PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766324}

Trans-Pecos

Transpecos
5,2 870
ocen
5,2 10 1 870
Trans Pecos
powrót do forum filmu Trans-Pecos

Przypominam sobie służbę wartowniczą w woju, podczas której niiic się nie działo, ale teoretycznie mogło się zadziać... Tu strażnicy graniczni również głównie się nudzą, ale wszystko do czasu. Akcja toczy się w swoim nieśpiesznym tempie, ale jeśli widz się do niego przyzwyczai i wciągnie , to film daje się obejrzeć. Bez fajerwerków, efektów, niskobudżetowy, mnie się podobał, na 6.

ocenił(a) film na 6
jjarek_filmweb

niezly, choc kolejny tegoroczniak poruszajacy podobne klimaty (granica usa-meksyk i problemy z tym zwiazane) - The Hollow Point znacznie lepszy

ocenił(a) film na 6
miko1980

Dzięki za namiar , poszukam.

jjarek_filmweb

Oj strasznie moglo sie dziac na warcie we woju,pijane malolaty zza plotu i co jeszcze groźnego?

ocenił(a) film na 6
miarara

Najpierw nawbijają Ci do głowy regulaminów, potem nastraszą opowieściami jak to cyganie przyszli i poderżnęli wszystkim gardła, w międzyczasie trepostwo i nie tylko gnębi na różne sposoby... Potem wyślą w sam środek zadupia do pilnowania bunkra z amunicją , bronią lub ... ziemniakami... Niektórzy fisiowali, strzelali na oślep słysząc jakieś odgłosy w krzakach, lub strzelali sobie w łeb. Niby nic się nie działo, ale mogło, i to nieraz był wystarczający powód do dziwnych zachowań.

jjarek_filmweb

Przepraszam,nie pomyślałem,że faktycznie można było zfisiować od tego.To ja chyba byłem na wczasach,a nie w wojsku w 2003 roku :D

ocenił(a) film na 6
miarara

1990-92 , i trafiłem na okres przełomu - zmiany ustroju, gdzie stare porządki zaczęły zanikać, ale nie do końca... Powiem tylko że w czasie mojej początkowej służby w ciągu pół roku wypuszczono do cywila tych co przyszli do marynarki na 3 lata po ok 2,5 roku służby, tych co przyszli na 2 lata po 2 latach, tych co przyszli na 2 lata ale pobór (3 mies.) później po 1,5 roku... Parę miesięcy później odesłano do cywila cały duży pobór tych co na 1,5 roku o prawie 6 miesięcy wcześniej z powodu braku pieniędzy na utrzymanie wojska (to był oficjalny powód). Trudny do ogarnięcia burdel, a mało tego na kompanię przydzielono wszystkich z flotylli którzy mieli dosługę za areszt. Także wspomnienia z wojska w moim wydaniu są bardziej z "Krolla" niż z "CK dezerterzy". Ale jak słyszałem opowieści z lat 70- i 80-ych i mówiłem o swoich, to komentowano że byłem w przedszkolu... Pozdrowienia ;-)

jjarek_filmweb

To rzeczywiście ciekawiej ;)
Pozdro.

jjarek_filmweb

Temat z dupy. Gratuluję

ocenił(a) film na 6
babella

Tyle z tego zrozumiałaś ... Gratuluję pomyślunku .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones