PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196107}

W drodze

On the Road
6,0 22 tys. ocen
6,0 10 1 22137
5,0 19 krytyków
W drodze
powrót do forum filmu W drodze

Witam. Zauważyłem że film zawiera ciekawy koncept, a mianowicie historia choć dzieje się w latach 50-60 (dokładnie nie jestem pewny tego okresu - poprawcie śmiało
:)), stroje i stylizacja głównych bohaterów odzwierciedla obecną modę i styl. Wg mnie reżyser chciał przez to wyrazić że wolność, poszukiwanie marzeń jest wolna od ram
historycznych i zmian obyczajowych a więc może się wydarzyć w każdym momencie. Nie wiem czy dobrze to zinterpretowałem ? :/ Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
j00zef

Końcówka lat 40-tych.

j00zef

Stylizacje jak najbardziej oddają klimat końcówki lat 40-tych. Myślę, że dobra ta Twoja interpretacja, chociaż niekoniecznie trzeba się tu doszukiwać głebszych znaczeń. Moda wraca. Obecnie odzwierciedlenie niemal każdej dekady znajdziesz w stylizacjach na ulicy ;)

sandramill

Sandramill-Otóż to. Tym bardziej, że bohaterowie są bardzo wyzwoleni... Mam z tym filmem taki proble, że po prostu nie da sie oddac klimatu ksiązki obrazem, to tak jak z Lolitą, kiedy czytasz jest genialnie, a film jest tylko... ot film.

ocenił(a) film na 7
j00zef

nie sądzę, aby był to zamysł reżysera. film jest ekranizacją powieści, której akcja dzieje się właśnie na przełomie lat 40 i 50, stąd te stroje