PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39936}

Wojownicy

The Warriors
1979
7,1 4,9 tys. ocen
7,1 10 1 4863
7,4 14 krytyków
Wojownicy
powrót do forum filmu Wojownicy

Kiepsko

ocenił(a) film na 4

Obejrzalem film dla sceny "warriors come out and play yay", ktora mnie zaintrygowala. Sam film natomiast głupiutki :) Wiem że to swego rodzaju bajka/komiks, ale nawet jak na bajkę było bardzo idiotyczne - te kretyńskie kostiumy i przewidywalność.

Cały film zastanawialem sie, czemu po prostu nie zdejma tych kamizelek i nie poszukaja normalnych ubran, nie wtapia sie jakos w tlum.

ocenił(a) film na 9
ho13k

Spójrz na rocznik, 1979. Film był przewidywalny dlatego że naoglądaliśmy się wszyscy dzisiejszych filmów, i znamy na pamięć takie motywy. Nie można tego uznać za minus, bo to nie te czasy.


Też myślałem że w końcu się przebiorą no ale przecież nie mieli pieniędzy, gnata, a na ulicach panowały gangi i policja która każdy tego wieczora chciała złapać, więc również ciężko to minusem nazwać.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

oni nie mogli się przebrac bo to by była oznaka tchórzostwa, strój był ich wyznacznikiem, wizytówką, dlatego nie mogli z niego zrezygnować nawet jeśli oznaczałoby to kłopoty, to była kwestia honoru i dumy, jest to dokładnie przedstawione w scenie gdy ta dziewczyna chce dostać jedną z ich kurtek w zamian za bezpieczne przejście przez dzielnicę, a oni mówią "f*ck you"

ocenił(a) film na 9
Larionov

Otóż to. :)

ocenił(a) film na 7
ho13k

Przecież była scena w filmie, w której proponowali im zdjęcie kamizelek i przejście jako cywile. Nie chcieli się jednak zrzec swoich barw, byłoby to równoznaczne z tchórzostwem.

Mnie jedynie trochę drażniło, że za dużo biegali. Na plus zdecydowanie klimat.

ocenił(a) film na 8
Kung_Fu_Master

Jedynie dziewczyna zdobyła jakiś sweterek

ocenił(a) film na 8
ho13k

Noszenie barw czy to kiedyś czy to dziś napawa dumą i honorem. Nie ma bata że prawdziwy członek zrzeknie się barw. Dla ciebie było to idiotyczne, jednak prawidzwe, bo tak jest.