomiczówce.

ocenił(a) film na 10
ssendas

Jest jeszcze nawiązanie do filmów superbohaterskich: gdy Judy rusza za łasicą, zrzuca z siebie kamizelkę parkingowej, która przez chwilę wygląda jak peleryna a w tle jest taki trochę bohaterski motyw a la Superman ;)

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

http://alphabaymax.tumblr.com/post/139253709495/zootopia-character-inspirations

no bo jest wzorowana trochę na supermanie :) a, nick wilde' na kapitanie kirk'u ze star treka.


i taka mała drobnostka: jedna z centek pazurjana/benjamina clawhauser'a ma dość specyficzny kształt ;)

ocenił(a) film na 10
ssendas

Chodzi o tę w kształcie głowy Myszki Miki? ;)

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Mnie osobiście ciekawi drugie imię Nicka: Nicolas P. Wilde ;)

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Nicholas Piberius Wilde

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Dzięki, tego nie wiedziałem i nawet nie wiedziałem, gdzie szukać ;) A samo imię dosyć oryginalne ;)

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Byron Howard mówił, źe jest jakaś symbolika tego imienia, ale nie pamiętam jaka

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

http://www.latimes.com/entertainment/herocomplex/la-et-hc-zootopia-music-2016030 8-story.html

Ciekawy artykuł o muzyce do filmu, ale także o charakterach postaci, zwłaszcza Judy.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

James Tiberius Kirk - Star Trek, kapitan Enterprises ;)

ocenił(a) film na 7
Schwarzii

Początkowa scena przejazdu pociągiem przez różne strefy klimatyczne kojarzy mi się z filmem "Snowpiercer".

Podczas tej przejażdżki Judy przerzuca na Ajfonie takie zespoły jak Fur Fighters (Foo Fighters), Fleetwood Yak (Fleetwood Mac) czy The Beagles (The Beatles)

Kot, rys, czy gepard czy co to było na posterunku wcina Lucky Chops - być może przekręcona nazwa Lucky Charms

Muza jaką Judy przerzuca w domu w radiu to jakże adekwatne do sytuacji "Everybody Hurts" REM, "Can't do nuthin' right" Madisen Ward, "I, looser" Winston Marshall i "All by myself" Eric Carmen.

Judy i jej rodzice jak każdy appleretard rozmawiając przez videoczat trzymają telefon pionowo :P

Little Rodentia = Little China i inne "Little" dzielnice amerykańskich miast, choć wyglądem inspirowana jest Greenwitch Village

Mousy's = Macy's

Imię Emmet Otter nawiązuje do starej gwiazdkowej produkcji ojca Muppetów - "Emmet Otter’s Jug-Band Christmas"

Jerry Vole to najpewniej parodia Jerry'ego Vale.

W filmie nie pojawia się ani jeden człowiek, ale jeden z miśków Mr Biga w którymś momencie wykonuje chrześcijańskie przeżegnanie, więc musiał istnieć w świecie przedstawionym jakiś zwierzoJezus.

Pirackie DVD sprzedawane na straganie to parodie filmów Disney'a - Pig Hero 6, Wrangled, Wreck-it Rhino, Meowana i Floatzen 2.

Hodowla niebieskich kwiatków, Woolter i Jessie - ewidentne nawiązania do Breaking Bad.

ocenił(a) film na 10
rozkminator

- Właścicielką apartamentowca, w którym mieszka Judy jest pancernik o imieniu Potiomkin
- w Oazie Spokojne Źródło ( naturyści ) w pewnym momencie widać na półce lampę Aladyna
- na playliście w komórce Judy jest, min. Can You Feel The Love Tunight Eltona Johna - oczywiście, odpowiednio " uzwierzęcone "

ocenił(a) film na 10
rozkminator

Gdy Judy i Nick spadają po liściach w Las Padas, czuć nawiązanie do Avatara.

ocenił(a) film na 7
Schwarzii

Wideo z niezłą zbieraniną easter eggów z Zootopii:

https://www.youtube.com/watch?v=XdQV2pe7r04

ocenił(a) film na 8
Schwarzii

zobaczmy... co mi się przypomiało... są auta dla wielbłądów , takie z wypukłym dachem, koło koszy na śmieci są kosze na śmieci dla gryzonii, koło płotu jest puste pudełko po bugburgerach, pociąg jest w kształcie głowy nosorożca...

ocenił(a) film na 8
Schwarzii


w scenie płacenia Feniek dostaje dolary z wizerunkiem jelenia , po angielsku jeleń to "buck", a chyba wiecie co jeszcze znaczy "buck" po angielsku :)

na kalendarzu w biurze Bogo widać san-frans-tokyo .

jedne ze zdjęć na tablicy zaginionych przedstawia smutnego wilka na ławcę, z kubkiem po napoju stojącym obok..
http://knowyourmeme.com/memes/keanu-is-sad-sad-keanu

ocenił(a) film na 8
Schwarzii

Biały kojot wyjący do Księżyca nazywa się Geralt.

ocenił(a) film na 10
Pirat_z_Karaibow

"-Przestań, zaraz wszystkim się udzieli!
-Nie ja zacząłem!" hehe to było dobre ;D

ocenił(a) film na 10
DisneyPixarForever

Nie wiem czy już było, ale sąsiedzi Judy to reżyserzy filmu, Howard i Moore podkładali im głosy.

lelen_lis

Nie do końca. Howard podkładał jednemu głos, Jared Bush( co-director, scenariusz) podkładał głos drugiemu. Doug ma głos Moore'a.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Ci sąsiedzi skojarzyli mi się trochę z tymi baranami z "Mój brat niedźwiedź" też cały czas krzyczeli zamknij się.

ocenił(a) film na 10
Karol_Heheszki

Nie wiem czy było, ale jeden z królików, krewny Judy na stacji w Bunnyburrow wygląda jak bohater " Up ".

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Myślałem że tylko ja to zauważyłem :D To na 100% jest Carl Fredricksen

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Ktoś to wytknął Howardowi na Twitterze w rozwinięciu tych nowych odpowiedzi na pytania ;)

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Ja to zauważyłem podczas oglądania. Ale dopiero za którymś razem ;p

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

U naturalistów przez chwilę widać Baloo z " Księgi Dżungli " ;)

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Eh te easter eggi. Najlepsze co może być :>

ocenił(a) film na 9
Schwarzii

w ostatniej scenie, gdzie śpiewa Gazela można w tłumie wypatrzyć Alfa na tle ekranu z napisami (kosmitę z serialu Alf) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones