PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=521206}

W ciemność. Star Trek

Star Trek Into Darkness
7,1 85 tys. ocen
7,1 10 1 85046
6,3 23 krytyków
W ciemność. Star Trek
powrót do forum filmu W ciemność. Star Trek

Pytanie nowicjusza

ocenił(a) film na 10

Będąc z młodszego pokolenia nie rozumiem fascynacji moich rodziców nad starszymi częściami, ale po zwiastunie bardzo mnie zainteresowało. I stąd moje pytanie : To jest kontynuacja i powinnam obejrzeć wcześniejsze części ? Czy też od tego mogę zacząć przygodę ze Star Treck'iem ? Pomóżcie mi się zdecydować

ocenił(a) film na 6
sweetgirl_fw

Nie, to nie jest kontynuacja a osobna opowieść. Można śmiało oglądać bez znajomości reszty uniwersum, która jednak od tych dwóch nowych filmów dość znacząco się różni.

P.S."Star Trekiem"

ocenił(a) film na 10
sweetgirl_fw

Na pewno powinnaś zobaczyć star trek z 2009 roku, ten z 2013 jest jego kontynuacją. Natomiast star trek z 2009 i 2013 bazują na serialu star trek the original series i 6 filmach od 1979 roku do 1991. Występują ci sami bohaterowie ( oczywiście inni aktorzy). Jeśli chcesz lepiej wczuć się w ten niesamowity klimat i zdobyć wspaniałe doświadczenie to polecam obejrzenie w/w filmów. Seria jest tego warta. Polecam!

sweetgirl_fw

W zasadzie w 2009 pokazano nam jakby wytwarzanie się nowego uniwersum-wszechświata co spowodowało, że te filmy mogą w fajny sposób być na nowo pokazane, może jakieś seriale zrobią fajne.

ocenił(a) film na 9
sweetgirl_fw

zaczynamy zabawę od dojścia do "kapitanatu" statku Kapitana Kirka i potem możesz lecieć wszystko po kolei, ale ręce moga opaść gdy zacznisz od początku, przepaść w efektach tego co jest a co było może zdołować, dlatego bardzo ubolewam że nie zaczęli od "po Picardzie", a dzisiaj oglądałem "Nemesisa-a" ,ach ....... Enterprise w naprawie, Date-y nie ma, kurcze .... co będzie dalej .........widać że Abrams robi to dla kasy, nie czuje klimatu sagi ......

ocenił(a) film na 6
sweetgirl_fw

Proponowal bym zebyś zaczeła od Gniewu Khana - to ladnie wprowadzi Cie do Stratreka z 2009 roku. Osobiscie tak pokazalem mojej dziewczynie i mimo ze Gniewem Khana nie byla moze zachwycona to w Startreku z 2009 roku duzo lepiej sie odnalazla i mam wrazenie ze duzo lepiej jej sie podobal niz gdyby miala go obejrzec bez zadnego kontekstu (szczegolnie ze jest troche odnosni wlasnie do Gniewu Khana w filmie z 2009r :) )