Początkowo, gdy film miał reżyserować Gore Verbinski, w filmie mieli zagrać Chloë Sevigny i Ed Harris.
David Fincher, Gore Verbinski, Lasse Hallström, Miloš Forman i Cameron Crowe byli kandydatami na reżysera filmu.
Początkowo Spielberg w roli Franka Abagnale'a Juniora widział Johnny'ego Deppa.
Kiedy reżyserem filmu miał być Gore Verbinski, rolę Carla Hanratty'ego miał zagrać James Gandolfini. Opóźnienia w realizacji produkcji spowodowały jednak, że aktor musiał wrócić na plan serialu "Rodzina Soprano".
Isla Fisher kandydowała do roli Brendy Strong.
Oficer FBI, który ściagał Franka nazywał się naprawdę Sean O'Riley.
Gdy rodzice Franka są u dyrektora jego matka pali papierosa. Gdy wypuszcza dym następuje zmiana ujęcia i nagle ów dym znika.
Gdy Frank wraca do USA, widać że pod głową ma małą poduszkę. Widzimy jak wyciąga ją w jednym ujęciu, po czym w następnym robi to raz jeszcze.
Kiedy ojciec Franka otwiera prezent w restauracji, widać jak odkłada wstążkę po swojej prawej stronie. W następnym ujęciu znajduje się ona po lewej stronie, a samo pudełeczko wielokrotnie zmienia położenie między ujęciami.
Podczas tańca rodziców głównego bohatera, plama z wina na dywanie zmienia swoje położenie.
Kiedy Frank przymierza garnitur, na rękawie widnieją 2 paski. Następnie, gdy idzie ulicą, paski są 3.
System przeciwpożarowy w szpitalu jest z późnych lat 80. i wczesnych 90.
We francuskim więzieniu w 1969 r., Hanratty ma podnoszony miniparasol. Ten typ parasolek pojawił się pod koniec lat 70.
Kiedy Frank poznaje Lucy w szpitalu po raz pierwszy, widzimy na ścianie szary system alarmowy firmy „NOTIFIER”. Są to cyfrowe systemy alarmowe, wprowadzone w 2000 roku, a film rozgrywa się w latach 60-tych.
Kiedy Frank i jego ojciec idą do banku „Chase Manhattan”, w tle widzimy aptekę „Duane Reade Drug Store”. Ta firma powstała w 1998 roku, a film rozgrywa się w latach 60-tych.
W scenie kiedy Hanratty jest w magazynie we Francji, mówi Frank’owi, że na zewnątrz czeka na niego 20-stu oficerów policji. Po tych słowach usta Hanks'a dalej się poruszają mimo, że nic nie słychać.
Siostra w szpitalu nosiła naklejany aparat korekcyjny, w tamtych czasach nie było takich aparatów. Jedyne dostępne aparaty korekcyjne owijały zęby specjalnymi paskami.
Kiery Hanratty wcisnął przycisk „Stop” w drukarni, z maszyny prasującej druk i papier zaczęły wylatywać małe czeki. W tamtych czasach do maszyn prasujących używano dużych zwojów papieru, a dopiero po sprasowaniu można było z niego wycinać.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Montrealu, Quebecu (Kanada), Altadenie, Burbank, Compton, San Pedro, Downey, Los Angeles, Ontario, Pasadenie, Santa Ana, na wyspie Alcatraz (Kalifornia, USA), w Orange (New Jersey, USA), Nowym Jorku i Yonkers (Nowy Jork, USA).
Wnętrza lotniska w Miami tak naprawdę były kręcone w starym terminalu w Ontario (Kalifornia, USA).
Scena aresztowania Franka była kręcona na Place Royale w Quebecu (Kanada). Kościół w tle to Notre-Dame-des-Victoires, a na środku placu znajduje się popiersie Ludwika XIV.
Sceny z udziałem Jennifer Garner były kręcone przez jeden dzień.
Film, jaki główny bohater ogląda w kinie, to "Goldfinger" z 1964 roku.
Odcinek serialu "Perry Mason" (1957), który ogląda Frank Abagnale Jr nosi tytuł "The Case of the Jealous Journalist" i pierwszy raz został wyświetlony 24 czerwca 1961 roku.
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 11 lutego 2002 roku, a zakończyły 4 maja tego samego roku.
W filmie Frank i jego ojciec spotykają się jeszcze kilkakrotnie od czasu rozwodu rodziców fałszerza. W rzeczywistości podczas rozprawy rozwodowej Frank uciekł z sądu i już nigdy nie zobaczył ojca.