PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1271}

Szklana pułapka 2

Die Hard 2
7,3 111 594
oceny
7,3 10 1 111594
7,0 20
ocen krytyków
Szklana pułapka 2
powrót do forum filmu Szklana pułapka 2

Kilka błędów

ocenił(a) film na 7

Parę błędów jakie wychwyciłem w filmie:

1. Kiedy samolot leci w dół pod złym kątem, raczej wątpię że piloci przez złą widoczność nie zorientowaliby się że lecą źle, przecież każdy samolot ma swoje współrzędne o tym na jakiej wysokości znajduje się płyta lotniska.

2. Kiedy McClane wyskakuje na płytę lotniska i podpala kurtkę, to ciekawe dlaczego nie wysłali tam wozów strażackich, przecież kogutami wystarczająco oświetliliby płytę bardziej niż te pseudo-pochodnie.

3. Kiedy na końcu sceny koleś wpada w silnik, który przerabia go na spagetti, to dziwne że nie doszło do jego uszkodzenia. Wiadomo co się dzieje, gdy w silnik spadnie ptak, a co dopiero człowiek.

Oczywiście wszystko to co wypisałem nie ma żadnego znaczenia, bo to tylko film akcji.
Ale zawsze warto omówić nie tylko same walory filmu :-)

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
Tillig

Tylko kilka błędów wychwyciłeś? Tam są SAME błędy. Trudno to zresztą nazwać błędami - to bajdy wymyślone przez kogoś, kogo realia i zdrowy rozsądek nie obchodzą zupełnie. W tym filmie nie ma ani jednej sceny, która mogłaby być prawdopodobna. Można by się pobawić w licytację, która scena jest bardziej kretyńska. Dla mnie ta z granatami, które czekają z wybuchem, aż Bruce Willis pokombinuje, usiądzie w fotelu i katapultuje się. "Number two", to pomysł z podpaleniem samolotu w locie za pomoca lontu z wyciekającego paliwa.
Pzdr

ocenił(a) film na 8
wybrzydzacz

Faktycznie te dwa błędy, które tu wymieniłeś odejmują o dwa oczka ocenę filmu!
Podpalenie samolotu poprzez zapalenie wyciekającego paliwa, no to jest normalnie jakiś science fiction, mało tego jest to cholernie nierealne, ponieważ opary paliwa palą się jednak bardzo powoli nie jest możliwością by tak właśnie załatwić bandziorów!
Scena z granatami była szczytem kretynizmu, 5-8 sek. max. do eksplozji, a nie wiem czy ten krótki czas by wystarczył by Mclane sie wygodnie rozsiadł w fotelu i pociągnął dźwignię, a tu pragnę zaznaczyć, że by jeszcze bardziej dopieprzyć idiotyzmem to kiedy pare granatów ląduje mu koło nosa, główny bohater zamiast od razu ruszyć w stronę fotela to jeszcze sie zastanawia nad dźwignią!
Ja jestem jednak fanem całej serii dlatego nieco przymykam oko na te babole, chyba mnie zżera sentyment!

użytkownik usunięty
wybrzydzacz

nie ma co się napinać Szklana pułapka 2 to nie jest kino robione na poważnie, to głownie chodzi o rozrywkę i nie koniecznie realistyczną.

użytkownik usunięty
Tillig

". Kiedy samolot leci w dół pod złym kątem, raczej wątpię że piloci przez złą widoczność nie zorientowaliby się że lecą źle, przecież każdy samolot ma swoje współrzędne o tym na jakiej wysokości znajduje się płyta lotniska."

Piloci prezydenckiego Tupolewa pewnie też tak myśleli...

użytkownik usunięty

Ludzie ludzie ludzie. To ma byc film akcji. Maxymalna rozpierducha. Owszem sa to nonsensy, brednie ale ze wzgledu na gatunek to ma sie dobre ogladac. Jest fajna fabula, intryga i jest git.
Yippikayey motherphucker :D

ocenił(a) film na 10
Tillig

Niepotrzebny wątek.Kolejny analizator się znalazł.Fajnie że sam podsumowujesz swoją bezcelową wypowiedź .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones