PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1156}

Zabić księdza

To Kill a Priest
6,7 9,0 tys. ocen
6,7 10 1 8996
6,9 7 krytyków
Zabić księdza
powrót do forum filmu Zabić księdza

Obejrzałem dziś ten film (po raz kolejny) na Zone Europa. Jest bardzo mało realistyczny! Nie wzbudza we mnie jakich kolwiek emocji! Czym tu się zachwycać...?

ocenił(a) film na 10
kaczor_78

Jak tak mozna powiedziec? Takie slowa mozna podpisac pod "Francuski numer" lub 100 innych polskich filmow, ale nie ten. Pani Holland stworzyla wielkie dzielo! Wspaniale zdjecia i gra aktorska! Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
DANIELEK

Zgadzam się z wyżej postawioną opinią. Nie odważyłabym się powiedzieć że ten film to totalne dno, znam wiele innych filmów, nie tylko zresztą polskich, które z pewnością na to miano zasługują, ale Zabić księdza absolutnie nie. Naprawde poruszające dzieło. Polecałabym wielbicielom filmów Agnieszki Holland.

ocenił(a) film na 1
Queen_Margott

Totalne dno !
Obejrzałem niedawno ten film na Polsacie albo TVN-ie. Jest bardzo mało realistyczny! Nie wzbudza we mnie jakich kolwiek emocji! Naprwdę nie ma czym tu się zachwycać...?

torgal

to bardzo dobrze, że nie jest dla Ciebie realistyczny. To znaczy, że żyjesz w wolnym kraju :). Starsze pokolenie powie Ci, że właśnie tak ludzi prześladowano.

ocenił(a) film na 6
kaczor_78

"Totalne dno" to gruba przesada. Ale faktycznie film jest jest mało realistyczny i uproszczony. Stan wojenny wręcz fałszywie pokazany jeśli chodzi o fakty(nie było innych ofiar śmiertelnych ni z 'Wujka'). Z drugiej strony 'Zabić księdza' trzeba było kręcić we Francji za co należy się uznanie, ale na pewno można było zrobić lepszy film.