PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612790}
8,1 585  ocen
8,1 10 1 585
The Last Lions
powrót do forum filmu The Last Lions

Historia dość bliska memu sercu ze względu na moją własną matkę, która samotnie
walczyła o nasze przetrwanie. W tym filmie poza ukazaniem smutnego obrazu lwicy, która ze
wszystkich sił próbuje utrzymać przy życiu swe młode nie wnosi nic, co można by nazwać
nadzieją. Jakoś mnie ubodła scena, w której zostawiła swoje młode, gdy nie mogło już
poruszać nogami. Wiem, że to instynkt i że spisywanie na straty w przypadku tak poważnych
ran to naturalna kolej rzeczy, ale mimo mojego zwykłego braku uczuciowości płakałam jak
bóbr. Wspaniały dokument i słusznie należy mu się jak najwyższa ocena, ale jakoś po tych
nieprzyjemnych scenach ''skreśliłam'' go z mojej listy filmów, do których lubię wracać. Mimo
wszystko wolę filmy takie jak ''African Cats'' albo ''White Lion'', które wnoszą choć trochę
nadziei na koniec. Wiem, życie to nie bajka.

ocenił(a) film na 8
Mukada_Arma

Przecież masz tu trochę nadziei na koniec, odnalazła swoje dziecko i została przywódczynią nowego stada. .... i żyli długo i szczęśliwie:)

Dareios

Może i masz rację, ale nadal mam zakodowany obraz tego filmu jako okropnie smutny.

I może nie ma to nic wspólnego z tematem, ale chyba gdzieś widziałam już ten nick i to nie był fw. Kafe?

ocenił(a) film na 8
Mukada_Arma

Niestety to nie ja :) Mnie tam nie było.

Dareios

27 lat, stary facet, poryczałem się jak dziecko, kiedy lwica pozostawiła młode z przetrąconym kręgosłupem :|

ocenił(a) film na 10
pinfkloyd

Ja to kilka razy plakalem na tym filmie ten sam wiek :P

ocenił(a) film na 8
X_23

Scena z tym sparaliżowanym lwiątkiem była naprawdę smutna.To był chyba pierwszy raz kiedy się wzruszyłem oglądając dokument.

ocenił(a) film na 10
timcer

Prawdę mówiąc dziwiłam się, że nie dobiła tego malucha. Przecież i tak musiała zdychać z głodu. A koniec piękny. Jakby ze scenariusza filmu fabularnego, a nie dokumentalnego...
Swoją drogą podziwiam bawoły, nie pamiętam innych roślinożerców, które tak stawiałyby się lwom.

ocenił(a) film na 10
thasma

bawoły afrykańskie to są naprawdę niezłe zawadiaki, są bardzo groźne, raniony bawół potrafi tropić myśliwego i zaatakować, lwy nie mają z nimi łatwo, zresztą w filmie było pokazane że dopiero z 6 lwic mogło sobie dać radę.

Mukada_Arma

Co się stało z tym sparaliżowanym lwiątkiem ? :( wyłączyłam w momencie gdzie ten maluch się czołgał do tej matki gdy odchodziła .Dalej już się rozpłakałam i wyłączyłam :(

ocenił(a) film na 10
monia1307

bardzo dobry film, smutny i wzruszający, ale właśnie taki powinien być. Zdjęcia miażdża wszystko co do tej pory widziałem, genialna narracja daję 10 gwiazdek.
bardzo lubię lwy, pasjonują mnie te zwierzęta, chyba najlepszy film w gatunku jaki widziałem

Mukada_Arma

No tak , tylko czy szczesliwie ocalone lwiatko przezylo ?Z tego co wiem samce lwow z potomstwem innym niz swoje obchodzii sie bezlitosnie ,samicy udalo sie zdomilowac inne lwice i uchronic swoje lwiatko , ale jak wygladala konfrontacja ze samcami! :(

dlugi_11

Przeżyło, dziś ma 2 lata i radzi sobie.

Siria

Siria !Dzieki ! :)