PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31470}

Tron we krwi

Kumonosu jô
7,9 21 395
ocen
7,9 10 1 21395
8,6 20
ocen krytyków
Tron we krwi
powrót do forum filmu Tron we krwi

... mi dostrzec w filmach Kurosawy tego co zachwyca mnie, wręcz zdobywa, w produkcjach Kobayashiego. "Siedmiu samurajów", "Rashomon" i teraz "Tron we krwi", to filmy na pewno rewelacyjne, a warsztat w nich iście mistrzowski. W powyższym dziele Kurosawy na pewno zachwycają sceny leśnych spotkań z duchami, a już na pewno - i tutaj na kolana - powala scena śmierci głównego bohatera. Ale tak jak w poprzednich filmach Kurosawy, brakowało mi przede wszystkim zdjęć z Kobayashiego, u którego w połączeniu z dźwiękiem/muzyką dają miażdżący efekt; wszystko tak pięknie się tam łączy, że przez film czuję, że niemal przepływam. Produkcje Kurosawy zbyt przypominają filmy kina Zachodniego, co zabija klimat i specyfikę dalekowschodniego kina. Można napisać, że u Kurosawy wdziera się brak wyróżniającej filmy Kobayashiego pedantyczności; od czasu do czasu mam wrażenie, że przechodzi przez film "cichy chaos". Trzeci film Kurosawy i wciąż żaden nie był lepszy niż dwa, które obejrzałem Kobayashiego. To daje mi przeczucie, że dowolny następny film Kobayashiego przeze mnie obejrzany też będzie lepszy niż te Kurosawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones