PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709354}
6,7 5 745
ocen
6,7 10 1 5745
6,9 12
ocen krytyków
Timbuktu
powrót do forum filmu Timbuktu

6/10

ocenił(a) film na 6

Niestety ale dla mnie tylko niezły... jakiś po prostu taki nijaki... oglądałem już wiele filmów w podobnym klimacie... ten wpada dosyć słabo... historia ok ale niczym nie zaskakuje, niczym nie porusza... Szkoda.

ocenił(a) film na 6
reptile2006

Dosłownie takie same odczucia... Ta nominacja to pewnie tylko ze względu na świeżość tematu i zwrócenie uwagi na wagę problemu, bo sam film szału nie robi.

ocenił(a) film na 6
reptile2006

Film faktycznie o ciekawej tematyce jednak czegoś w nim zabrakło. Akcja jak dla mnie trochę zbyt powolna, chwilami zamiast skupiać się na filmie zaczynałam myśleć o czymś innym. Większego wzruszenia też nie odczułam.

reptile2006

podałbys tytuły filmów o podobnej tematyce / gatunku ? cos takiego niekomercyjnego gdzie mozna zobaczyc od wewnatrz inne kultury, tradycje swiat itp ? pozdrawiam

paterro

Chłopiec z latawcem
Beasts of No Nation

ciekawe książki:
Mapy dla zagubionych kochanków - o próbie odnalezienia się pakistańskich emigrantów w rzeczywistości współczesnego Londynu, o narzuconych normach kulturowych, tradycji i próbie walki z nią, próbie wtopienia się, przystosowania do "naszego" świata.
Jaskółki z Kabulu - bardzo smutna opowieść o podobnym wydźwięku jak film "Timbuktu", ale znacznie bardziej przejmująca
Tysiąc wspaniałych słońc - powieść autora Chłopca z latawcem, spojrzenie na wojnę, na prawa szariatu z punktu widzenia kobiety. Wstrząsająca.

waleczny_kurczak_III

Mały spoiler Beasts of No Nation z Ebrą w roli głównej jest o klasę lepszy od Timbuktu, Temat dzieci żołnierzy też się pojawiał wcześniej ale ta konkretna produkcja naprawdę wciąga i film ogląda się świetnie a Timbuktu ,tematyka bardzo na czasie ,potencjał był spory a film jest rozwlekły a czasami wręcz nudny,raz oglądnąłem i więcej nie powrócę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones