PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31470}

Tron we krwi

Kumonosu jô
7,9 21 395
ocen
7,9 10 1 21395
8,6 20
ocen krytyków
Tron we krwi
powrót do forum filmu Tron we krwi

Genialny film

ocenił(a) film na 9

Film jest po prostu świetny.
Niestety podkład muzyczny sprawił że moje uszy krwawiły, czy ktokolwiek może mi powiedzieć
dlaczego Kurosawa nie mógł zatrudnić muzyków do udźwiękowienia filmu? Nie rozumiem
dlaczego muzyczne dopełnienie dzieła brzmi jakby ktoś robił spirometrię na flecie :(

ocenił(a) film na 9
Mikz

A może taki był właśnie zamysł reżysera? By film był taki surowy i jakby to powiedzieć - szorstki i hardy. Według mnie muzyka, czy oprawa dźwiękowa jest bardzo dopasowana i nic bym w niej nie zmienił.

ocenił(a) film na 9
deserving

Rozumiem że taki był zamysł, wydaje mi się że Kurosawa musiał celowo zatrudnić miechy kowalskie i cep do tworzenia podkładu. W pewien sposób to pasuje, jednak jest w moim przekonaniu zbyt surowe i nieprzyjazne dla ucha. Mi osobiście trochę w odbiorze filmu przeszkadzało.

ocenił(a) film na 8
Mikz

Muzykę stworzył Masaru Sato, jeden z najlepszych japońskich kompozytorów filmowych...
Wg. mnie też są to nijakie dźwięki, jednak działają na film, a tu o to chodzi, nie?

ocenił(a) film na 9
Uknek

W sumie racja.

ocenił(a) film na 8
Mikz

Zgadzam się z Tobą w "setce". U Kurosavy często mamy delikatnie mówiąc specyficzny, arytmiczny podkład muzyczny, ale to co jest w tym filmie było ciężkie. A film super.

Mikz

jest to wzięte z tradycji teatru no, w takiej formie utrzymany był cały film

ocenił(a) film na 8
Mikz

mnie urzekły kostiumy. Chciałbym je zobaczyć w kolorze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones