PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015105}
6,3 28 421
ocen
6,3 10 1 28421
6,6 17
ocen krytyków
Uśmiechnij się
powrót do forum filmu Uśmiechnij się

Dawno nie włączyłam na chybił trafił czegoś tak świetnego. I nie pamiętam kiedy ostatnio tak podskoczyłam ze strachu XD dobre jump scare'y. Szczególnie ten przy końcu filmu. Trzyma w napięciu (Czy to się dzieje naprawdę czy może ktoś zaraz się do mnie przerażająco uśmiechnie?) Poza tym - głęboki przekaz o tym jak ludzie zmagający się z problemami często bywają niewysłuchani przez swoich najbliższych, a ponadto potrafią oni także umniejszać, nie wierzyć w żadne słowo.
Zakończenie było dość przewidywalne (śmierć głównej bohaterki), bo horrory nie mają szczęśliwych zakończeń, ale i tak zaskoczyło. Ta ogromnie przerażająca scena gdy demon opanował ciało Rose! Ale także to co zrobił ten policjant nie wydaje się do końca sensowne - sam doszukał się schematu, który powtórzył się tak wiele razy. Wiedział że ona jest następna - a i tak za nią pędził. Może myślał że da radę ją uratować? Może przemawiała przez niego miłość?
Chciałabym żeby powstała druga część, w której zostałoby to pokazane z jego perspektywy (może jest osobą która w końcu na zawsze złamała ten schemat?)
To "pierwsze" zakończenie było niesamowicie uspokajające i miałam ogromną nadzieję że to już jest koniec. Że to mogło być aż tak "proste". Swoją drogą raczej nie było, bo główna bohaterka musiała zmierzyć się z demonami przeszłości, swoją traumą i poczuciem winy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones