PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103905}

Utajona furia

Silent Rage
5,6 1,2 tys. ocen
5,6 10 1 1172
6,0 2 krytyków
Utajona furia
powrót do forum filmu Utajona furia

Ni to horror, ni to film akcji, trochę dziwne połączenie, ale jakoś wyszło. Są sceny jak z
rasowego shlasera, ale i takie jak z kina klasycznego kino akcji. Film zaczyna się
charakterystycznie, jak w latach 70 - bez wstępu, tylko od razu zaczyna, jakby w środku akcji. Ale
to mało ważne. Zdecydowanie za dużo jest pseudonaukowego gadania i dłużących się sen w
laboratorium, one nic nie wnoszą, a spowalniają akcję. Samych scen akcji nie jest za wiele -
prócz morderstw i drobnej strzelaniny na początku nie ma nic większego. Jest tylko zbiorowa
scena walki w barze i jest cholernie dobra! No i ta finalna, również spaniała. Napięcie jest
niezłe, owszem, wiele razy można się podnieść z wrażenia, ale są też sceny nużące. Film
wygląda jak nagrany w latach 70 - pełno charakterystycznych zabiegów jak z tamtego okresu -
jak już mówiłem, brak wstępu, muzyka choć potęgująca napięcie to jest to głównie wycie i
wysokie dźwięku, rozgłaszane, a sporo mocniejszych scen działo się poza kadrem. Całkiem
nieźle wypada tytułowy badass i Chuck Norris bardzo dobrze gra! Jego postać była
najciekawsza z całego filmu i najlepiej zagrana, choć główny antybohater też daje radę. Film
posiadam na kasecie video od ITI.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

A nie wydaje ci się że w tym filmie jest słaby budzet ,przez to cieżko go się ogląda ?

ocenił(a) film na 7
bradock

Nie, jest przyjemny dla oka.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Fajnie z kims popisać co dobrze zna się na filmach tak jak ty kolego ! No i też jak ty uwielbiam Chucka ! Bedziesz coś w najbliższym czasie oglądał jeszcze z nim ?

ocenił(a) film na 7
bradock

Jak będzie w TV to pewnie tak. Dzięki, a Chucka lubię bo to bohater mojego dzieciństwa, na nim się wychowałem i dalej mnie jarą filmy z nim, a nie jakieś durne kawały. Najbardziej mnie wkurza, jak ktoś nie widział żadnego filmu z Chuckiem, nie zna przebiegu jego kariery i osiągnięć, ale zbija się z niego, albo ma się za znawcę bo zna wiele beznadziejnych kawałów na jego temat.

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

jarają*

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Zgadza się .Dla mnie też Chuck to bohater z dzieciństwa ,wychowałem się na filmach jego i nadal lubię je oglądać .Co do kawałów o Chucku to też na początku mnie to denerwowało i wkurzało ale potem stwierdziłem że Chuck to legenda kina akcji i symbol lat 80 i nikt i nic tego nie zmieni .A ogladałeś z Chuckiem ,,Inwazja na U.S.A ?

ocenił(a) film na 7
bradock

Tego jeszcze nie, ale ten film bardzo często w TVN leci, więc jak tylko będzie to obejrzę, tak samo "Mściciela z Hong Kongu".

użytkownik usunięty
Goro_Gondo

a co do filmu, ma to na jakiej kasecie go posiadasz??
mówisz o filmie,a nie o wydaniu vhs,i ni tak z gruchy wyjeżdżasz z iti
też to mam, no i co??:P

ocenił(a) film na 7

No i nic nie powinno cię to obchodzić, przestań odpisywać na moje tematy, niektóre mają z rok, a ty dalej je odkopujesz. Z resztą według ciebie jestem oszustem (mimo, że nic ci nie sprzedawałem i nie miałem z tobą żadnych interesów) to po co ciągle mi odpowiadasz.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Widziałeś coś ostatnio nowego z Chuckiem ? Ciągle polecam ci ,,Kod Milczenia ,, z nim .Naprawdę dobre kino akcji ,dla mnie lepsze niż te całe bajkowate ,,Delta Force ,, A tutaj na zachetę kilka ciekawych ujeć z filmu : http://www.youtube.com/watch?v=Daj0sF2KP3Y

ocenił(a) film na 7
bradock

No mam zamiar niedługo obejrzeć, ale dostałem sporą dostawę kaset i narazie je przeglądam i jeszcze mi zejdzie nad nimi.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

A masz ,,Kod Milczenia ,, na VHS ? W sumie na VHS został on wydany pod nazwą ,,Zmowa Milczenia ,, i pod takim tytułem leciał on w telewizji ,głównie na TVN ale to dawno .

ocenił(a) film na 7
bradock

Niestety nie mam. Widziałem na internecie wersję TVrip, więc może ściągne jeśli go nie wyemitują. A ostatnio na pewno go nie było, bo nagrywałem filmy z Chuckiem (te stare) wszystkie i nie nadawali.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Raczej go nie nadadzą ,ostatni on leciał chyba w 2009 roku na kanale NfilmHD .W normalnej telewizji w 2000 roku na Polsacie .Nie rozumiem dlaczego ?

ocenił(a) film na 7
bradock

O właśnie w sieci rip chyba z Nfilm jest, albo z MGM, nie pamiętam już.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Z tego i z tego jest .Jest także wersja DvDrip ,obraz super a tłumaczenia właśnie z tych kanałów .Wiem bo sam taką posiadam .

ocenił(a) film na 7
bradock

To już wolę TVripa. Z resztą zobaczy się.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Ok ,zaś jak zobaczysz to napisz do mnie ,jak ci się film podobał .Lubię twoje takie minirecenzje ,fajnie je opisujesz filmy .

ocenił(a) film na 7
bradock

Ok, jak z Chuckiem coś będę oglądał to napiszę ci. Ja te kasety co mi doszły wszystkie zobaczę, to potem parę z Chuckiem filmów obejrzę sobie z tych które mam (serie Missing in Action i może coś jeszcze) i możliwe, że ściągnę ten "Kod Milczenia". Dzięki, wiesz staram się pisać tak, żeby nie nudzić, ale też nie streścić mojej opini do jednego zdania.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Ok .to miłego seansu .

ocenił(a) film na 7
bradock

Dzięki. Pozdrawiam ;)