PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656893}

Tragedia na przełęczy Diatłowa

The Dyatlov Pass Incident
5,6 16 tys. ocen
5,6 10 1 15673
4,5 2 krytyków
Tragedia na przełęczy Diatłowa
powrót do forum filmu Tragedia na przełęczy Diatłowa

Pierwsze zdjęcie w galerii to chyba jakis strasznie niefortunny spoiler!

użytkownik usunięty
MyNameIsDeath

Z drugiej strony, pozostałe dwa zdjęcia (czyli w sumie trzy) utrzymane w tym klimacie zupełnie nijak mają się do całego filmu. W filmie te kadry i tak wyraźne ujęcia po prostu nie występują. :) Nie wiem skąd oni je wzięli, z "making of" czy z jakiejś wersji reżyserskiej.


Nie mniej, byłbym 1000% za tym, by te grafiki z galerii usunąć.

ocenił(a) film na 6

Ja byłbym za tym, żeby usunęli je zanim je zobaczyłem :P, bo samego filmu dotąd nie oglądałem. Teraz nawet nie wiem czy warto skoro po grafikach domyślam się istotnych rozwiązań fabularnych... Ech.

użytkownik usunięty
MyNameIsDeath

Zgłosiłem grafiki w opcji raportowania jako spoiler, bo nie wiem co jeszcze mogę z nimi zrobić.

Tak czy inaczej film możesz obejrzeć choćby dla samego budowania napięcia i atmosfery filmu o górach.
Powyższe trzy screeny i tak nie wyjaśniają niczego w sprawie incydentu Diatlova, ani nic fundamentalnego w fabule (bo ta jest stosunkowo skęcona :P a jak widać po forum, więcej na nim domysłów i spekulacji niż twardych, obiektywnie obserwowalnych spostrzeżeń dotyczących filmu).


:)

ocenił(a) film na 6

To mi poprawiłeś humor, myślałem, że wszystko już wiem o zakończeniu ;) Chętnie obejrzę.

użytkownik usunięty
MyNameIsDeath

Ciesze się i w takim razie, mimo wszystko, fajnego seansu! :)

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Zobaczenie grafik nie ma najmniejszego znaczenia.
Film jest po prostu wybitnie słaby. Found Footage zawodzi jako podgatunek w zasadzie zawsze (szczególnie po niezasłużonym sukcesie PA). Fabuła jest skopana i na siłę udziwniana poprzez dodawanie elementów któe nie tylko z niczego nie wynikają, ale w gruncie rzeczy nie mają jakiegokolwiek związku z czymkolwiek co było wcześniej bądź później w filmie, aktorstwo jest tragiczne, kwestie technicznie jak to w found footage mierne. Nie marnuj czasu ;)

ocenił(a) film na 6
Dealric

Skoro uważasz, że found footage zawsze zawodzi i odradzasz mi "Tragedię...", to ją zobaczę :P nie żebym był złośliwy, ale taki "[REC]", przykładowo, był filmem rewelacyjnym i jeśli tego nie zauważyłeś, to... powinieneś obejrzeć go jeszcze raz ;)

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Powinieneś zauważyć, że nie napisałem "zawsze", napisałem "w zasadzie zawsze" i Rec jest jednym z może 4 horrorów które uważam za wyjątek od tej reguły.
Dodatkowo napisałem także, że tyczy się to przede wszystkim filmów stworzonych po PA, a Rec wyszło przed PA.

ocenił(a) film na 6
Dealric

To fakt. Btw, pozostaje nam liczyć na to, że "REC: Apokalipsa" okaże się lepszy niż "trójka".

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Biorąc pod uwagę kierunek w którym seria dotąd zmierzała wątpię by była na to jakaś szansa.
Siłą Recu było to, że wtedy found footage było w horrorze wykorzystywane rzadko, postawiono na realizm, na zżycie z bohaterami. Z każdą kolejną częścią odcinano się od tego na rzecz tanich chwytów.

ocenił(a) film na 6
Dealric

Czwarty "REC" zostal wyrezyserowany przez Jaume Balaguero (nie przez Paco Plaze - jak trzeci), a to calkiem zdolny tworca, na pewno bardziej utalentowany z tego duetu. Pojawia sie swiatelko w tunelu.

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Dostałem powiadomienie, że coś mi odpisałeś, tyle że nie widzę żadnego postu. Także nie wiem czy tak czy nie.

W każdym razie zobaczyłem trailer 4 rec i prezentuje się lepiej niż 3, ale z drugiej strony mam wrażenie, że pół filmu zaczerpnięto z serii RE.

ocenił(a) film na 6
Dealric

Czwarty "REC" zostal wyrezyserowany przez Jaume Balaguero (nie przez Paco Plaze - jak trzeci), a to calkiem zdolny tworca, na pewno bardziej utalentowany z tego duetu. Pojawia sie swiatelko w tunelu.

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Może odratuje film, ale i tak łatwo odnieść wrażenie, że to już wyłącznie odcinanie kuponów.