PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480646}
3,5 123
oceny
3,5 10 1 123
The Dunwich Horror
powrót do forum filmu The Dunwich Horror

Po kiego wała kombinują z fabułą utworów Lovecrafta, tak jakby zrobienie filmu chociaż w 90% odpowiadającemu wydarzeniom z opowiadania było przeszkodą nie do ominięcia. Ok. w "Re-animatorze" wszystko się świetnie udało, a "From Beyond" jest jednym z lepszych horrorów jakie widziałem, ale może by tak dość pieprzenia fabuły i zrobić film na podstawie czegoś Lovecrafta, który naprawdę trzyma się pierwowzoru.

ocenił(a) film na 3
klajsterbelej

Filmu nie widziałem, ale takie pytanie mam do ciebie. Na prawdę sprawiło by ci przyjemność obejrzenie tego samego co już czytałeś? Zresztą język literatury i język filmu to dwie różne sprawy i niektórych rzeczy nie da się przenieść na ekran. Ja tam wolę gdy jest dużo zmian w stosunku do pierwowzoru, wtedy scenarzyści mogą się wykazać pomysłowością, a ja mogę obejrzeć coś nowego i innego niż to co wcześniej czytałem.

ocenił(a) film na 1
Lucky_luke

No cóż, miałem trochę podniesione ciśnienie jak to pisałem ,więc wybacz... :)
Tak na serio- wprawdzie z reguły wolę, jak scenarzyści się trzymają książki, bo z kombinowaniem to różnie bywa- jednak były filmy, gdzie sporo pozmieniano, a są uznawane za klasykę, jak np. "Lśnienie" czy "Reanimator", i wciąż takowe powstają. Tu nie chodzi tyle o to, że twórcy filmu muszą się trzymać książki, ale jak już coś zmieniają, to niech robią to z głową. Jednak naciski ze strony producentów często w tym przeszkadzają, i czasem wychodzi byle co. Tak więc wg mnie nie ma reguły na zasadzie- film trzyma się książki= dobry i film nie trzyma się książki= do d***, ani też na odwrót. Po prostu, osobiście wolę wierne adapatacje :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones