O rolę córki Johna McClane'a ubiegały się: Jessica Simpson, Lindsay Lohan i Britney Spears.
O rolę syna Johna McClane'a ubiegał się Ben Affleck.
Znany piosenkarz Justin Timberlake był brany pod uwagę do roli syna Johna McClane'a.
Scott Speedman był pierwszym kandydatem do roli Matta Farrella. Pod uwagę brani byli także Kal Penn, Brad Renfro i Rob Huebel.
Tuż po tym, jak Mai Lihn (Maggie Q) kopniakiem - wypycha McClane'a (Bruce Willis) przez okno, można zaobserwować, że włosy aktorki są uczesane i związane w kucyk. Chwilę później, z niewiadomych przyczyn, są one w kompletnym nieładzie.
Gdy zaczyna się film - nawet w amerykańskiej wersji - na ekranie ukazuje nam się tytuł "Die Hard 4.0", zamiast "Live Free or Die Hard" - jak tytułują go największe, internetowe serwisy.
Akcja filmu toczy się wokół amerykańskiego święta, związanego z ogłoszeniem niepodległości (4-ty lipca). Jednak podczas oglądania - w jednej ze scen - widzimy pracujące Wall Street. Niemożliwe, ponieważ w publiczne święta tamtejsza giełda jest nieczynna.
W jednej ze scen, McClane wybija szybę, aby uzyskać dostęp do samochodu. Jednak w kolejnym ujęciu - gdy już prowadzi auto - widać, że ta sama szyba jest nienaruszona.
Kiedy McClane i Farrell wyjeżdżają z Baltimore do Woodlawn zaczyna świtać. Gdy przyjeżdżają do Woodlawn wciąż trwa noc.
Przed sceną, w której John płaci za przejazd, w tle widać drapacz chmur Aon Center, który znajduje się w Los Angeles, podczas gdy miastem w tle powinien być Waszyngton.
Dziury po kulach pojawiają się i znikają na przedniej szybie samochodu podczas pościgu w tunelu.
Adres IP Fredericka Kaludisa "Mag-a" (10.252.27.112) należy do puli adresów prywatnych, niedostępnych z innych sieci. Nie jest zatem możliwe namierzenie go "od zewnątrz". Adres ten może być też użyty w wielu miejscach na świecie.
Samolot, z którym walczył John McClane to Lockheed F-35 Lightning II. W czasie gdy dzieje się film, nie był on jeszcze wprowadzony do służby.
Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w Baltimore (Maryland, USA), Los Angeles, Pomonie, El Segundo, Pasadenie, Redondo Beach, Santa Clarita, Universal City (Kalifornia, USA), Camden (New Jersey, USA), Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii, USA) i Filadelfii (Pensylwania, USA).
W początkowym stadium, projekt miał podtytuł "Tears of the Sun". Jednakże Bruce Willis uzależnił swój udział w filmie od "odstąpienia" przez wytwórnię tego tytułu, jak zwykle z powodzeniem.
Bruce Willis zażądał, aby jego bohater był niepalący - aktor nie chciał zachęcać nastolatków do palenia. W związku z tym usunięto ze scenariusza wszystkie sceny "z dymkiem".
Larry Rippenkroeger - dubler Bruce'a Willisa - w jednej ze scen uległ poważnemu wypadkowi. Spadł na chodnik z wysokości 25 stóp, co skutkowało uszkodzeniami kości twarzy i połamanymi oboma nadgarstkami. Na pewien czas, wstrzymano kręcenie kolejnych zdjęć.
Podczas początkowych napisów - przy wyświetlaniu "Kevin Smith", litera "m" w nazwisku na moment znika, tworząc słowo "Sith". To hołd dla aktora, będącego miłośnikiem "Gwiezdnych wojen". Możemy się o tym przekonać także w tym filmie, gdzie upust tej manii daje Warlock, tj. kreowana przez niego postać.
Przy tworzeniu filmu, postanowiono wykorzystać jeden z wcześniejszych scenariuszy Davida Marconiego (twórcy skryptu do "Wroga publicznego"), zatytułowany "WW3.com".
W wywiadzie dla "Vanity Fair" Bruce Willis otwarcie wyraził swoje niezadowolenie z faktu, że oryginalna "Szklana pułapka 4.0" musiała zostać "przerobiona" tylko dlatego, że ze względów marketingowych studio filmowe zażyczyło sobie, aby za pośrednictwem MPAA (Motion Picture Association of America) film otrzymał status PG-13.
Film trafił do kin pod fikcyjnym tytułem "New Hampshire".
Kamera internetowa z obrotową głowicą, występująca w scenie z Frederickiem Kaludisem "Mag-iem", to prawdopodobnie D-Link DCS-5300. Sądząc po ruchach głowicy i miganiu diod świecących, kamera wykonuje test po włączeniu zasilania.
Okres zdjęciowy trwał od 23 września 2006 do 14 lutego 2007 roku.